راه های اخذ اقامت و شهروندی ترکیه 2023

اخذ اقامت و شهروندی کشور ترکیه از راه های بسیاری ممکن است اما در سال های اخیر اخذ شهروندی با خرید ملک بیشتر مورد توجه قرار گرفته است اما روشهای دیگری وجود دارد که یا بطور مستقیم شهروندی دریافت کنیم یا پس از اخذ اقامت و سپری نمودن مدتی اقامت ترکیه را به حق شهروندی این کشور تبدیل کنیم.

اخذ اقامت ترکیه روش های متفاوتی دارد که می‌توان به دریافت اقامت با ثبت شرکت تجاری و اجازه کار (چالیشما ایزین)، اقامت با خرید ملک با ارزش کمتر از 500 هزار دلار و یا اقامت تحصیلی اشاره کرد.

کشور ترکیه از موقعیت جغرافیایی خاصی برخوردار است. بخشی از آن در اروپا و بخش دیگر در آسیا قراردارد، مهمترین مرز این کشور با اتحادیه اروپا ، مرز زمینی با کشور بلغارستان است. پایتخت کشور ترکیه آنکارا است و بزرگترین شهرهای آن به ترتیب استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، آدانا می باشند. 

اخذ اقامت تجاری و اجازه کار ترکیــه با ثبت شرکت

اگر قصد راه اندازی کسب و کار و تجارت در ترکیه را دارید از طریق ثبت شرکت اقامت دریافت کنید و پس از 5 سال اقامت را به شهروندی تبدیل نمایید.  یکی از روش های کم هزینه تر نسبت به سایر روش ها ثبت شرکت در ترکیه است .چنانچه شما در ترکیه یک شرکت راه اندازی کرده و کارمند استخدام کنید و درخواست اجازه کارتان مثبت ارزیابی شود و به مدت پنج سال ادامه یابد، شما میتوانید شهروندی ترکیه را دریافت کنید. 

تاسیس شرکت اگر با برنامه و حساب شده انجام شود، می تواند با حداقل هزینه انجام شود.

مالکیت شرکت ۱۰۰ درصد در اختیار شماست و نیازی به شراکت با فرد ترک نمی باشد.

اما در ابتدا باید شما بررسی کنید که هدف از تاسیس شرکت چیست؟
و چه نوع شرکتی برای اهداف شما مناسب است و مراحل به چه صورت است و هزینه های آن چقدر است؟

 

انواع شرکت در ترکیه

در ترکیه ۷ نوع شرکت می توانید ثبت کنید که دو نوع ANONIM و LIMITED از پرکاربردترین
نوع آنها می باشد.

شرکت آنونیم: حداقل سرمایه 50.000 هزار لیر ترکیه
شرکت لیمیتد : حداقل سرمایه مورد نیاز 10.000 لیر ترکیه 

 

مراحل ثبت شرکت

ثبت شرکت در ترکیه فقط ۳ تا ۵ روز کاری زمان می برد.

مراحل ثبت شرکت در ترکیه :

لازم به ذکر است درصورتی که برای ثبت شرکت از خدمات موسسه KAP استفاده نمایید تمامی مراحل توسط موسسه انجام خواهد شد و فقط مدیر عامل و شرکا در مرحله اتاق تجارت و محضر حضور پیدا خواهند کرد که حدودا یک یا دو روز کاری نیاز به حضور در ترکیه دارند.

مـــــدارک ثبت شــرکــت:

1 .ترجمه گذرنامه های شرکا
2 .انتخاب حسابدار رسمی ترکیه
3 .تنظیم اساسنامه و مدارک شرکت
4 .ثبت نام شرکا در اداره مالیات
5 .تکمیل فرم ثبت شرکت در ترکیه
6 .تکمیل فرم های اتاق بازرگانی ترکیه
7 .ثبت امضای مدیرعامل
8 . تأیید رسمی اساسنامه 
9 .بازکردن حساب شخصی و شرکتی برای واریز سرمایه اولیه 
10.تنظیم اجاره نامه دفتر کار و بازرسی
11.اخذ شماره مالیات شرکت 

عملکرد نادرست در ثبت شرکت و رویه اشتباه می تواند مشکالت و بدهی های زیادی برای شما ایجاد کند و باعث چند برابر شدن هزینه های تمام شده شود.

