Invest in France www.kap services.com7
04 آوریل

سرمایه گذاری در فرانسه

بسیاری از افراد داشتن زندگی مرفه در کشوری اروپایی را آرزویی دست نیافتنی می دانند. تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که می توانید با تصمیمی درست زندگی خود و خانواده خود را تغییر دهید؟ اگر نه، به شما پیشنهاد می دهیم به سرمایه گذاری در فرانسه بیشتر فکر کنید. طبیعتا سوالاتی که در ذهن شکل می گیرد این است که شرایط سرمایه گذاری در کشور فرانسه چگونه می باشد؟ آیا سرمایه گذاری در کشور فرانسه باعث اخذ اقامت و تابعیت این کشور می شود یا نه؟ و یا اینکه از چه روش هایی می توان در کشور فرانسه سرمایه گذاری کرد؟ و… که برای رسیدن به پاسخ این سوالات و کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود تا پایان با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در فرانسه

شرایط سرمایه گذاری در فرانسه

Investment conditions in France

عموما برای سرمایه گذاری در هر کشوری نیازمند آگاهی کامل از شرایط و مقررات آن کشور در این زمینه می باشیم که برای سرمایه گذاری در کشور فرانسه نیز باید با آگاهی کامل از قوانین آن اقدام کنیم.

با وجود مشکلات اقتصادی در بیشتر کشورهای اروپایی، سرمایه گذاری در کشور فرانسه برای بسیاری مطلوب می باشد در این زمینه افراد بسیاری متقاضی هستند، دلیل این ادعا آمارهای جهانی می باشد که در سال ۲۰۱۸ کشور فرانسه رتبه پنجم جذاب ترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری را کسب کرد به همین دلیل میزان سرمایه گذاری خارجی در کشور فرانسه در سال های اخیر با رشدی چشمگیر به حدود ۵۳ میلیون دلار رسیده  است که این آمار نشان دهنده محبوبیت سرمایه گذاری در کشور فرانسه می باشد. از دیگر آمارهای اقتصادی این کشور می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 •  میزان تولید ناخالص در سال۲۰۱۹ بیش از ۲۷۰۰ بیلیون دلار
 • رتبه هفتم برترین اقتصاد جهان
 • پنجمین کشور توسعه یافته جهان
 • نرخ سود وام های بانکی حدود ۲ درصد
 • نرخ تورم حدود ۱٫۸ درصد
 • کم ترین ریسک مصادره اموال
 • داشتن ۴۰ شرکت از ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا  و…

سرمایه گذاری در فرانسه

قوانین سرمایه گذاری در فرانسه

طبیعتا هر کشوری در زمینه نحوه سرمایه گذاری دارای مقرراتی می باشد که کشور فرانسه نیز در زمینه سرمایه گذاری دارای قوانین متنوعی می باشد که آگاهی از این قواعد برای متقاضان سرمایه گذاری در این کشور ضروری می باشد در ادامه به بررسی قوانین کشور فرانسه در زمینه سرمایه گذاری می پردازیم :

طبق مقررات فرانسه، جهت سرمایه گذاری در این کشور محدودیتی از نظر تابعیت افراد وجود ندارد و متقاضیان در صورت دارا بودن شرایط صرف نظر از تابعیت خود می توانند در این زمینه اقدام کنند که باعث تشویق سرمایه گذاری در فرانسه می شود. جهت سرمایه گذار در این کشور داشتن تسلط نسبی بر زبان فرانسوی از الزامات می باشد. از دیگر شروط اصلی داشتن تمکن مالی مناسب برای زندگی و سرمایه گذاری در کشور فرانسه است.

روش های سرمایه گذاری در فرانسه

برای سرمایه گذاری در کشور فرانسه روش های مختلفی وجود دارد که طبیعتا برای اقدام در هر مورد باید با داشتن اطلاع کافی از شرایط آن اقدام نمود تا بتوان به نتیجه مطلوب  دست یافت. در اینجا به بررسی شرایط و الزامات مربوط به هر یک از روش های سرمایه گذاری می پردازیم :

خرید اوراق بهادار

جهت سرمایه گذاری از این روش در کشور فرانسه باید حداقل ۱۰ میلیون یورو در بخش های تجاری یا صنعتی سرمایه گذاری کنید، علاوه بر شرط مالی، شخص متقاضی نباید دارای سو سابقه کیفری نیز باشد. در این روش نیازی به داشتن مدرک زبان فرانسوی نمی باشید و علاوه بر شخص متقاضی خانواده او نیز می توانند اقامت کشور فرانسه را دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در فرانسه

ثبت شرکت

حداقل میزان سرمایه جهت ثبت شرکت در کشور فرانسه با توجه به نوع شرکت متفاوت می باشد. فرآیند ثبت شرکت در این کشور نسبت به سایر کشورها مناسب می باشد. در این روش به متقاضی و خانواده او اقامت یک ساله اعطا می شود که بعد از تمدید و بعد از ۵ سال می توانید درخواست اقامت دائم دهید. شرایط ثبت انواع شرکت در کشور فرانسه به ترتیب ذیل می باشد :

