اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

موسسه KAP فعال در زمینه اخذ اقامت بلغارستان

موسسه KAP با بیش از 20 سال فعالیت متخصص در زمینه اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

اقامت در دل زیبایی های بلغارستان با KAP

آیا به دنبال زندگی در یک کشور اروپایی با طبیعت بکر و فرصت های اقتصادی فراوان هستید؟ موسسه KAP با ارائه راهکارهای هوشمندانه و مطمئن، شما را در مسیر اخذ اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک یاری می‌رساند.

با KAP، اقامت شما در بلغارستان تنها چند قدم فاصله دارد. ما می‌دانیم که هر فردی شرایط منحصر به فردی دارد و با توجه به این نکته، خدمات شخصی‌سازی شده‌ای را ارائه می‌دهیم که به شما کمک می‌کند زندگی جدیدتان را در بلغارستان بسازید.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
\ اخذ اقامت بلغارستان از طریق تجاری ، خرید ملک و تحصیلی
اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک توسط موسسه KAP

فهرست مطالب اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

خرید ملک در بلغارستان و اخذ اقامت ملکی بلغارستان

خرید ملک و دریافت اقامت یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت برای افرادی است که هم متقاضی دریافت اقامت هستند و هم نیم نگاهی به سرمایه گذاری در یک محیط بین المللی دارند. کشورهای مختلف رویکرد متفاوتی نسبت به خریداران خارجی ملک دارند اما کشور های اروپایی معمولا به خریداران ویزاهای سالیانه ،اقامت های کوتاه مدت و بلند مدت می دهند.

 کشور بلغارستان بعنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا از سال 2005 و نوظهور در حورزه شنگن شرایط جذابی برای سرمایه گذاری در بخش املاک دارد، تا قبل از تصویب پیوستن بلغارستان به حوزه شنگن در تاریخ 31 مارچ 2024 قیمت ملک در این کشور هرساله 10 الی 15 درصد رشد را تجربه کرده است و کارشناسان بر این باورند که در 2 سال اول پس از حضور بلغارستان در حوزه شنگن این افزایش قیمت شتاب کم نظیری خواهد داشت. در ادامه مزایا و شرایط خرید ملک در کشور بلغارستان را بررسی خواهیم کرد.

آیا بلغارستان با خرید ملک به شما اقامت می دهد؟

اخذ اقامت با خرید ملک در بلغارستان روش و شرایط روشنی دارد. درصورتی که متقاضی در بلغارستان اقامت ندارد و قصد دارد با خرید ملک اقامت دریافت کند ارزش ملک یا املاک خریداری شده در این کشور باید بیشتر از 600.000 لوا یا 300.000 یورو باشد. اگر فرد ملکی کمتر از این مبلغ خریداری نماید فقط واجد شرایط ویزای چندبار ورود به این کشور است.

آیا ملک در بلغارستان به نام اتباع خارجی میشود؟

طبق قانون بلغارستان، خارجی ها مجاز به خرید ملک در بلغارستان هستند، اما محدودیت هایی هم وجود دارد. همه افراد خارجی، اعم از حقیقی یا حقوقی، مجاز به خرید ملک در بلغارستان به نام خود هستند. در بیشتر موارد، آپارتمان در بلغارستان بدون زمین (عیان) فروخته می شود. اما درصورتی که شما شرکتی در بلغارستان داشته باشید زمین را نیز می توانید بنام شخصیت حقوقی بلغاری خود نمایید.

چرا اقامت بلغارستان؟

بلغارستان کشوری است با اقتصاد در حال رشد، عضویت در اتحادیه اروپا و مزایای متعدد مالیاتی که می‌تواند بستری مناسب برای سرمایه‌گذاران و خانواده‌های آنها باشد.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری

با خرید ملک در بلغارستان، نه تنها سرمایه شما در مکانی امن افزایش می‌یابد، بلکه شانس اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت را به همراه دارد.

خدمات موسسه KAP

ما در KAP با ارائه مشاوره تخصصی، انتخاب املاک با بالاترین بازدهی و همراهی شما در تمام مراحل قانونی، تجربه‌ای بی‌دردسر و اثربخش را تضمین می‌کنیم.

اقامت ملکی بلغارستان برای سرمایه گذاری
اقامت ملکی بلغارستان برای سرمایه گذاری

به عنوان یک خارجی، چگونه می توانم در بلغارستان بدون ویزا ملک بخرم؟

از نظر فنی خرید ملک باید قبل از ثبت درخواست ویزای اقامتی نوع (D  ) انجام شود اما این امکان برای یک خارجی وجود دارد که در صورت نیاز جهت بازدید و انتخاب ملک با ویزای توریستی وارد بلغارستان شود و ملک خود را انتخاب و خرید را انجام دهد و پس از آن به کشور خود بازگردد و با مدارک ملک خریداری شده برای ویزای اقامتی اقدام کند.

آیا سرمایه گذاری ملکی می تواند منجر به اخذ اقامت دائم بلغارستان شود؟

قانون بلغارستان می گوید که هر تبعه خارجی که در بلغارستان، املاک را به مبلغ حداقل 600.000 BGN معادل سیصد هزار یورو خریداری کند، واجد شرایط دریافت اقامت تمدیدی است و این اقامت پس از 5 سال و رعایت شرط حضور به اقامت دائم تبدیل میگردد.

افراد غیر مقیم که دارای ملک با ارزش کمتر از 600.000 BGN باشند، هیچ گاه امکان اخذ اقامت تمدیدی را نخواهند داشت و هرسال باید روادید سفر دریافت نمایند. این بدان معناست که آنها هیچ حق اقامت طولانی مدتی را نخواهند داشت و کارت اقامت تمدیدی یا دائم دریافت نخواهند کرد.

توجه به این نکته ضروری است که هیچ سقفی برای تعداد سرمایه گذاری هایی که می توان انجام داد وجود ندارد. هر خارجی می تواند یک یا چند ملک بخرد. نکته اصلی که در اینجا باید در نظر داشت این است که کل مبلغ سرمایه گذاری کمتر از 600.000 BGN یا سیصد هزار یورو نباشد.

 

مراحل اخذ اقامت از طریق KAP

مشاوره‌ی اولیه

تعیین اهداف و نیازهای شما به صورت دقیق.

 

انتخاب ملک

با توجه به بودجه و سبک زندگی مورد نظرتان

انجام معامله

با اطمینان از قانونی بودن و شفافیت کامل

پیگیری‌های حقوقی

از تنظیم مدارک تا تایید نهایی اقامت

خدمات پس از فروش

مشاوره و حمایت دائمی

شرایط اخذ کارت اقامت تمدیدی با خرید ملک

روش اخذ کارت اقامت قابل تمدید از طریق سرمایه گذاری در املاک توسط قانون اتباع خارجی در جمهوری بلغارستان به شرح زیر است:

 1. فرد خارجی باید ملک دارای پایان کار را با حداقل ارزش ذکر شده خریداری کرده باشد.
 2. با مدارک ارزش گذاری قانونی ملک و سایر مدارک از کنسولگری بلغارستان در محل اقامت خود ویزای نوع D دریافت کرده باشد.
 3. با ویزای نوع D وارد خاک بلغارستان شده باشد.
 4. با سند مالکیت املاک بلغاری و سایر مدارک خود از اداره مهاجرت درخواست کارت اقامت نماید.  

پس از درخواست کارت اقامت تمدیدی

در ابتدا با نظر مثبت مقامات وزارت کشور بلغارستان اجازه اقامت تمدیدی را برای فرد خارجی صادر می کنند. این نوع کارت حداکثر با اعتبار یک ساله صادر می شود و باید هر سال تمدید شود.

پس از 5 سال، اگر اقامت بدون وقفه بیش از مدت مجاز ادامه داشته باشد، فرد مقیم خارجی می تواند برای اجازه اقامت دائم اقدام کند. این نوع اقامت، برخلاف اقامت قبلی، نیازی به تمدید سالیانه ندارد، مگر زمانی که مدت اعتبار کارت به پایان برسد.

فرد خارجی پس از 3 سال اقامت دائم متوالی واجد شرایط درخواست شهروندی بلغارستان است.

جدیدترین ملک های ثبت شده توسط موسسه KAP

خرید آپارتمان 60 متری بورگاس
بلغارستان
Sveti Vlas ، بورگاس
1 خواب
69000 یورو
خرید آپارتمان 80 متری بورگاس
بلغارستان
Sveti Vlas ، بورگاس
1 خواب
101000 یورو
خرید آپارتمان 63 متری بورگاس
بلغارستان
Sveti Vlas ، بورگاس
1 خواب
72000 یورو

مالیات ها و هزینه هایی که باید هنگام خرید ملک در بلغارستان در نظر بگیرید

هزینه های متعددی برای خرید خانه در بلغارستان وجود دارد که به عنوان نسبتی از قیمت فروش بیان می شود، به شرح زیر:

 • 1 تا 4 درصد مالیات نقل و انتقال اموال؛
 • 1تا 2.5درصد هزینه های اسناد رسمی؛
 • 0.5 درصد هزینه ثبت نام؛
 • و هزینه حق الزحمه آژانس املاک به قیمت روز

ذکر این نکته نیز مهم است که تمام پرداخت‌ها برای تراکنش‌های بیش از 15000 لوا (7650 یورو) باید و فقط با انتقال بانکی انجام شود. در غیر این صورت دولت 25 درصد مبلغ معامله را جریمه می کند.

