زندگی در کانادا
19 مارس

زندگی در کانادا

شرایط زندگی در کانادا 

Living in Canada

کانادا کشوری می باشد که بیش از ۸۲ درصد از جمعیت آن از شرایط زندگی در کانادا دارای رضایت کامل می باشند. این کشور دارای کمترین میزان جرم و جنایت در دنیا را به خود اختصاص داده است. سیاست های جمعیتی کشور کانادا براساس مهاجرت نیروی انسانی متخصص و کارآمد برنامه ریزی شده است. کانادا یکی از مرفه ترین، آرام ترین و امن ترین کشور دنیا به شمار می رود. امید به زندگی در این کشور ۸۱ سال است و بیش از ۸۰ درصد مردم این کشور اذعان داشته اند که لحظات مثبت در روز بیش از لحظات منفی می باشد.

این تنها آمار جالب مربوط به دومین کشور پناور دنیا نیست، بلکه بنابر آخرین اطلاعات ارائه شده توسط وب ‌سایت EPOCH TIMES تعداد زیادی از شهروندان کانادایی به کشور خود افتخار می‌نمایند، این بدین معنی است که قریب به ۷۳ درصد از کانادایی‌ها به علت دریافت خدمات درمانی رایگان (health care)، و ۷۰ درصد از آنها به علت اعتبار پاسپورت کانادایی، ۶۵ درصد به علت منشور حقوق و آزادی‌های فردی و اجتماعی و ۷۰ درصد به علت سیستم آموزشی کانادا به این کشور می بالند.

شرایط زندگی در کانادا 

براساس آمار گزارش شده، ۶۴ درصد از آمریکایی‌ها به دلیل یکی از موارد زیر به کشور کانادا نقل مکان می نمایند:

 • خدمات درمانی منطقی و مقرون به صرفه
 • ثبات سیاسی بیشتر
 • امنیت
 • سیستم آموزشی مناسب و مقرون به صرفه
 • تساوی حقوق بین مرد و زن
 • فرصت های کاری

در نهایت می توان گفت کانادا به رقم دارا بودن دانشگاه های معتبر، محیط زیست، امنیت و دیگر ارزش های بنیادی خود یک رکورد دار واقعی از نظر سطح کیفیت زندگی می باشد. فراموش نکنید که هر منطقه و استان کانادا دارای ویژگی های منحصر به فرد خودش است. پس تصمیم بگیرید که کدام شهر کانادایی با شرایط شما سازگاری بیشتری دارد و از یک زندگی رویایی در این کشور بزرگ بهره مند گردید.

هزینه های زندگی در کانادا 

هزینه های زندگی در کانادا که شامل مسکن، خورد و خوراک، قیمت خرید خودرو، قیمت بنزین و غیره می گردد نسبت به کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و استرالیا به مراتب کمتر است. حراجی‌‌های واقعی و متنوعی که در کانادا برگزار می گردد را می توان یکی از بهترین فرصت‌ها برای کاهش هزینه‌ها در نظر گرفت.

هزینه تقریبی هر لیتر گازوئیل در حدود ۱٫۰۲ دلار، هزینه ماهانه اتوبوس ۹۱ دلار، هزینه بلیط تکی اتوبوس در حدود ۳٫۱۵ دلار تعیین شده است. به طور تقریبی می توان گفت هزینه متوسط زندگی در کانادا به صورت ماهیانه بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار برای یک خانواده ۴ نفره می باشد.

هزینه های زندگی در کانادا 

هزینه های زندگی در کانادا با توجه به سطح زندگی افراد و در شهر های مختلف متغیر است. شهرهایی همچون ونکوور، تورنتو، ویکتوریا، کلگری و اتاوا از جمله شهرهای گران در کشور کانادا به شمار می روند.

بهترین شهر های کانادا جهت زندگی کدامند؟

چهارصد و پانزده شهر کانادا براساس برخی معیارهای اساسی شامل اقتصاد، مقرون به صرفه بودن، رشد جمعیت، مالیات، میزان جرم و جنایت، شرایط آب و هوا، دسترسی به مراقبت های بهداشتی و امکانات زندگی طبقه بندی شده اند.