نوع شرکت

تعداد سهام داران میزان سرمایه
سهامی ساده حداقل ۲ نفر ۳۷ هزار یورو
مسئولیت محدود حداقل ۲ نفر حداقل ۱ یورو
شرکت تجاری حداقل ۷ نفر حداقل ۱ یورو
شرکت مدنی حداقل ۲ نفر حداقل ۱ یورو

خرید ملک

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در فرانسه خرید ملک در این کشور می باشد. البته هزینه خرید خانه در این کشور نسبتا بالا می باشد برای نمونه هزینه خرید آپارتمان ۲ خوابه در شهر پاریس حدود ۷۵۰ هزار یورو و هزینه خرید آپارتمان ۳ خوابه در شهر لیون حدود ۴۵۰ هزار یورو می باشد البته می توان با هزینه ۷۰ هزار یورو نیز در این کشور خانه خریداری کرد.

علاوه بر هزینه خرید، مالک باید مالیات خانه خود را نیز پرداخت کند. نکته مهم اینجاست با خرید ملک در کشور فرانسه به شما اقامت دائم اعطا نمی شود و از این طریق به شما اقامت موقت داده می شود پس این روش برای افرادی که متقاضی دریافت اقامت کشور فرانسه هستند مناسب نمی باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آشنایی بیشتر با شهرهای فرانسه به مقاله شهرهای فرانسه توجه نمایید.

کارآفرینی

در این روش بدون اینکه از کارفرمایی پیشنهاد کاری داشته باشید می توانید به صورت مستقل اقدام به راه اندازی کسب و کاری جدید در کشور فرانسه نمایید. برای اقدام از این طریق متقاضی باید دارای سابقه فعالیت در امور تجاری را داشته باشد و طرح تجاری یا بیزینس پلن پیشنهادی خود را به اتاق بازرگانی کشور فرانسه ارائه دهد تا در صورت موافقت بتواند اقدام به ایجاد طرح تجاری خود کند. یکی دیگر از شروط مهم داشتن تمکن مالی حداقل ۳۰۰ هزار یورویی می باشد. در این روش ابتدا به متقاضی اقامت ۱ ساله اعطا می شود و بعد از ۵ سال می تواند درخواست اقامت دائم کشور فرانسه را نماید.

سرمایه گذاری در فرانسهتمکن مالی

در صورتی که متقاضی اثبات کند حداقل ۴۰ هزار یورو به مدت ۶ ماه در حساب خود دارایی دارد می تواند درخواست ویزای این کشور را نماید که در ابتدا ویزایی ۱ ساله اعطا می شود و بعد از ۵ سال می تواند درخواست اقامت دائم نماید. همچنین در صورتی که متقاضی دارای همسر و فرزند باشد برای همسر ۱۸ هزار یورو و به ازای هر فرزند باید ۱۰ هزار یورو علاوه بر ۴۰ هزار یوروی بیان شده ارائه دهد. البته این مبالغ به کشور فرانسه منتقل نمی شوند بلکه صرف نشان دادن تمکن برای اخذ ویزا کافی می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در کشور فرانسه

سرمایه گذاری در کشوری اروپایی و پیشرفته مانند فرانسه دارای مزایای بسیاری می باشد به همین دلیل این روش مورد تقاضای بسیاری از افراد از سراسر جهان می باشد. امتیازات و مزایای سرمایه گذاری در کشور فرانسه را می توان به شرح ذیل دسته بندی نمود :

 •   امکان دسترسی به بازار اتحادیه اروپا
 • استفاده از امکانات و فناوری های پیشرفته و نیروی متخصص
 • امکان دریافت اقامت دائم کشور فرانسه برای متقاضی و خانواده او
 • تردد بین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا
 • امکان استفاده از بیمه، تحصیل و خدمات اجتماعی رایگان برای متقاضی و خانواده او

سرمایه گذاری فرانسه

 

 • بهره مندی از حقوق اجتماعی مانند شهروندان فرانسوی
 •  استفاده از حمایت های دولت فرانسه
 • بهره مندی از وام های کم بهره
 •  پروسه نسبتا کوتاه مدت و…

معایب سرمایه گذاری در کشور فرانسه

طبیعتا سرمایه گذاری درهر کشوری دارای معایب و مشکلاتی می باشد که این قاعده درباره کشور فرانسه نیز صادق می باشد. در اینجا به بیان این مشکلات می پردازیم :

 1. یادگیری زبان فرانسوی
 2. مالیات های نسبتا بالا
 3. هزینه بالای نیروی کار

سرمایه گذاری در فرانسه

نتیجه گیری

برای داشتن زندگی مطلوب در کشوری اروپایی و مدرن، سرمایه گذاری در کشور فرانسه می تواند یکی از گزینه های اصلی برای بسیاری از افراد باشد. این کشور به دلیل داشتن شرایط اقتصادی نسبتا مطلوب، زیر ساخت های مناسب، نیروی کار متخصص، دسترسی به بازار گسترده اتحادیه اروپا و هزینه های نسبتا معقول قابلیت تبدیل شدن به پلی برای ورود شما به آینده ای بسیار موفق را دارد. در این زمینه نظر شما چیست؟

برای کسب اطلاعات کامل و دقیق تری در زمینه زندگی در فرانسه به مقاله  زندگی در فرانسه مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه