سفر به کانادا
24 مارس

سفر به کانادا

شرایط سفر به کانادا 

Travel to Canada

کشور کانادا در قاره آمریکای شمالی واقع شده است و از غرب به اقیانوس آرام، از شرق به اقیانوس اطلس و از جنوب به کشور آمریکا متصل می باشد. دوستداران هیجان، عاشقان حیات وحش یا طرفداران جاذبه های شهری همه می توانند سفری هیجان انگیز و به یاد ماندنی را در کشور کانادا تجربه نمایند. کانادا دومین کشور پهناور جهان بعد از روسیه می باشد. کانادا از ۱۰ ایالت و ۳ قلمرو تشکیل شده است که دارای دولتهای محلی و تحت حاکمیت مرکزی دولت فدرال می باشد. پایتخت این کشور اتاوا نام دارد که یکی از بزرگترین شهرهای کانادا است.

در حال حاضر کشور کانادا در بین کشورهای مهاجر پذیر به دلایل هزینه های کم برای اقدام به مهاجرت، بیمه درمانی، جامعه چند فرهنگی، فصول مختلف و شرایط آب و هوایی همواره متقاقضیان بی شماری این کشور را برای گردشگری یا اخذ اقامت انتخاب می نمایند.

شرایط سفر به کانادا

ویزای توریستی کانادا به ویزای مولتیپل شناخته شده است که اعتبار آن به مدت ۵ سال می باشد و افراد می بایست هر ۶ ماه از کشور خارج گردند و مجددا به کانادا ورود نمایند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که افراد با در اختیار داشتن ویزای توریستی کانادا قادر به تحصیل یا کار در این کشور نمی باشند و فقط از قابلیت سفر به کانادا می توانند استفاده کنند.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا 

معمول ترین ویزا برای سفر به کشور کانادا، ویزای توریستی کانادا می باشد. افراد قادر خواهند بود با ارائه مدارکی دال بر برگشت به کشور مبدا با شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی کشور کانادا اقدام نمایند. تکمیل فرم‌ها و پرداخت هزینه‌های مرتبط به سفارت نیز در همین مرحله برای متقاضیان انجام می گردد. پس از طی این مراحل، نامه انگشت‌ نگاری جهت انجام بایومتریک در کشور مورد نظر شما، در اختیارتان قرار داده می‌شود و شما ظرف مدت یک ماه باید برای انجام انگشت نگاری اقدام نمایید.

انتخاب محل انگشت‌ نگاری با متقاضی است و شما می‌توانید به شهرهای دبی ، استانبول، آنکارا، ایروان و یا هر شهر دیگری برای انگشت ‌نگاری مراجعه نمایید. برای این کار نیازی به تعیین وقت قبلی ندارید و تنها با در دست داشتن برگ انگشت نگاری در هر زمانی که بخواهید می‌توانید این کار را انجام دهید. بعد از انجام بایومتریک حداکثر در حدود سه ماه (بین دو هفته تا سه ماه)، جواب نهایی اعلام خواهد شد.

ویزای توریستی کانادا 

در صورت رد درخواست ویزای شما، نامه ریجکتی سفارت در اختیار شما قرار داده می‌شود و اشکالاتی که به پرونده گرفته شده است، برای شما توضیح داده می‌شود تا در صورت اقدام مجدد برای رفع نواقص اقدام کنید. در صورت ریجکتی می‌توان case note آفیسر پرونده را نیز به مسافر ارائه نمود.