بر اساس این لیست که توسط مجله MoneySense تهیه شده است بهترین شهر برای زندگی در سال ۲۰۱۸ میلادی شهر اکویل (Oakville) در انتاریوی جنوبی تعیین گردید. این شهر دامنه گسترده ای از بهترین معیارهای زندگی را دارا می باشد. در ادامه به شرح برخی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی خواهیم پرداخت:

شهر بوشرویل در استان کبک 

این شهر کمترین نرخ بیکاری را در بین شهرهای کانادا به خود اختصاص داده است. داشتن درآمد بالا و سطح بالای کیفیت زندگی در این شهر باعث گردیده که افراد بی شماری هر ساله به این شهر مهاجرت نمایند. این شهر با حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت توانسته است در جایگاه اول بین شهرهای کانادا واقع گردد.

اتاوا در استان انتاریو 

دومین شهر بزرگ کانادا اتاوا می باشد که در جایگاه دوم شهرهای این کشور قرار دارد. درآمدهای مناسب و متعادل با هزینه های زندگی، سطح بالای سلامت و دسترسی آسان به مراکز درمانی با کیفیت عالی از جمله دلایلی می باشد که این شهر در جایگاه دوم قرار گیرد.

 1. شهر برلینگتن در انتاریو
 2. سنت آلبرتا در آلبرتا
 3. بلینویل در کبک

در هر سه این شهرها میزان پایین جرم و جنایت، نرخ پایین بیکاری و بالا بودن دستمزد افراد از شاخص های مهم کیفیت زندگی در این شهرها می باشد.

بهترین شهر های کانادا جهت زندگی کدامند؟

کبک سیتی 

شهر کبک با بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در جایگاه دهمین شهر مناسب برای زندگی در کانادا قرار دارد. در این شهر نرخ بیکاری ۴ درصد می باشد. در کبک به طور متوسط افراد قادر خواهند بود پس از گذشت سه سال ونیم برای خرید مسکن اقدام نمایند.

در میان شهرهای بزرگ، بهترین شهرها برای زندگی در کانادا می توان تورنتو، ونکوور، کلگری و مونترال را نام برد. کیفیت زندگی در شهرهای بزرگ و کوچک تفاوت های زیادی را شامل می گردد. از جمله می توان به سطح بالای درآمد، وضعیت بهداشت و درمان، پایین بودن سطح میزان جرائم در شهرهای کوچک اشاره نمود که باعث زندگی آرام تری می گردد.

مزایای زندگی در کانادا 

به طور کل می‎‌توان گفت که کانادا یکی از بهترین گزینه‌های زندگی در خارج از کشور برای ایرانیان می باشد. کشوری پهناور با منابع سرشار، جمعیت بسیار کم در مقایسه با مساحت، فرصت های بسیار و دورنمایی روشن برای پیشرفت در کار و تحصیل و از همه مهمتر کشوری مهاجرپذیر و چند فرهنگی که طبعا انطباق برای مهاجران را ساده ‌تر می‌ نماید.

مهمترین مزایای زندگی در کانادا برای ایرانیان عبارتند از :

افرادی که به کشور کانادا مهاجرت می نمایند ممکن است با نکات مثبت یا منفی مواجه گردند. اطلاع از مزایا و معایب مهاجرت به کانادا یکی از موارد مهم محسوب می شود. در ادامه به شرح برخی از مزایای زندگی در کانادا خواهیم پرداخت.

ثبات اقتصادی در کانادا 

کشور کانادا در زمینه اقتصادی رشد بسیاری در سال های اخیر داشته است و هر ساله افراد بی شماری برای کار به این کشور مهاجرت می نمایند. کشور پیشرفته کانادا آماده جذب نیرو های کاری بین المللی می باشد زیرا در این کشور نیروی کار متخصص به اندازه کافی وجود ندارد و ۹۰٪ متقاضیان خارجی که اقدام به مهاجرت به کشور کانادا برای کار امی نمایند در صورتی که در انجام دادن یک کار خاص متخصص باشند، به راحتی توسط دولت کانادا پذیرفته خواهند شد.

