work visa in bulgaria www.kap services.com5
03 مه

ویزای کار بلغارستان

اگر تمایل به اخذ ویزای کار بلغارستان دارید و قصد دارید که در بلغارستان کار کنید و در آنجا بمانید بهتر است قبل از سفارت یا کنسولگری بلغارستان در کشور های محل اقامت خود از شرایط و رویه های مربوطه مطلع شوید. شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ویزا برای اقامت در بلغارستان ندارند. آنها ممکن است وارد قلمرو بلغارستان شوند و کارت اعتبار یا گذرنامه را تا حداکثر سه ماه وارد کنند.

افرادی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس آمده¬اند مجازند در بلغارستان کار کنند فقط اگر مجوز کار داشته باشند. این مجوز باید توسط آژانس اشتغال ملی بلغارستان صادر شود و باید توسط کارفرما درخواست شود. توجه داشته باشید که مجوزهای کار فقط به اتباع خارجی صادر می شود که به موجب آن استخدام آنها توجیه می شود در واقع، بلغارستان در مورد مهاجرت بسیار انتخابی است. بنابراین، آن را به استخدام شهروندان بلغاری ترجیح می دهد مگر اینکه تخصص مورد نیاز در داخل شرکت و محلی در دسترس نباشد. بنابراين اجازه کار به کارفرمایان خودکار و کارمندان خارجی صادر می¬شود که توسط شرکت خود به بلغارستان منتقل می شوند.

شرایط ویزای کار بلغارستان

Terms of work visa Bulgaria

ویزای کار بلغارستان به عنوان یکی از برترین روش های مهاجرت به این کشور قلمداد می شود. افراد با این روش می توانند در این کشور مشغول به فعالیت و کار شوند و در صورت احراز شرایط مورد نشر، اقامت بلغارستان را دریافت نمایند. کار در بلغارستان برای بسیاری از مهاجران با مهارت های مختلف روز به روز محبوب تر می شود.

ویزای کار بلغارستان

به طور سنتی، صنایع اصلی برای کار در بلغارستان مهندسی متالورژی، تولید ماشین آلات، مواد شیمیایی و زمین و کشاورزی بود. با این وجود، در سال های اخیر این امر به سمت انرژی، جهانگردی، حمل و نقل، IT، مواد غذایی، دارویی و منسوجات تغییر کرده است. این بخش ها جایی هستند که بیشتر مشاغل را می توان یافت.

صوفیه به عنوان پایتخت بلغارستان قوی ترین اقتصاد محلی این کشور را دارد. نرخ بیکاری به مراتب پایین تر از سایر شهرهای بلغارستان است و به خوبی با سایر شهرهای اتحادیه اروپا رقابت می کند. در سال ۲۰۱۵ در بین ۳۰۰ شهر در سراسر اروپا و رتبه اول در بین شهرهای جنوب شرقی اروپا به دلیل اشتغال در رشد ترکیبی و تولید ناخالص داخلی سرانه قرار گرفت.

روش های دریافت ویزای کار بلغارستان

افراد از دو روش قادر خواهند بود برای اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان اقدام نمایند. روش اول همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، برنامه Job Offer و روش دوم اخذ ویزای تحصیلی در کشور بلغارستان و تبدیل آن به ویزای کار می باشد.

روش اول: سیستم Job Offer

طبق قوانین اتحادیه اروپا که کشور بلغارستان هم از این قوانین تبعیت می کند، لازمه اخذ ویزای کار در این کشورها دریافت دعوت نامه کاری از یک کارفرما مقیم آن کشور است. شرایط بدین صورت می باشد که یک کارفرمای بلغاری پیشنهاد کاری خود را اعلام می نماید. در صورت پیدا نشدن نیروی کار متخصص در کشور بلغارستان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا، این امکان برای نیروهای متخصص خارج از این محدوده میسر می شود که شانس خود را برای دریافت دعوت نامه کاری امتحان نمایند.

ویزای کار بلغارستان

سایت های کاریابی یکی از منابع مفید برای پیدا کردن کار در یک کشور می باشند. از همین رو علاقه مندان به کار در بلغارستان قادر خواهند بود با بررسی سایت های کاریابی شانس خود را برای پیدا کردن کار در این کشور افزایش دهند. سایت Job Rank به عنوان یکی از برترین سایت های کاریابی کشور بلغارستان به شمار می رود.

روش دوم: ویزای تحصیلی بلغارستان

دانشجویان قادر خواهند بود در صورت احراز شرایط دانشگاه مورد نظر برای ویزای تحصیلی کشور بلغارستان اقدام نمایند. به واسطه تحصیل در بلغارستان می توانند به صورت نیمه وقت در این کشور مشغول به کار شوند و در صورت پیدا کردن یک کار تمام وقت، ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل نمایند. در این روش شانس افراد برای پیدا کردن کار افزایش می یابد.

ویزای کار بلغارستان

اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید مقاله تحصیل در بلغارستان را مطالعه نمایید.

افرادی که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های کشور مورد نظر دریافت کرده باشند، با شانس بالاتری می توانند اقدام نمایند. این روش یکی از ساده ترین و محتمل ترین روش های اخذ ویزای کار بلغارستان به شمار می رود.

قوانین ویزای کار بلغارستان

افراد برای کار در بلغارستان نیازمند دریافت مجوز کار می باشند. مبنای اخذ مجوز کار در کشور بلغارستان اخذ قرارداد کاری از یک کارفرمای بلغاری است. لازم بذکر است که شهروندان عضو اتحادیه اروپا بدون محدودیت و دریافت مجوز کار قادر خواهند در این کشور مشغول به کار شوند.