مدارک برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 1.  اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه تمام پاسپورت های پیشین که در آن ویزا و یا مهر ورود و خروج ثبت شده است.
 2. ترجمه مدارک شناسایی از قبیل شناسنامه و کارت ملی.
 3. ۱ قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵ زمینه سفید
 4. نامه تمکن و ریز پرینت ۴ ماه اخیر
 5. گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی سه ماه اخیر، لیست بیمه (در صورت شامل شدن).
 6. ترجمه سند ملکی و یا اجاره نامه.
 7. ترجمه سند ازدواج/ طلاق (در صورت شامل شدن).
 8. تکمیل فرم های فردی و خانوادگی.
 9. ارائه دعوتنامه و مدارک مالیاتی از خویشاوندان و یا دوستان ساکن کانادا به همراه PR و یا پاسپورت کانادایی میزبان ( در صورت شامل شدن).

انگشت نگاری برای ویزای توریستی کانادا

پس از ارائه مدارک فوق و ثبت درخواست ویزا، نامه انگشت نگاری برای انجام بایومتریک در کشور مورد نظر به فرد متقاضی اعطا می گردد. افراد به مدت یک ماه فرصت انجام انگشت نگاری را خواهند داشت شما میتوانید انگشت ‌نگاری را در کشور ترکیه، ارمنستان، امارات یا هر کشور دیگری که دفاتر VAC را داشته باشند انجام دهید.

انگشت نگاری برای ویزای توریستی کانادا

برای انجام انگشت‌نگاری شما نیازی به تعیین وقت قبلی و مدارک دیگر ندارید اما برگه انگشت‌نگاری را باید حتما به همراه داشته باشید و در روزهای کاری به سفارت مراجعه نمایید. برای اینکه روز مراجعه شما تعطیل نباشد و مراحل انجام انگشت‌نگاری طولانی نشود، دپارتمان اختصاصی ویزای کانادا از قبل اطلاعاتی مانند تعطیلات رسمی سفارت کانادا و دفاتر انگشت‌نگاری را در اختیار شما قرار خواهند داد.


اگر می خواهید بطور جامع و کامل درباره ویزای توریستی کانادا بدانید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید: ویزای توریستی کانادا


هزینه های سفر به کانادا 

کشور کانادا یکی از محبوبترین کشورهای دنیا برای گردشگران به شمار می رود. هزینه های سفر به کانادا همواره می تواند چالشی برای افراد واقع گردد. افراد با کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های سفر به کانادا قادر خواهند بود اوقات خوشی را در کنار خانواده سپری نمایند. در ادامه به شرح برخی از هزینه های سفر به کانادا خواهیم پرداخت.

هزینه هتل در کانادا

مهم ترین و شاید پرهزینه ترین مورد در سفر به هر کشوری هزینه اقامت در آن کشور می باشد. هزینه هتل در کانادا به عواملی از جمله زمان سفر، شهر مورد نظر و درجه هتل وابستگی دارد. هتل ها و مراکز اقامتی در کانادا با ارائه خدمات متفاوت به افراد گردشگر برای جذب هرچه بیشتر مسافران با یکدیگر رقابت می نمایند. هزینه هتل در کانادا بین ۳۰ الی ۱۰۰ دلار متغیر می باشد. یکی از روش ها برای کاهش هزینه سفر به کانادا استفاده از هاستل ها می باشد. به طور میانگین هزینه اقامت یک شب در هتل های کانادا به شرح زیر می باشد:

 • هتل ۳ ستاره از ۶۵ دلار
 • هتل ۴ ستاره از ۹۵ دلار
 • هتل ۵ ستاره از ۱۴۰ دلار

هزینه خورد و خوراک در کانادا

در کشور کانادا رستوران ها و کافه های متعددی با انواع سلیقه ها وجود دارد. هزینه خورد و خوراک در شهر ها و محله های مختلف کانادا متغیر می باشد. در بین وعده های غذایی صبحانه در کانادا دارای کمترین هزینه و شام بیشترین هزینه را به خود اختصاص داده است. به طور میانگین هزینه خورد و خوراک در رستوران های کانادا بین ۱۵ تا ۱۵۰ دلار تخمین زده شده است.

