مهاحرت به کبک
05 آوریل

مهاجرت به کبک

هر ساله افراد بیشماری از سرتاسر دنیا جهت مهاجرت به کبک درخواست میدهند و اداره مهاجرت کانادا پس از بررسی پرونده ها در سیستم امتیاز بندی و (در صورت نیاز ) پس از انجام مصاحبه مورد نظر مجوز اقامت در کبک را صادر می نماید. این سیستم مهاجر پذیری هر ساله تغییرات و محدودیت های جدیدی را تجربه می کند. سیستم مهاجرت به کبک از طریق اسکیل ورکر در طی سالهای اخیر فراز ونشیب های زیادی داشته و هم چنان سالیانه تغییرات زیادی در این سیستم را شاهد هستیم.

شرایط مهاجرت به کبک

Terms of immigration to Quebec

ایالت کبک یکی از استان های کانادا می باشد که شهر کبک به عنوان پایتخت آن تعیین گشته است. بزرگترین شهر کبک مونترال نام دارد که هر ساله افراد بی شماری از سراسر دنیا از طرق های مختلف به کبک مهاجرت می نمایند. کبک به سبب بالا بودن سطح کیفیت زندگی و هزینه های پایین زندگی و شرایط ساده اخذ اقامت می تواند مقصد مناسبی برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند قرار گیرد.

زبان رسمی در ایالت کبک فرانسوی می باشد و قشر عظیمی از جمعیت این استان را فرانسوی ها به خود اختصاص داده اند از این جهت کبک به پایتخت فرانسه در خارج از فرانسه شناخته شده است. افراد جهت مهاجرت به کبک ملزم به یادگیری زبان فرانسوی می باشند چرا که انجام امور در بخش های اداری فقط از طریق این زبان امکان پذیر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه های زندگی در این کشور به مقاله هزینه های زندگی در کانادا مراجعه نمایید.

مهاجرت به کبک

روش های مهاجرت به کبک کانادا

دولت کانادا روش های متفاوتی را جهت مهاجرت به کبک کانادا در اختیار افراد قرار داده است و افراد قادر خواهند بود از این طرق وارد خاک کانادا گردند. در ادامه به معرفی برخی ار روش های مهاجرت به کبک کانادا خواهیم پرداخت.

خود اشتغالی در کبک

در این روش فرد متقاضی می بایست مبلغی را به یک موسسه مالی واقع در منطقه ای که قصد راه اندازی بیزینس خود را دارد واریز نماید که اگر این منطقه در خارج از شهر مونترال قرار داشته باشد مبلغی معادل ۲۵ هزار دلار و اگر داخل شهر مونترال واقع گردد مبلغ ۵۰ هزار دلار تعیین شده است. خود اشتغالی در کبک کانادا دارای سیستم امتیازبندی می باشد و افراد می بایست حداقل امتیازات لازم را کسب نمایند. در سیستم امتیازبندی افراد مجرد ۴۴ امتیاز و افراد متاهل ۵۱ امتیاز را باید اخذ کنند. از جمله فاکتورهای تاثیر گذار در کسب حداقل امتیاز می توان به شرایط سنی، مدرک تحصیلی، سوابق کاری و تمکن مالی اشاره نمود. در ادامه به جدول امتیازبندی در این خصوص توجه فرمایید.

مهاجرت به کبک

فاکتورهای تاثیرگذار افراد مجرد  افراد متاهل
مدرک تحصیلی  ۱۲  ۱۵
سوابق کاری ۱۶ ۱۶
سن ۱۰ ۱۳
مدرک زبان  ۲۲  ۲۸
دارایی ۶ ۶
تمکن مالی ۱ ۱
بستگان در کبک ۸ ۸
سازگاری با محیط کبک ۶ ۶
امتیاز قبولی ۴۴ ۵۱

سرمایه گذاری در کبک

ساده ترین و سریعترین روش جهت مهاجرت به کبک کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک می باشد. در این روش محدودیتی از جهت شرایط سنی، مدرک تحصیلی و مدرک زبان وجود ندارد و افراد قادر خواهند بود فقط با ارائه سرمایه خود اقامت کبک را دریافت نمایند. سرمایه گذاری در کبک دارای شرایطی می باشد که به شرح ذیل است.

