سرمایه گذاری در کانادا
17 مارس

سرمایه گذاری در کانادا

شرایط سرمایه گذاری در کانادا 

Investing in Canada

بسیاری از افراد می بایست قبل از سرمایه گذاری در کانادا و فرصت های متفاوت جهت سرمایه گذاری از شرایط عمومی کشور کانادا آگاهی کامل داشته باشند و آن ها را مورد بررسی و تحقیق قرار دهند. بزرگترین شریک اقتصادی کشور کانادا ایالت متحده آمریکا می باشد و این موضوع سبب گردیده که موسسات اقتصادی بسیاری در کانادا به رشد به سزایی نائل گردند.

در همین راستا علاقه مندان بسیاری قصد دارند که با شناخت فرصت های سرمایه گذاری در کانادا به بازار جهانی دست یابند. به طور کلی می توان گفت متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا از طرق مختلف همانند خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و پرداخت سرمایه ای به بازار کانادا قادر خواهند بود اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

اما در نهایت باید بررسی شود که کدام یک از روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا خواهد شد. شما عزیزان می توانید با مطالعه قسمت های بعدی این مقاله با شرایط انواع سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق بیشتر آشنا گردید. کشور کانادا از نظر سطح علمی، شرایط اقتصادی و رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار می باشد. از همین جهت سرمایه گذاری در کشور کانادا انتخاب بسیاری از سرمایه داران بین المللی واقع شده است .

اقدامات لازم جهت سرمایه گذاری در کانادا 

اقدامات لازم جهت شروع مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور به این صورت می باشد که فرد متقاضی می بایست مدارک و هزینه مربوطه را به صورت کامل تهیه و تنظیم نماید و آن ها را به دولت کانادا ارائه دهد ، حائز اهمیت است دولت کشور کانادا در صورتی که مدارکی که طبق درخواست و قانون وضع شده، ارائه نشده باشد را مورد بررسی قرار نمی دهد و تمامی آنها را برگشت خواهد داد.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا 

در مرحله بعدی نامه ای از جانب اداره مهاجرت برای فرد متقاضی سرمایه گذاری در کانادا ارسال میگردد که پرونده مورد بررسی قرار گرفته است و از متقاضی سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه و ریسک درخواست می گردد که دیگر مدارک مورد نیاز را برای اداره مهاجرت ارسال نماید و چنانچه پرونده شخص مورد تایید قرار گرفت از وی درخواست می گردد که مبلغ ۲۲۰٫۰۰۰ دلارکانادا را به حساب یکی از موسسات اعلام شده از سوی دولت کانادا پرداخت نماید و اقدامات نهایی مانند تهیه گواهی عدم سوءپیشینه و همچنین انجام معاینات پزشکی جهت دریافت ویزای اقامت دائم کشور کانادا صورت پذیرد.

روش های سرمایه گذاری در کانادا به چه صورت می باشد ؟

دولت کانادا همواره در صدد توسعه شرایط اقتصادی و بهبود بازار کار کشور خود می باشد از این رو روش های متنوعی را جهت جذب افراد سرمایه گذار ارائه داده است. میزان سرمایه گذاری در هر یک از روش های ارائه شده متفاوت می باشد. در ادامه به شرح برخی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری از طریق برنامه استانی درکبک 

Quebec Business Immigration – Investor Program  یا QIIP به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که بتوانند از طریق این برنامه اقامت دائم خود را در کانادا با سرمایه ۲ میلیون دلار (به واسطه تامین اعتبار) به دست آورند. نکته حائز اهمیت در سرمایه گذاری ۳۵۰ هزار دلاری کانادا تا قبل از سال ۲۰۱۸، این است که متقاضیان می توانستند با پرداخت ۳۵۰ هزار دلار کانادا به موسسات اعتباری و بررسی پرونده توسط دولت کانادا، اقامت خود را در این کشور کسب نمایند.

اما در دوره جدید این برنامه که از ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز گردید، ابتدا سهمیه به اندازه ۱۹۰۰ پرونده در نظر گرفته شد که تنها ۱۲۳۵ درخواست از کشور چین از جمله هنگ کنگ و ماکائو می باشد.

نامزدها و کاندید ها در این برنامه باید امتیازات لازم را در شش عامل اصلی ( تحصیلات – زمینه های آموزشی – تجربه کار مدیریتی – سن – مهارت زبان انگلیسی / فرانسه – اقامت اقوام نزدیک در کبک ) به دست آورند که حداقل نمره قبولی در آن ۴۰ امتیاز و حداکثر نمره قبولی در این برنامه ۹۴ امتیاز می باشد.