هزینه های حمل و نقل

برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی هزینه بلیط برای فرد در حدود ۳ دلار می باشد. تاکسی ها به طور معمول به ازای هر مایل ۲٫۹۶ دلار و برای یک ساعت در اختیار بودن در حدود ۳۳ دلار تعیین شده است.

هزینه های سفر به کانادا 


برای آشنایی بیشتر درباره شرایط زندگی در کانادا مطالعه این مقاله را از دست ندهید: زندگی در کانادا


شهرهای توریستی کانادا کجاست؟

کانادا از ۲۰۹ شهر کوچک و بزرگ تشکیل شده است که هریک به نوبه خود اقتصاد، مکان های تفریحی و منابع طبیعی مختص به خود را دارا می باشد. از بهترین شهرهای توریستی کانادا می توان به شهرهای ونکوور، تورنتو، مونترال و اتاوا اشاره نمود. در ادامه به معرفی بهترین شهرهای توریستی کانادا خواهیم پرداخت.

سفر به تورنتو

تورنتو یکی از بزرگترین شهرهای کانادا به شمار می رود که جمعیتی بالغ بر ۲٫۵ میلیون نفر دارد. وجود محله های جذاب، ساحل خوش منظره اونتاریو، مراکز خرید متنوع و غیره سبب گشته که زیبایی های این کشور دو چندان گردد. شهر تورنتو به علت رونق در فعالیت های اقتصادی و تجاری به پایتخت اقتصادی کانادا شناخته شده است. از معروف ترین جاذبه های گردشگری تورنتو می توان به برج ملی کانادا اشاره کرد این برج با ارتفاع ۵۵۳ متر دومین سازه بلند در جهان می باشد.

سفر به تورنتو

سفر به مونترال

مونترال شهر معروف دیگر در کانادا است که دومین شهر پرجمعیت کانادا به شمار می رود. در نگاه نخست چیزی که در آنجا می بینید آسمان خراش های بسیار بلند می باشد ولی وقتی از نزدیک و با دقت به گشت و گذار در آن می پردازید میراث تاریخی فرانسوی ها، خیابان هایی که به زیبایی سنگ فرش شده اند و آداب و رسوم بسیار قدیمی اش شما را محو خودش خواهد کرد. این شهر سالانه میزبان جشن های بسیاری نظیر جشن یخ، چراغانی مونترال و … می باشد.

سفر به مونترال

سفر به کبک

شهر کبک یک بار دیگر به عنوان برترین مقصد گردشگری مسافران در کانادا شناخته شد. این بار مجله Travel + Leisure مرکز استان کبک (معروف به la belle province) را به عنوان برترین شهر کانادا برای سفر نامید.

این رتبه بندی بر اساس بخش “بهترین جوایز جهان” در این مجله حاصل شده که خوانندگان آن به مقاصد مورد علاقه خود در چندین دسته رای می دهند. در سال جاری، خوانندگان مجله Travel + Leisure به طور خاص به آثار تاریخی شهر کبک و حس و حال اروپایی آن توجه داشته اند. در واقع به نظر می رسد که این شهر به دلیل نماهای مستعمراتی فرانسوی خود مشهور شده است. همچنین دیوارهای موجود در اطراف قدیمی ترین بخش شهر احتمالا مهم ترین ویژگی اروپایی کبک می باشد. شباهت شهر کبک به پاریس (حداقل به نظر مردم آمریکای شمالی) هم آن را برای مسافران جذاب می کند.

سفر به کبک

بهترین زمان برای سفر به کانادا

کانادا کشوری با وسعت زیاد است و به همین علت، شرایط آب و هوایی مناطق مختلف آن در سفر به کانادا با هم بسیار متفاوت می باشد. به طور مثال در یک ماه سال، آب و هوای شهر تورنتو با آب و هوای ونکوور در همان ماه بسیار فرق می‌کند. بنابراین بسته به زمان سفر، شهر مورد نظر در ماه های مناسب با یکدیگر متفاوت می باشد. البته در هر فصل سال به هر شهری که سفر نمایید زیبایی‌ها و مناطق گردشگری و فعالیت های تفریحی مخصوص به خود را دارد و زیاد تفاوتی ندارد که چه ماهی را برای سفر به کانادا انتخاب نمایید.