درمان و بهداشت در کانادا

خدمات درمانی در کانادا، به لطف “برنامه خدمات درمانی جهانی” دولت، رایگان می باشد. جهت استفاده از مزایای خدمات درمانی در کشور کانادا، حداقل باید ۳ ماه از تاریخ شروع اقامت سپری شده باشد. این خدمات درمانی رایگان، محدود به برخی از کلینیک ها و بیمارستان ها نمی باشد. افراد قادر خواهند بود به مراکز درمانی مورد نظر خود مراجعه نمایند و از درمان رایگان بهره مند گردند.

درمان و بهداشت در کانادا

محیط زیست در کانادا بسیار تمیز است و زباله ها و سیستم فاضلاب به خوبی کنترل می شوند. همچنین قوانین سختگیرانه ای برای محافظت از جنگل ها و محیط زیست حاکم است.

کشور چند ملیتی 

کانادا یکی از کشورهای چند ملیتی جهان به شمار می رود. زیرا افراد بی شماری با ملیت، فرهنگ و زبان های متفاوت وارد خاک این کشور شده اند تا مشغول به کار گردند، درس بخوانند و یا فعالیت تجاری داشته باشند.

نرخ پایین جرم و جنایت

اگر خواهان زندگی در کشوری می باشید که دارای امنیت بالا و آمار جرم و جنایت در آن پایین باشد، کانادا می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این کشور کمترین میزان جرم و جنایت را در بین کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.

تحصیلات رایگان با کیفیت بالا 

آموزش در کانادا به صورت رایگان می باشد و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. تحصیل با استانداردهای بالای آموزشی در برخی از کشور ها فقط در مدارس خصوصی در دسترس است که آن هم به خاطر هزینه های بسیار بالا دردسترس عموم قرار ندارد. مدارس دولتی کانادا نسبتاً از کیفیت بهتری برخوردار هستند زیرا معلمان، کتابخانه ها، امکانات مدرسه و کافی شاپ ها توسط دولت تامین می گردند. شما می توانید مطمئن باشید كه آموزش رایگان باعث كاهش كیفیت آموزشی و رفتاری با كودكان نخواهد شد.


برای آشنایی با انواع دانشگاه های کانادا جهت تحصیل در این کشور مطالعه مقاله دانشگاه های کانادا را از دست ندهید: دانشگاه های کانادا


تحصیلات رایگان با کیفیت بالا 

مشاغل موجود برای متقاضیان شایسته

یافتن شغل در کانادا از طریق خدمات اجتماعی کارآمد و قابل اعتماد توسط موسسات کاریابی باعث گردیده افراد زندگی در کانادا را به سایر کشورها ترجیه دهند. افراد همچنین در صورت یافتن شغل مورد نظر بیمه را به صورت رایگان دریافت می نمایند. برنامه های بیشتری توسط دولت کانادا ارائه شده است که به کارگران کمک می کند تا غذا، اجاره و سایر نیازهای اساسی خود و خانواده خود را تأمین کنند.

معایب زندگی در کانادا 

امر مهاجرت همواره برای افراد متقاضی چالش هایی را به همراه خواهد داشت. افراد با آگاهی از این شرایط قادر خواهند بود مشکلات را راحت تر سپری نمایند. برخی از معایب زندگی در کانادا به شرح ذیل می باشد:

شرایط آب و هوایی 

بر طبق آمار ارائه شده توسط دولت کانادا، ۱۵٫۶ درصد از مهاجرین کانادا در ابتدای ورود با این چالش مواجه شده اند. آب و هوای سرد و خشک در کانادا باعث بروز روزهای سرد و برفی طولانی در این کشور شده است.