روش های سرمایه گذاری در کانادا

از مزایای سرمایه گذاری در استان کبک کانادا می توان به عدم نیاز به مدرک زبان و سکونت در استان کبک اشاره نمود. همچنین افراد ازهمان ابتدا قادر خواهند بود، هنگامی که پرونده آنها پذیرفته می گردد اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری را اخذ می نمایند. در این روش، فرد میتواند با اثبات دارایی کافی و اثبات مبلغ سرمایه گذاری اقدام به دریافت اقامت کانادا برای خود و خانواده خود نماید. همچنین پس از حضور در این کشور به مدت ۵ سال میتواند درخواست تابعیت کانادا را نیز داشته باشد.

افراد برای سرمایه گذاری از طریق برنامه استانی کبک می بایست شرایط زیر را دارا باشند :

 1. متقاضی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
 2. حداقل ۲ سال سابقه مدیریتی الزامی است.
 3. ارائه تمکن مالی به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار کانادا
 4. سرمایه گذاری به ارزش ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا در استان کبک
 5. متقاضیان باید به دولت کانادا اثبات نمایند که پس از ورود به کانادا دارایی های مکفی جهت حمایت از خود و خانوداه خود را دارا می باشند.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا 

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا به شما این امکان را می‌دهد که با ایجاد یک کسب و کار و مدیریت آن در استان های مختلف کانادا ویزای سرمایه گذاری کارآفرینی را که به مدت دو سال اعتبار دارد را دریافت نمایید. در حال حاضر برنامه های کارآفرینی کشور کانادا در استان های بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نواسکوشیا و ساسکاچوان کانادا باز است. در هریک از استان های کانادا مقدار سرمایه گذاری متفاوت می باشد. حداقل مقدار برای کارآفرینی در کانادا ۱۰۰ هزار دلار کانادا تعیین شده است.

افراد متقاضی با تکمیل فرم آنلاین EOI علاقه خود را به ایجاد کسب و کار در استان مورد نظر را به اداره مهاجرت ابراز نمایند. و سپس با کسب حداقل امتیاز در لیست داوطلبین قرار خواهند گرفت. در این روش سیستم رقابتی همانند سیستم کنکور می باشد. هر داوطلبی که امتیاز بیشتری اخذ نماید، مورد انتخاب قرار می گیرد.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا 

در مرحله ی بعدی متقاضی به مصاحبه دعوت می شود. شما در مصاحبه باید از بیزینس ‌پلن خود دفاع نمایید و در صورت قبولی در مصاحبه، ویزای کار دو ساله کانادا را کسب می نمایید و با انجام سرمایه گذاری قادر خواهید بود اقامت دائم کانادا را کسب نمایید. در برنامه های کارآفرینی مقدار سود و زیان کسب و کار شما مطرح نیست و شما باید فقط تعهد مالی مشخص شده را برای کسب و کارتان هزینه کنید.

ویزای استارت آپ در کانادا 

در روش استارتاپ افراد با ارائه یک برنامه و ایده مناسب به یکی از سازمان‌هایی که اداره مهاجرت کانادا معرفی کرده است  قادر خواهند بود ویزای استارت آپ کانادا را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که ایده قرد متقاضی باید به گونه ای باشد که آن سازمان را متقاعد نماید که برای طرح ارائه شده سرمایه گذاری انجام دهد. در این صورت از ابتدا برای فرد متقاضی ویزای استارتاپ صادر می گردد و سپس با استفاده از آن قادر خواهد بود اقامت دائم کانادا را پس از گذشت ۲ الی ۳ سال دریافت نماید.

ویزای استارت آپ در کانادا 

ذکر این نکته حائز اهمیت است که در این روش شما مجاز به سرمایه گذاری شخصی نمی باشد و حتماً باید یکی از سازمان‌هایی که از سوی اداره مهاجرت کانادا معرفی‌شده است از طرح شما حمایت به عمل آورد و از شما خواسته شود که در سرمایه گذاری مشارکت نمایید.


اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید پیشنهاد می کنیم از دیگر روش های مهاجرت به کانادا که در مقاله ای جامع تهیه کرده ایم، آگاه شوید: روش های مهاجرت به کانادا


مراحل سرمایه گذاری در کانادا به چه صورت می باشد؟

برای سرمایه گذاری در کشور کانادا هر روش سرمایه گذاری مراحل مختص به خود را دارا می باشد که فرد متقاضی می بایست مدارکی را تهیه نماید و به دولت کانادا ارسال نماید. در ادامه به شرح این مراحل خواهیم پرداخت.

