روش های مهاجرت بلغارستان | تضمینی

موسسه KAP فعال در زمینه اخذ اقامت بلغارستان

جغرافیای بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. در شمال این کشور جمهوری رومانی با ۶۰۸ کیلومتر، در غرب با (جمهوری پیشین یوگسلاوی (صربستان به طول ۳۱۸ کیلومتر و مقدونیه با ۱۴۸ کیلومتر مرزهای مشترک دارد. در جنوب نیز با کشورهای  یونان ۴۹۸ کیلومتر و ترکیه ۲۴۰ کیلومتر هم‌مرز است. شرق بلغارستان به دریای سیاه راه دارد. 
دو رشته کوه “بالکان” در شمال و مرکز این کشور و “ردوپه” در جنوب، بلغارستان را دربرگرفته اند. از دیگر رشته‌کوه‌های بلغارستان می‌توان به ریلا و پیرین اشاره کرد.
بلندترین نقطه این کشور قله “مُصَلّی” با ۲۹۲۵ متر ارتفاع دارد که در ارتفاعات ریلا در غرب بلغارستان واقع شده‌است.
مهمترین رود بلغارستان، رود “ماریتسا” نام دارد که از رشته‌کوه‌های ردوپه در غرب بلغارستان سرچشمه گرفته و با عبور از مناطق مرکزی بلغارستان، به سمت جنوب این کشور طی مسیر کرده و در آخر وارد ترکیه می‌شود. یکی دیگر از رودهایی که در شمال کشور زیبا و سرسبز بلغارستان در جریان است، رود دانوب نام دارد.
به طور کلی، بلغارستان در مجموع 1,808 کیلومتر  مرز زمینی و 354 کیلومتر خط ساحلی دارد. بلغارستان با مساحت 110,994 کیلومتر مربع در رتبه 105مین کشور بزرگ جهان و شانزدهمین کشور بزرگ اروپا قرار دارد

بلغارستان

آب و هوای بلغارستان

بلغارستان از آب و هوای متنوعی در طول سال برخوردار است. شمال کشور تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد دارد،  حالی که جنوب شرق از آب و هوای مدیترانه‌ای برخوردار است.

بیشتر اقلیم بلغارستان دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است و نواحی ساحلی دریای سیاه نیز آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. دامنه دما در مناطق مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است.

راهکارهای مهاجرت به بلغارستان

تاریخچه مهاجرت به این کشور زیبا  پیش از دوران عثمانی بر می گردد. ترک تبارها از اولین ساکنین این کشور بودند. حال حاضر ۴۰ درصد مردم این کشور آریایی، ۳۰ درصد ترک و ۳۰ درصد روس می باشند.

بلغارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و با توجه به این موضوع که  سال ۲۰۱۸ به عنوان رئیس موقت اتحادیه اروپا بود، درخواست ورود  محدوده شینگن را مطرح کرد. این درخواست با نظر مثبت همراه بود و به موجب آن، کشور بلغارستان از اواسط سال ۲۰۲3 وارد محدوده شینگن می شود.

حضور  محدوده شینگن و حوزه اتحادیه اروپا به همراه اقتصاد رو به پیشرفت این کشور سبب گردیده است که مهاجران برای دریافت اقامت بلغارستان اقدام نمایند. این دلایل از مهم ترین دلایل مهاجرت به بلغارستان قلمداد می شود

ویزای کار بلغارستان

سیستم اعطا ویزای کار بلغارستان همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. این نکته بدین معناست که متقاضیان برای مهاجرت  بلغارستان از روش ویزای کار  پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای بلغاری نیاز خواهند داشت. کارفرما  ابتدا آگهی جذب نیروی کار در کشور بلغارستان  مدت ۲ ماه و سپس در سایر کشورهای اتحادیه اروپا منتشر می کند.