مالیات بر املاک و مستغلات در بلغارستان

 در بلغارستان، صاحبان ملک ملزم به پرداخت مالیات سالانه املاک هستند که معمولاً شامل موارد زیر است:

 • مالیات واقعی ملک؛
 • هزینه جمع آوری زباله و خدمات شهرداری
پیشنهاد خرید ملک در بلغارستان
پیشنهاد خرید ملک در بلغارستان

و در پایان …

چرا ما به شما پیشنهاد خرید ملک در بلغارستان را می دهیم؟

به خبر زیر که دوم فوریه 2024 بر روی خروجی های خبری مهم بلغارستان قرار گرفته است، توجه کنید:

تفاوت فاحش قیمت ملک در محله های مختلف صوفیه:

 قیمت مسکن در مرکز در یک سال 300 یورو در هر متر مربع افزایش یافته است در لوزنتس(منطقه سطح بالای صوفیه)، یک آپارتمان دو اتاقه به قیمت هر متر مربع 2945 یورو و در لیولین(محله متوسط) به قیمت 1338 یورو به فروش می رسد.

قیمت یک آپارتمان دو اتاقه در مرکز صوفیه در سال گذشته نسبت به سال 2022 بیش از 300 یورو در هر متر مربع افزایش یافت و بر اساس داده های ایموتکا به 2725 یورو در هر متر مربع رسید.  “

شما با خرید ملک در بلغارستان خصوصا صوفیه پایتخت این کشور، نه تنها به صورت تضمین شده “ارزش” پول خود را بالا می برید، بلکه ازتسهیلاتی که در مقاله بالا به آن ها اشاره کردیم، بهره مند می شوید.

\ اخذ اقامت بلغارستان از طریق تجاری ، خرید ملک و تحصیلی

اقامت در بلغارستان از طریق خرید ملک توسط موسسه KAP یک گزینه محبوب برای بسیاری از افراد است. در اینجا می توانید یک توضیح کلی در مورد این فرایند بیابید:

 1. انتخاب ملک: ابتدا باید یک ملک در بلغارستان را انتخاب کنید. می توانید این کار را به صورت آنلاین یا با مراجعه به بلغارستان انجام دهید. موسسه KAP می تواند به شما در این مرحله کمک کند و ملک های مناسب را برای شما پیدا کند.
 2. خرید ملک: پس از انتخاب ملک، باید مراحل خرید را طی کنید. این شامل امضای قرارداد خرید، پرداخت وجه و انتقال مالکیت ملک است. موسسه KAP می تواند به شما در این مرحله راهنمایی کند و فرایند خرید را برای شما ساده تر کند.
 3. اقامت موقت: پس از خرید ملک، شما می توانید برای دریافت اقامت موقت در بلغارستان درخواست دهید. برای این منظور، باید مدارک مورد نیاز را به موسسه KAP ارائه دهید. این مدارک شامل اسناد مالکیت ملک، اثبات امکان مالی برای اقامت و اسناد شناسایی شما است.
 4. اقامت دائم: پس از مدتی اقامت موقت در بلغارستان، شما می توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. برای این منظور، باید شرایط مشخصی را برآورده کنید، از جمله حضور مداوم در بلغارستان و اثبات امکان مالی برای اقامت دائم.

موسسه KAP می تواند به شما در تمامی مراحل این فرایند کمک کند و راهنمایی لازم را ارائه دهد. قبل از شروع هر گونه فرایند، توصیه می شود با موسسه KAP تماس بگیرید و جزئیات را بررسی کنید.

تعهد ما به شما جهت اخذ اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

شفافیت

در تمامی مراحل، شما کاملاً در جریان جزییات خواهید بود

پشتیبانی مستمر

تیم متخصص KAP در هر لحظه پاسخگوی سوالات شماست

تجربه‌ی غنی

با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت، KAP راهنمای مطمئن شماست.

تماس با ما:

تلفن: 02188671632

تلفن: 02188671635

واتساپ : 09902499053

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.