 • مراحل اقدام برای کسب ویزای سرمایه گذاری در استان کبک
 • مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کبک

مراحل سرمایه گذاری در کانادا

در ادامه قصد داریم تا به شما مدارکی که برای سرمایه گذاری در کبک نیاز دارید را معرفی کنیم . برای مشاهده مدارک مورد نیاز می توانید چک لیست پایین را بررسی نمایید :

 1. دارا بودن کپی برابر با اصل پاسپوت ها که باید دارای حداقل یکسال اعتبار باشد .
 2. فرد متقاضی باید برای این روش مهاجرتی پرینت ۶ ماه گذشته حساب خود را در دست داشته باشد .فرد متقاضی باید فرم درخواست را امضا و درصورتی که قصد مهاجرت به همراه خانواده را دارد امضای همسر و فریند بالای ۲۲ سال اون نیز نیاز است .
 3. قرارداد سرمایه گذاری با متقاضی که پیش تر به آن اشاره کرده ایم را نیز شما باید ضمیه پرونده خود کنید . این قرداد باید توسط هر دو طرف امضا شده باشد .
 4. هزینه پروسسینگ فی قابل پرداخت توسط چک از یک موسسه مالی کانادایی
 5. مدارک ارزیابی املاک همچنین اسناد مالکیت نیز از جمله مدارک ضروری است که برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کبک باید در دست داشته باشید .
 6. درصورتی که دارای سهام هستید باید اساسنامه شرکت، ثبت شرکت و آگهی تغییرات و صورتهای مالی شرکت را نیز داشته باشید

مراحل سرمایه گذاری در استان کبک 

افراد در این روش، سرمایه گذاری غیر فعال خواهند داشت. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک ویژه مدیران، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغلی است که سرعت و راحتی روش اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا برایشان الویت دارد. در این روش افراد ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه نمی باشند و قادر خواهند بود به راحتی اقامت دائم کانادا را از طریق سرمایه گذاری دریافت نمایند.

 1. مرحله اول: تکمیل مدارک، ارسال پرونده و پرداخت هزینه بررسی دولت کبک به مبلغ CAD $ 15235
 2. مرحله دوم: دریافت نامه تایید کامل بودن پرونده یا File Number از اداره مهاجرت کبک.
 3. مرحله سوم: انجام مصاحبه. بنا به نظر افسر ممکن است متقاضی از مصاحبه معاف شود (Waive) و مستقیما مصاحبه نامه قبولی دریافت شود. در این مرحله مدارک متقاضی و نحوه بدست آوردن دارایی آنها بررسی می شود.
 4. مرحله چهارم: اعلام نتیجه قبولی و دعوت به پرداخت مبلغ سرمایه گذاری لازم
 5. مرحله پنجم: بعد از قبولی از کبک و دریافت CSQ ، مدارک لازم برای دولت فدرال ارسال می شود. در مرحله فدرال آزمایشات پزشکی (Medical Check) و بررسی عدم سوء پیشینه انجام می گردد.
 6. مرحله ششم: صدور ویزای اقامت دائم کانادا برای متقاضی و خانواده ایشان

مراحل سرمایه گذاری در کانادا

مراحل مورد نیاز برای اخذ ویزای استارت آپ در کانادا

افراد در صورت ارائه ایده ای خلاق برای کسب و کار در کشور کانادا که توانایی اشتغال زایی برای شهروندان کانادا را داشته باشد قادر خواهند بود اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

مراحل مورد نیاز برای اخذ ویزای استارت آپ در کانادا به شرح ذیل می باشد:

 1. مرحله اول: ارسال طرح و ارائه یک ایده نو، خاص و منحصر به فرد
 2. مرحله دوم: دریافت حمایت یک سازمان در خصوص پشتیبانی از ایده فرد متقاضی
 3. مرحله سوم: طرح و ارائه یک بیزینس پلن دقیق با جزئیات کامل در خصوص ایده پیشنهادی
 4. مرحله چهارم: ارائه برگه درخواست مهاجرت و مدارک لازم جهت دریافت اقامت دائم
 5. مرحله پنجم: پذیرش توسط اداره مهاجرت بعد از بررسی پیشینه و سوابق طرح فرد متقاضی و انجام آزمایشات پزشکی

