مهاجرت کانادا

تاریخچه کانادا

نام کانادا از یک واژه در زبان سرخ‌پوست‌ها گرفته شده و به معنای سرپناه است. آثار باستانی کشف شده در کانادا نشان از این دارد که مردم در حدود 9500 سال قبل در این کشور زندگی می‌کرده‌اند. فرانسه و انگلیس در چندین قرن گذشته در کانادا مستعمراتی داشته‌اند.

نظام حقوقی حاکم در کانادا، کامن لا (common law) است که به تبعیت از سیستم حقوقی انگلستان ایجاد شده و در بسیاری از زمینه‌ها با حقوق انگلستان شباهت دارد. سیستم حقوقی در ایالت کبک تلفیقی از کامن لا و سیویل‌لا (civil law) است.

مهاجرت به کانادا

پارلمان کانادا به دو بخش تقسیم می‌شود:

مجلس عوام

مجلس سنا

ایرانیان در کانادا

در سال‌های اخیر تعداد ایرانیان کانادا به شدت افزایش یافته است. در سرشماری انجام شده در سال 2016، جمعیت ایرانیان مقیم در کانادا، 210000 نفر اعلام شده است. ایرانیان در بین مهاجرین به کانادا، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

به دلیل مهاجر‌پذیری و سیاست این کشور برای جذب افراد تحصیل کرده و سرمایه‌گذاران خارجی، تعداد ایرانیانی که به کانادا مهاجرت کرده‌اند واشخاص متقاضی برای زندگی در کانادا افزایش یافته است.

\ اخذ اقامت بلغارستان از طریق تجاری ، خرید ملک و تحصیلی

فرد موفقی هستین؟
کسب و کارتون در حال رشده؟
بدنبال یک آینده بهتر هستین که آسایش خانواده تون رو تضمین کنید و کسب و کارتون رو جهانی کنید؟

کانادا بهترین مکان برای شماست ، چرا؟

اقتصاد قوی

مالیات کم

مراکز تحقیقاتی و نوآوری

رتبه اولِ کیفیت زندگی

کانادا رتبه اولِ کیفیت زندگی در دنیا و بیشترین افراد تحصیل کرده رو داره از همه مهمتر کانادا کشور مهاجرینه! پیشنهاد ما برای مهاجرت به کانادا، برنامه استارتاپ ویزاست
نتیجه استارتاپ ویزا، دریافت اقامت دائم بدون قید و شرط کانادا، برای شما و همه اعضای خانواده تان و همچنین داشتن کسب و کار در بدو ورود به خاک کانادا خواهد بود.

حالا چطور از استارتاپ ویزا می توان برای مهاجرت به کانادا و داشتن یک بیزینس قابل قبول استفاده کرد؟

موسسه کارسازان آریان پارس به شما کمک می‌کنه که یک بیزنس کارآمد، بر اساس تجربه و تخصصتون ایجاد کنین.

5/5
\ اخذ اقامت بلغارستان از طریق تجاری ، خرید ملک و تحصیلی

هزینه رستوران در کانادا

سوالات متداول

سوالات متداول

بسیاری از افراد این سوال را از خود می پرسند. اگر دنبال جای امنی هستید که اقتصاد و سلامت در حال رشد می باشد، پاسخ مثبت است. این کشور گزینه ی مناسبی برای شماست.

اگر شما شهروند یا مقیم دائم کانادا باشید، احتمالا از بیمه سلامت برخوردار هستید. با وجود آن، نیازی به پرداخت هزینه برای بسیاری از خدمات بهداشتی نیست. همه ایالات و شهرها، فوریت های پزشکی را رایگان برای شما فراهم می کنند؛ حتی با وجود نداشتن کارت سلامت دولت.

مطمئنا برای همه به یک شکل نیست. کانادا سه دسته مهاجرت دارد؛ اقتصادی، خانوادگی و پناهندگی. شخصی که خانوادگی مهاجرت می کند، قطعا زندگی متفاوتی نسبت به نیروی کار مهاجر خواهد داشت.

برای آن هایی که به تازگی می آیند، کانادا پر از جواهرات، مناظر زیبا، کوه های دیدنی و جنگل های زیبا است. کانادایی ها انسان های جسور و نسبت به مهاجران، شفاف و صادق هستند.

بیشتر شهر ها و ایالات کانادا، سیستم حمل و نقل و مسیر های مجهزی دارند. شبکه ی گسترده ی اتوبوس رانی، بخش بزرگی از حمل و نقل کانادا را تشکیل می دهد اما روش های دیگر هم هست.

دست دادن به همراه ارتباط چشمی و لبخند شیوه معمول کانادایی‌ها برای سلام و خوش‌آمدگویی است. کانادایی‌ها بطور کلی افراد گرم و دوستانه‌ای هستند اما بهتر است چندین برخورد صبر کنید تا آن‌ها را به اسم کوچکشان صدا کنید.

اینکه شما یک کانادایی را در طول روز به همراه غذا ببینید امری کاملا عادی است. البته کانادایی‌ها سه وعده اصلی صبحانه، نهار و شام را بعنوان وعده‌های اصلی می‌خورند و همواره اسنک و تنقلات همراه خود دارند. اگر دیدید پیش از شب شام خورده شده است تعجب نکنید زیرا که کانادایی‌ها عادت دارند زود شام بخورند.

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان و عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. صنایع اصلی آن عبارتند از:
تجهیزات حمل و نقل
محصولات چوبی و کاغذی
مواد شیمیایی
مواد معدنی فرآوری شده و فرآوری نشده
محصولات غذایی
نفت و گاز طبیعی
محصولات شیلاتی و آبزیان