کار در بلغارستان در صورتی که نیروی مورد نظر شرایط لازم برای استخدام در حرفه عنوان شده را نداشته باشد، امکان دریافت دعوت نامه برای فرد میسر می شود. متقاضیان اخذ ویزای کار بلغارستان با ارائه سوابق کاری، رزومه تحصیلی و شغلی و همچنین دانش زبان شانس خود را برای اخذ دعوت نامه کاری افزایش می دهند

کار در بلغارستان

مهاجرت به کشور زیبای بلغارستان از روش ویزای کار  عنوان کم هزینه ترین روش های مهاجرتی قلمداد می شود.  این روش هیچگونه هزینه ای را متقاضیان پرداخت نمی کنند. لازم بذکر است با توجه به قوانین اتحادیه اروپا، شانس افراد برای دریافت دعوت نامه کاری بسیار پایین می باشد.

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری مختص به افرادی می باشد که قصد مهاجرت در سریع ترین زمان ممکن را دارند. در این روش سرمایه گذاران در عرض کمتر از ۲ سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور بلغارستان می شوند. با توجه به حضور بلغارستان در اتحادیه اروپا و حضور قریب الوقوع این کشور در محدوده شینگن، بسیاری از سرمایه گذاران بلغارستان را به عنوان کشوری مناسب برای سرمایه گذاری های جدید و نو انتخاب می نمایند.

 

 از دیگر مزایای مهاجرت به بلغارستان از روش سرمایه گذاری می توان، نرخ پایین مالیات که معادل ۷ تا ۱۰ درصد است، اشاره کرد. طی سال های گذشته نرخ تورم در این کشور ثابت مانده است. این ثبات نرخ تورم نشان دهنده ثبات اقتصادی در این کشور می باشد. از همین رو بلغارستان را به عنوان محیطی امن جهت سرمایه گذاری تبدیل کرده است.
سیاست های حاکم بر بلغارستان بیانگر جذب سرمایه گذاران خارجی می باشد. در همین راستا شرایط را برای این دسته از از مهاجران فراهم کرده است

سرمایه گذاران در صورت خرید ۵۱۲ هزار یورو اوراق بهادار دولتی قادر خواهند بود برای مهاجرت به بلغارستان اقدام نمایند. در این روش اقامت در عرض یک سال به سرمایه گذاران اعطا می شود. لازم بذکر است در صورت افزایش سرمایه به ۱ میلیون یورو روند اعطا پاسپورت کاهش می یابد.

کار آفرینی

در مبحث کار آفرینی، سرمایه گذاران از دو روش قادر خواهند بود برای سرمایه گذاری در بلغارستان اقدام نمایند

مهاجرت بلغارستان
مهاجرت بلغارستان
مهاجرت به بغارستان

قوانین مهاجرتی بلغارستان

با توجه به تحولات صورت گرفته در سال ۱۹۸۹ میلادی، قوانین مهاجرت به بلغارستان هدفمند شد.
در همین راستا این کشور برنامه های مشخصی را برای ورود مهاجران به این کشور ترتیب داد.
در حال حاضر متقاضیان از روش های مختلف می توانند برای مهاجرت به بلغارستان اقدام نمایند.

تدوین قوانین مهاجرتی بلغارستان بر اساس الگوی کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکی از اقدامات دولت بلغارستان برای هدفمند کردن قوانین مهاجرتی و جذب متقاضیانی بود که از لحاظ اقتصادی و علمی بتوانند تاثیرات مثبتی را در این کشور به وجود آورند.

از دیگر اقدامات این کشور می توان به عدم جذب پناهجو اشاره کرد لذا افراد در صورت حداقل شرایط مانند مدرک تحصیلی و تمکن مالی مناسب قادر خواهند بود برای مهاجرت به کشور بلغارستان اقدام نمایند.

در قوانین مهاجرتی بلغارستان می توان به همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد متقاضی اشاره کرد.
این قانون در راستای جذب مهاجران متاهل می باشد. از همین رو این ویژگی این کشور را به هدفی جذاب تر برای مهاجرت خانوادگی تبدیل کرده است