مراحل اقدام جهت اخذ ویزای کار آفرینی کانادا 

افراد با ارائه بیزینس پلان مناسب که برای دولت کانادا توجیه اقتصادی داشته باشد می توانند اقامت دائم کانادا را کسب نمایند. مراحل اقدام جهت اخذ ویزای کار آفرینی کانادا به شرح زیر است:

 1. مرحله اول: ارائه بیزینس پلن مناسب
 2. مرحله دوم: ارائه حداقل سرمایه در شهرهای کوچک ۱۰۰ هزار دلار کانادا و در شهرهای بزرگ ۲۰۰ هزار دلار کانادا به سفارت
 3. مرحله سوم: مصاحبه حضوری به زبان انگلیسی یا فرانسوی

قوانین سرمایه گذاری در کشور کانادا 

شخص سرمایه گذار و یا همسر وی می بایست دارای مبلغ ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا دارایی باشد که این دارایی می تواند شامل صندوق بازنشستگی، سهام، حساب بانکی و … گردد و البته به غیر از این نیاز است که مبلغ۸۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا را توسط یک واسطه مالی به طور مثال یک بانک در استان کبک سرمایه گذاری نماید که متقاضی باید این نکته را در نظر داشته باشد که این مبلغ بدون سود و پس از گذشت مدت زمان پنج سال طی یک پروسه حداقل  یک ماهه از تاریخ درخواست به متقاضی مسترد می گردد.

قوانین سرمایه گذاری در کشور کانادا 

بسیارند افرادی که در نظر دارند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا  داشته باشند ولی امکان پرداخت مبلغ مذکور را از بدو امر ندارند که در ارتباط با راهکار برای این مورد خاطر نشان می کنیم متقاضی این امکان را دارد که مبلغ ۲۲۰٫۰۰۰ دلار به حساب یکی از موسسات مالی استان ایالت کبک کانادا واریز نماید و با استفاده از این روش موسسه مالی به جای وی مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰ را سرمایه گذاری کند.

هزینه های سرمایه گذاری در کانادا 

بر اساس گزارش‌های بین‌المللی ارائه شده، کانادا یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای اقامت دائم می باشد. اخذ اقامت دائم کانادا مستلزم پرداخت هزینه هایی می باشد که با توجه به روش اقدام این هزینه ها متفاوت است.  سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم با پرداخت ۲۱۰ هزار دلار ممکن می باشد که شما عزیزان این مبلغ را به صورت بلا عوض در اختیار دولت کانادا قرار می دهید و در اصل این مبلغ به یکی از موسسات بانکی در دولت کانادا سپرده می شود و این موسسه تمامی کارهای شما را انجام خواهد داد.

هزینه های سرمایه گذاری در کانادا 

به طور کل منظور از طرح دوم برای سرمایه گذاری یک صندوق می باشد که شما پول خود را وارد این پروسه خواهید کرد و تمامی کارها بر عهده این موسسه و زیر نظر این صندوق می باشد. هزینه های زندگی در کانادا با توجه به ایالت، شهر و سبک زندگی فرد متقاضی متفاوت است. به طور میانگین هزینه های زندگی در کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه می باشد. هزینه سفارت شامل هزینه ای می گردد که فرد متقاضی جهت تعیین وقت سفارت و انجام انگشت نگاری باید پرداخت نماید که به ترتیب ۱۰۰ و ۸۵ دلار تعیین شده است.


اگر یک نیروی متخصص کاری هستید، بهتر است بدانید، یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا نیروی متخصص فدرال کانادا است. برای دانستن بیشتر این روش مهاجرتی مطالعه این مقاله را از دست ندهید: نیروی متخصص فدرال کانادا


مدت زمان دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری چقدر می باشد ؟

جهت دریافت اقامت کانادا روش های متنوعی وجود دارد که پروسه زمانی از روشی به روش دیگر متفاوت می باشد. در بین ویزاهای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری کانادا، سریعترین و آسان ترین روش برای دریافت اقامت  دائم کانادا روش سرمایه گذاری می باشد. در صورتی که فرد متقاضی مدارک و هزینه های مربوطه برای انجام سرمایه گذاری در کانادا را به طور کامل تهیه و تنظیم  نماید و به اداره مهاجرت ارائه دهد قادر خواهد بود در کوتاهترین زمان ممکن اقامت کانادا را برای خود و خانواده دریافت نماید.

برچسب:

ارسال دیدگاه