 1.  فرد سرمایه گذار باید دارای سرمایه ای به مبلغ ۲ میلیون دلار باشد که این سرمایه می تواند به صورت خانه، زمین، آپارتمان و یا اوراق بهادار باشد.
 2.  فرد متقاضی می بایست مبلغ ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ میلیون دلار را به مدت ۵ سال در اختیار دولت کبک قرار دهد که این مبلغ پس از ۵ سال بدون احتساب سود به فرد عودت داده می شود.
 3.  در این روش از سرمایه گذاری فرد متقاضی می بایست حداقل ۲ سال سابقه مدیریتی در ۵ سال گذشته را دارا باشد.

مهاجرت به کبک

روش PEQ در کبک

در روش PEQ افراد دانشجو قادر خواهند بود با سپری کردن حداقل ۹۰۰ ساعت آموزش در مراکز تعیین شده توسط دولت کبک و ارئه مدرک زبان فرانسوی اقامت دائم کبک را دریافت نمایند. از سال ۲۰۲۰ در روش PEQ همسر فرد متقاضی میبایست دانش زبان فرانسوی را در سطح B1 داشته باشد.

نیروی متخصص کبک

جذب نیروی متخصص در ایالت کبک از طریق برنامه ARIMA امکان پذیر می باشد. . Arima در سال ۲۰۱۸ برای مدیریت بانک نامزدهای نیروی متخصص کبک QSWP پس از تغییر برنامه از رویکرد مبتنی بر کاغذ به سیستم (Expression of interes (EOI معرفی شد. افراد از طریق برنامه آریما باید مراحلی را سپری نمایند که به اختصار به شرح زیر می باشد.

 1.  تکمیل و ارائه فرم اظهار علاقه جهت سرمایه گذاری در کبک که به صورت آنلاین می باشد و شامل اطلاعاتی نظیر مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سوابق کاری است.
 2.  ایالت کبک بر اساس قوانینن دوات خود و نیاز بازار کار امتیازات فرد متقاضی را مورد بررسی قرار می دهد و در صورت تائید پرونده برای فرد متقاضی دعوتنامه ای ارسال خواهد کرد و سپس افراد بعد از ارسال مدارک، گواهینامه CSQ را از جانب دولت کبک دریافت خواهند نمود. CSQ گواهینامه ای می باشد که گویای پذیرفته شدن فرد متقاضی به عنوان مهاجر در استان کبک است.
 3.  اقدام جهت اخذ اقامت دائم کبک.

مهاجرت به کبک

قوانین جدید مهاجرت به کبک

قوانین مهاجرت به کبک همواره در طی سال های اخیر تغییرات شایانی یافته است. که از آن جمله می توان به امتیاز بندی نیروی متخصص در کبک که به صورت کاغذی بود اشاره نمود که امروزه به سیستم آریما تبدیل گشت. در حال حاضر دولت کبک روش سرمایه گذاری در این ایالت را متوقف نموده است و افراد متقاضی قادر می باشند از طریق برنامه PEQ و یا نیروی متخصص برای مهاجرت به کبک اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کبک

افراد جهت مهاجرت به کبک ملزم به تهیه و تنظیم مدارکی می باشند که باید توسط موسسات دارلترجمه معتبر که مورد تایید دادگستری ایران می باشد ترجمه شوند و به اداره مهاجرت ارسال نمایند. در ادامه به معرفی مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کبک خواهیم پرداخت.

 1.  ارائه مدارک هویتی
 2.  ارائه مدارک تحصیلی
 3.  ارائه مدرک زبان فرانسوی
 4.  ارائه سوابق کاری
 5.  ارائه تمکن مالی برای یک سال زندگی در کبک

تجربه زندگی در کبک کانادا

کبک یکی از بزرگترین ایالت های کانادا می باشد که جمعیتی بالغ بر ۸٫۲ میلیون نفر دارد. افراد با فرهنگ های مختلف از سراسر دنیا جهت زندگی در کبک به این ایالت مهاجرت می نمایند از این رو کبک به عنوان اروپای شمالی شناخته شده است. شهر مونترال به عنوان پایتخت تجاری این استان می باشد که از کم هزینه ترین شهرهای اروپای شمالی است. شرایط اقتصادی در کبک بسیار توسعه یافته و صنعتی است. از این جهت کبک می تواند برای افراد سرمایه گذار و مهاجرین گزینه مناسبی باشد.