در زمستان می‌توانید، به کبک بروید و از ورزش های زمستانی این شهر لذت ببرید. شهر تورنتو با بازارهای سرپوشیده و موزه ها، دارای سیستم رفت و آمد زیر زمینی است و در زمستان هم می‌توانید از دیدنی‌های این شهر استفاده کنید.

در سفر به کانادا می­توانید فصل پاییز را انتخاب کنید و به شهرهای مختلف آنجا سفر کنید چون هوا خنک است و جشنواره های زیادی در شهرهای مختلف برگزار می‌شوید که می توانید از دیدن آنها لذت ببرید.

بهترین زمان برای سفر به کانادا

در تابستان، ماه­ های ژوئیه و آگوست، بهترین ماه­های سفر به کانادا می باشند. البته در این زمان ها شهرهای کانادا بسیار شلوغ هستند و قیمت ها نسبت به بقیه ماه های سال بالاتر می باشد. برای بسیاری از مسافران، ماه های سپتامبر و اکتبر (در پاییز) بهترین زمان برای سفر به کانادا است، زیرا بیشتر روزها نسبتا متعادل، خنک و دلپذیر هستند.

تجربه سفر به کانادا

افراد در صورت آگاهی کامل از شرایط کشور کانادا قادر خواهند بود سفر خاطره انگیزی را تجربه نمایند. آگاهی از بهترین هتل ها، بهترین غذاها و بهترین زمان مسافرت به این کشور می تواند کمک شایانی را به گردشگران نماید. در ادامه به شرح برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

بهترین هتل ها در کانادا

مشخصات بعضی از هتل های کانادا که ایرانیان بیشتر در آنها اقامت می کنند در ادامه آمده است:

 • هتل شرایتون سنتر تورنتو، ۴ ستاره

هتل شرایتون سنتر تورنتو در downtown قراردارد و چهار ستاره می باشد. تا مترو یک ربع پیاده روی دارد. دارای استخر سرپوشیده و روباز، و سالن بدنسازی، سالن اداری و کنفرانس، اتاق بازی کودکان و اینترنت رایگان.

 • هتل هیلتون Hilton تورنتو، ۴ ستاره

اگر در سفر به کانادا در تورنتو اقامت دارید، هتل هیلتون ۵ دقیقه پیاده روی تا ایستگاه مرکز شهر تورنتو دارد، دارای ۳ رستوران، استخر سرپوشیده و فضای باز و سالن ورزشی.

 • هتل سوئیت دلتا Delta، ونکوور چهار ستاره

اتاق‌های هتل دلتا به صورت سوئیت است، نزدیک مرکز خرید بندرگاه، دارای رستوران گردان، حدود چند دقیقه پیاده­روی تا ایستگاه Waterfront

بهترین هتل ها در کانادا

 • هتل شرایتون اتاوا، سه ستاره ناب

دارای استخر سرپوشیده و یک سالن ورزشی، نزدیک به جاذبه‌های گردشگری شهر، با اینترنت رایگان

 • هتل دلتا کبک، سه ستاره ناب

این هتل توسط یک راهرو زیرزمینی به مرکز کنفرانس کبک متصل شده است و با ۵ دقیقه پیاده­روی به مرکز شهر می‌رسد، دارای اتاق های مدرن و سوئیت های پیشرفته با مبلمان و مقداری لوازم آشپزخانه، و وایفای رایگان.