نرخ بالای مالیات 

در کشور کانادا حتی با کاهش مالیات و مزایای مالیاتی، ممکن است از مالیات های نسبتاً بالا که بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از درآمد است، شگفت زده گردید. میزان مالیات بستگی به این دارد که به کدام گروه تعلق دارید و سایر منابع درآمد شما چیست. همچنین هنگام خرید کالا باید حدود ۱۵ درصد مالیات پرداخت کنید. خلاصه اینکه، کانادا می تواند مکانی گران برای زندگی واقع گردد. اما یادتان باشد که حداقل می دانید مالیاتی که پرداخت می کنید به کجا می رود و پرداخت این مقدار مالیات به معنی درآمد کافی است.

نرخ بالای مالیات 

هزینه های زندگی

در کشور کانادا به علت کیفیت سطح زندگی که در سال ۲۰۱۹ توسط مجله اکونومیست ارائه گشت سه شهر بزرگ کانادا که عبارتند از ونکوور، مونترال و تورنتو در لیست صد شهر پر هزینه دنیا جای دارند و همین امر می تواند یکی از چالش های افراد مهاجر واقع گردد.

تفاوت های زندگی در کانادا در مقایسه با ایران

عمده تفاوتی که زندگی در کانادا در مقایسه با ایران دارا می باشد نحوه اداره جامعه است. در کشور کانادا هر ایالت به صورت مستقل اداره می گردد و قوانین مختص به خود را دارد در صورتی که در ایران جامعه توسط یک دولت مرکزی اداره می شود. بسیاری از قوانین از استانی در کانادا به استان دیگر متفاوت می باشد. به عنوان مثال ایالتی همانند کبک قوانین مهاجرتی متفاوتی در مقایسه با دولت فدرال دارد.

عمده تفاوت دیگری که بین زندگی در کانادا و ایران مشهود می باشد پروسه یافتن شغل است. در ایران افراد ابتدا با مراجعه به سایت های نیازمندی و مصاحبه حضوری با کارفرما قادر خواهند بود شغل مورد نظر را پیدا نمایند. در صورتی که در کانادا موسسات کاریابی مسئول یافتن شغل برای افراد می باشند. مهم ترین نکته در پیدا کردن شغل در کانادا داشتن یک رزومه با استایل کانادایی است.

تجربه زندگی در کانادا 

در کشور ایران بسیاری از بانک ها و موسسات مالی خصوصی از سرمایه گذاران استقبال می نمایند و به افراد سود ۲۴ درصد پرداخت می نمایند. این در صورتی است که در کشور کانادا سود بانکی که به افراد تعلق می گیرد کمتر از ۳ درصد خواهد بود. از این جهت سپرده گذاری در بانک های کانادا از لحاظ اقتصادی امری معقول نمی باشد.


یکی از راه های رایج مهاجرت به کانادا، سرمایه گذاری در این کشور است. برای آشنایی با شرایط سرمایه گذاری در کانادا مطالعه مقاله جامع آنرا از دست ندهید: سرمایه گذاری در کانادا


تجربه زندگی در کانادا 

بر طبق آماری که در سال ۲۰۱۹ توسط اداره مهاجرت کانادا ارائه گشت اکثریت مهاجران با توجه به دلایل زیر از زندگی دلپذیری در این کشور برخوردار می باشند.

 • امنیت و آرامش در کشور کانادا
  از آنجایی که کانادا همانند بریتانیا یا کشورهای همسایه مانند عراق و یا افغانستان به جنگ نمی رسد بنابراین از طرف تروریست های داخلی و خارجی در امان بوده و خطر جدی این کشور را تهدید نمی کند.
 • شهروندان کانادا به مودب و خونگرم بودن شناخته شده اند. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند قادر خواهند بود از داشتن امنیت در میان شهروندان کانادا اطمینان پیدا نمایند زیرا کانادایی ها بسیار مهمان نواز می باشند.
 • سیستم آموزشی و خدمات درمانی دولتی کانادا، از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار می باشند.
 • کانادا دارای امکانات عمومی بسیاری از کتابخانه تا پارک ها و مکان های تفریحی برخوردار می باشد. در نتیجه افراد قادر خواهند بود اوقات خوشی را در کنار خانواذه خود سپری نمایند.
یک دیدگاه
مهاجرت
می 10, 2020

سلام
واقعا ممنونم بابت محتوا عالي تون

پاسخ

ارسال دیدگاه