مهاجرت به کبک

میزان درآمد افراد در کبک با هزینه های زندگی در این ایالت به صورت متعادل می باشد و افراد قادر خواهند بود زندگی آرام و بی دغدغه ای در این ایالت داشته باشند. هزینه های زندگی در ایالت کبک در مقایسه با سایر ایالت های کانادا از نرخ کمتری برخوردار می باشد. هزینه مسکن در این ایالت بسیار مقرون به صرفه است و طبق آماری که در سال ۲۰۱۹ توسط اداره مهاجرت کبک ارائه گشت مهاجران پس از ۳ سال زندگی در کبک قادر به خرید مسکن می باشند.

اگر قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید به مقاله سرمایه گذاری در کانادا مراجعه نمایید.

یکی از مهم ترین دلایل افراد جهت مهاجرت به کبک سیستم نظام آموزشی در این استان است. ارائه امکانات آموزشی مدرن و پیشرفته، محیط یادگیری مناسب و ارجاع دانشجویان به بازار کار مرتبط سبب گشته است که هر ساله مهاجران زیادی به کبک مهاجرت نمایند. دولت کبک همواره با جرائم و مجرمان برخورد جدی می نماید و مجازات سنگینی را برای مجرمان اعمال می کند. از این جهت امنیت در استان کبک بسیار در سطح بالایی قرار دارد و این استان در بین استان های کانادا کمترین میزان جرم و جنایت را دارا می باشد.

استان کبک به واسطه طبیعت زیبا و مناظر دیدنی و جالبی که دارد همواره مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد. این ایالت با داشتن صدها رودخانه و دریاچه به یکی از بزرگترین منابع تامین کننده آب شیرین در جهان تبدیل شده است. از این رو افراد قادر خواهند بود زندگی شگفت انگیزی را در کنار خانواده خود در کبک تجربه نمایند.

مهاجرت به کبک

نتیجه گیری

طی سال های اخیر افراد زیادی با درخواست مهاجرت به کبک به کشور کانادا سفر می­نمایند. شهر کبک یکی از پر متقاضی ترین شهرهای این کشور برای نیروی متخصص می­باشد. اداره مهاجرت کانادا نیز با بررسی مدارک متقاضیان، با درخواست افرادی که امتیاز لازم را در طرح مهاجرتی این کشور اخذ نموده اند، موافقت می ­نماید. قوانین و شرایط زندگی در استان های مختلف کانادا با یکدیگر متفاوت است و هر یک از استان های این کشور بصورت مستقل و جداگانه عمل می ­نماید. کبک شهری فرانسوی زبان در کانادا است و از جاذبه های گردشگری منحصر بفردی برخوردار می­ باشد. شرایط جذب نیروی متخصص و حرفه در شهر کبک همانند دیگر شهرهای کانادایی نیست و این شهر قوانین دیگری را جذب نیروی کار متخصص تعیین نموده است.

در قدم اول شما در پورتال آریما پروفایل می سازید و اطلاعات سنی، تحصیلی و کاری خود را وارد می کنید این اطلاعات به مدت یکسال در این پورتال اعتبار دارد در مرحله ی بعدی دولت کبک بر طبق نیازهای شغلی در شهرهای مختلف کبک و امتیاز داوطلبین افرادی را انتخاب می کند و از آن ها دعوت می کند تا مدارک تکمیلی خود را ارسال نمایند. این سیستم دارای حداقل امتیاز ۵۰ برای افراد مجرد و امتیاز ۵۹ برای افراد متاهل است هم چنین بیشترین امتیازی که فرد می تواند در این سیستم کسب کند ۱۱۶ امتیاز است. امتیازهای شما در این پورتال با دیگران مقایسه و اولویت بندی می شود. طبیعی است که هر چه قدر امتیاز شما به حداکثر امتیاز نزدیک تر باشد شما شانس بیشتری برای پذیرش دارید.

ارسال دیدگاه