اقامت ترکیه با خرید ملک ۱۴۰۲

اخذ اقامت و شهروندی ترکیه با ثبت شرکت

اگر دریافت اقامت ترکیه یکی از این اهداف شما می باشد شما با ثبت شرکت می توانید برای مدیرعامل و خانواده ایشان اقامت کوتاه مدت یکساله را دریافت کنید. این درخواست اقامت به پارامترهای زیادی از جمله سرمایه شرکت ثبت شده، میزان پرداخت مالیات و عمر شرکت و داشتن پلن و دعوتنامه تجاری و… بستگی دارد.
گزینه اقامت از طریق ثبت شرکت یکی از گزینه های اقامت اما دارای هزینه نگهداری شرکت می باشد.
پیشنهاد می شود برای کسب اقامت از طریق ثبت شرکت حتما از طریق ویزای تجاری وارد ترکیه شوید که بتوانید با این ویزا درخواست اقامت دهید. همچنین ثبت شرکت می تواند به دریافت شهروندی و تابعیت کشور ترکیه نیز ختم شود که میتواند یکی از اهداف اصلی باشد همچنین تجارت بین الملــلی با حساب بانکی در ترکیه و داشتن شخصیت حقوقی ترکیه ای می توانـــد برای تجارت شما بسیار کارآمد باشد. 

موسسه KAP مراحل ثبت شرکت را به نوعی پیش خواهد برد که شما برای دریافت اوراق شرکت نیازی به استخدام نیروی کار نداشته باشید. 

سایر مزایای ثبت شرکت در ترکیه

۱- دریافت اقامت ترکیه برای شخص مدیرعامل و همسر و کودکان
۲- دریافت اجازه کار که پس از ۵ سال منجر به شهروندی ترکیه 
۳-افتتاح حساب بانکی در ترکیه و استفاده از تسهیلات بانـــکی
۴- راه اندازی کسب و کار در کشــور ترکیه
5- اخذ کارت بازرگانی از کشور ترکیه
6- بیمه خدمات درمانی مدیر عامل شرکت
7- امکان تاسیس شعبه در کشورهای اروپایی و استفاده از مزایای حساب بانکی در سراسر جهان

شما پس از ثبت شرکت می توانید نسبت به اخذ کارت بازرگانی شرکت با همکاری  موسسه KAP اقدام نمایید.

سرمایه گذاری در بانک های ترکیه و اخذ شهروندی

مطابق با قانون جدید ترکیه چنانچه شما به مدت ۳ سال مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در بانک های این کشور سرمایه گذاری کنید به شما پاسپورت ترکیه تعلق میگیرد . در طول این مدت به سپرده شما سود تعلق میگیرد. این سپرده به مبلغ پانصد هزار دلار و یا معادل لیر و یورو و یا پوند در بانک سرمایه گذاری شود. قبل از همه این مراحل شما باید در یکی از بانک های ترکیه حساب بانکی ارزی و لیری افتتاح نماید.

اخذ شهروندی با خرید ملک در ترکیه

با خرید ملک در ترکیه به ارزش ۴۰۰ هزار دلار میتوانید پاسپورت ترکیه برای خود و خانواده خود را به صورت فوری دریافت کنید. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید ملک با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید تا پروژه های آماده تحویل را به شما معرفی نمایند.

 

اقامت ترکیه

تحصیل در ترکیه

تقویم آموزشی برای تحصیل در ترکیه تقریباً مشابه ایران بوده و در نیمه‌های ماه سپتامبر (شهریور ماه) آغاز می‌شود و با برخی از تغییرات در مناطق حاشیه‌ای و حومه‌ها تا نیمه ماه ژوئن ادامه پیدا می‌کند. مدارس آموزش‌های خود را در بازه زمانی صبح و بعد از ظهر به انجام می‌رسانند که البته در مناطق پرجمعیت تفکیک صبح و بعداز ظهر در سیستم آموزشی اعمال می‌شود.

در بازه زمانی تحصیل در ترکیه مدارس پنج روز در هفته و در فواصل روزهای دوشنبه تا جمعه مشغول به کار هستند که در حدود 35 تا 40 ساعت کاری را تشکیل می‌دهد

سوالات متداول

سلام. الان مبلغ بالاتر رفته، در گذشته با خرید ملک 250 هزار دلار می‌تونستید پاسپورت ترکیه دریافت کنید. ولی الان باید مبالغ بالاتری پرداخت کنید.

این از نوع اقامت حداکثر برای دو سال اعتبار دارد.

انواع دیگر اقامت شامل اجازه اقامت بشر دوستانه که حداکثر برای یک سال صادر می شود و اجازه اقامت برای قربانیان قاچاق انسان می شود که ابتدا به مدت 30 روز و سپس برای 6 ماه و بعد از اتمام این دوره تا بیش از 3 سال قابل تمدید است.