بهترین رستوران ها در کانادا

رستوران های بی شماری در کشور کانادا وجود دارد که هرکدام علاوه بر غذای لذیذ و خوشمزه دارای خصوصیات بارزی می باشند. برخی از رستوران های معروف کانادا به شرح ذیل می باشد:

 • Toqué، مونترال
 1. ساکنین مونترال این رستوران را که امسال ۲۵ سال حضور خود را جشن می گیرد، می شناسند.
 2. این رستوران از معروفترین رستوران های کانادا و جزو گران ترین هاست.
 3. کیفیت غذا در این رستوران از استاندارد بالایی برخوردار است .
 4. بهتر است اگر سری به این رستوران زدید seven-course tasting را که ۱۱۰ دلار است را امتحان کنید.
 • Alo، تورنتو
 1. یک رستوران فرانسوی معروف و مجلل کوکتل که در بالای یک ساختمان میراث فرهنگی در مرکز شهر تورنتو قرار دارد.
 2. این رستوران نیز از رستوران های معروف کانادا است که افراد زیادی برای لیست انتظار آن داوطلب می شوند.

بهترین رستوران ها در کانادا

 • George، تورنتو
 1. سرآشپز این رستوران در سال ۲۰۱۴ برنده جایزه آشپزی شد.
 2. غذای این رستوران به دلیل علاقه مشتریان و حتی بر اساس حساسیت های غذایی و آلرژی های آنها سرو می شود.
 3. این رستوران تمام تلاش خود را می کند که منو با توجه به مواد غذایی تازه فصلی تنظیم شود.
 4. شاید دلیل ثبت این رستوران در لیست معروفترین رستوران های کانادا هم همین مسئله باشد.
 5. منو هر شام در این رستوران به صورت سفارشی نوشته می شود.

چه غذاهای کانادایی را باید امتحان کرد؟

در کانادا غذا های شگفت انگیز کانادایی بسیاری وجود دارد که حتما بایستی آن ها را امتحان کنید. برای راحتی کار شما، در ادامه لیستی از بهترین و خوشمزه ترین غذا های کانادایی تهیه شده است که می توانید آن ها را امتحان کنید.

 • غذای پوتین

تعداد کمی از غذا های کانادایی در دنیا مشهور و شناخته شده هستند که از این میان می توان به معروف ترین غذای کانادایی خوشمزه یعنی پوتین اشاره کرد. پوتین می تواند یکی از عجیب ترین و کانادایی ترین غذای کانادایی باشد و چندین شهر کوچک در کبک ادعا می کنند که خالق پوتین بوده اند و قدمت آن به دهه ۱۹۵۰ باز می گردد.

 • نان بنوک (Bannock)

نوک، نان ساده ای که زمانی جزء اصلی رژیم غذایی افراد بومی کانادا محسوب می شد. این نان به دو روش مدرن پخت می شود.تنوری (که سنگین و متراکم) یا سرخ شده (که ترد و پفکی). در سال های اخیر، محبوبیت بانوک افزایش یافته و در اکثر کافه های موجود در سطح کشور می توان آن ها بیابید.

چه غذاهای کانادایی را باید امتحان کرد؟

 • تارت کره ای یا باتر تارت

تارت کره ای، غذایی غنی، خوش مزه و عالی کانادایی است که به اواخر قرن نوزدهم بر می گردد. تارت کره ای در کمال سادگی بیش از اندازه اش، بسیار خوشمزه است.

 • گوشت دودی به سبک مونترال

گوشت دودی مونترال به پاسترامی شباهت دارد با این تفاوت که گوشت دودی مونترال نتیجه گوشت سینه نمک زده شده و خوابانده شده با طیف وسیعی از ادویه ها به مدت یک هفته قبل از دودی کردن و بخار پز کردن آن به طور کامل است. معمولا این گوشت دودی با نان ساوندویچی چاودار به همراه سس خردل زرد تند سرو می شود. در رستوران ها می توانید بخواهید که بر روی پوتین، گوشت دودی مونترال را به عنوان تاپینگ قرار بدهند.

برچسب:

ارسال دیدگاه