مجوزهای کار به طور معمول برای یک سال صادر می گردد. اگر شرایط و ضوابط خواسته شده فراهم شود، یک سال دیگر تمدید می شود. در صورت احراز شرایط از جمله پرداخت مالیات، عدم سوابق کیفری و حضور مستمر به اقامت دائم منجر می شود.

ویزای کار بلغارستان

برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، بلغارستان نرخ کاملی برای مالیات بر درآمد دارد. این بدان معنی است که نیروی کار در بلغارستان فقط ۱۰٪ از درآمد خود را به عنوان مالیات پرداخت خواهد کرد. این نرخ پایین مالیات بر درآمد مهاجران زیادی را به کشور جلب می کند.

خدمات ملی بهداشت در دسترس همه کسانی که مشغول به کار در بلغارستان هستند، می باشد. این خدمات توسط مراکز بهداشت منطقه ای اداره می شوند. پزشکان و پرستارانی که برای این خدمات درمانی کار می کنند، بسیار خوب آموزش دیده اند و با وجود امکانات محدودی که دارند، مراقبت های پزشکی درجه یک را ارائه می دهند.

مراحل ویزای کار بلغارستان

برای اخذ ویزای کار بلغارستان می بایست روند قانونی که شامل هزینه ها، مدارک و مراحل است، طی شود. در ادامه موارد عنوان را مورد بررسی قرا می دهیم.

ویزای کار بلغارستان

مراحل اقدام برای ویزای کار

مراحل اخذ ویزای کار را می توان در یک ترتیب بندی مشخص عنوان کرد.

 1. آماده سازی مدارک
 2. ارسال رزومه برای کارفرماهای بلغاری
 3. دریافت پیشنهاد کاری
 4. تعیین وقت سفارت
 5. مراجعه به سفارت برای اخذ ویزای کار بلغارستان
 6. دریافت ویزای ۱ ساله به همراه مجوز کار در بلغارستان

اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کار در بلغارستان را مطالعه نمایید

هزینه های ویزای کار بلغارستان

با توجه به این نکته که ویزای کار به عنوان کم هزینه ترین روش برای مهاجرت شناخته می شود، از عمده هزینه های اجرایی می توان به هزینه وقت سفارت معادل ۸۰ یورو و هزینه های تائید مدارک و ترجمه اشاره کرد.

ویزای کار بلغارستان

مدارک مورد نیاز

افراد برای اخذ ویزای کار بلغارستان ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشند.

 1. مدارک هویتی
 2. سوابق تحصیلی
 3. سوابق کاری
 4. عکس
 5. پیشنهاد و یا دعوت نامه شغلی از جانب کارفرمای بلغاری
 6. گواهی عدم سوءپیشینه
 7. تمکن مالی

مزایا و معایب ویزای کار بلغارستان

هر روش مهاجرتی به مزایا و معایبی همراه می باشد که ویزای کار بلغارستان از این قاعده مستثنی نمی باشد. از همین رو بررسی مزایا و چالش های پیش روی ویزای کار بلغارستان به آن دسته از افراد که بدنبال کار در این کشور می باشند، کمک می کند تا انتخاب صحیحی را داشته باشد.

مزایا

ویزای کار بلغارستان

یکی از برترین مزایای کار در بلغارستان، نزدیکی این کشور به ایران می باشد که افراد در بازه های زمانی تعطیلات در مدت زمان کمتر از ۴ ساعت می توانند به ایران بازگردند. از دیگر مزایای کار در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. کم هزینه ترین روش مهاجرتی
 2. همراهی همسر و فرزند در ابتدای کار
 3. عدم نیاز به مدرک زبان

معایب

از بزرگترین چالش های کار در کشور بلغارستان می توان به شانس پایین پیدا کردن کار در این کشور اشاره کرد. طبق قوانین اتحادیه اروپا، به صورت کلی افراد با شرایط ایده آل فقط شانس مناسبی برای کار در این کشور را دارا می باشند. در ادامه به دیگر چالش های پیش روی افراد برای اخذ ویزای کار بلغارستان اشاره شده است.

 1. میزان حقوق نسبتا پایین در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی
 2. یادگیری زبان بلغاری

معرفی مشاغل برتر برای کار در بلغارستان

معرفی برترین مشاغل برای کار در بلغارستان را می توان از حیث میزان درآمد مورد بررسی قرار داد. میانگین دستمزد در کشور بلغارستان در شهرهای صوفیه، پلودیو و وارنا از سایر شهرهای این کشور بیشتر می باشد. در ادامه به پردرآمد ترین مشاغل برای کار در بلغارستان اشاره می شود.

ویزای کار بلغارستان

 1. متخصص قلب و عروق: ۱۷٫۹۰۰ لوا
 2. پزشک – پزشکی داخلی: ۱۵٫۳۰۰ لوا
 3. جراح: ۱۴٫۹۰۰ لوا
 4. متخصص پروتز: ۱۴٫۰۰۰ لوا
 5. روانشناسان: ۱۲٫۵۰۰ لوا
 6. مدیرعامل: ۱۱٫۲۰۰ لوا
 7. مدیر مالی: ۹٫۲۸۰ لوا

نتیجه گیری

ویزای کار به عنوان بهترین روش اخذ اقامت کشور بلغارستان قلمداد می شود. از همین رو توصیه مشاورین موسسه به آن دسته از علاقه مندان مهاجرت به بلغارستان که توانایی دریافت پیشنهاد شغلی را از یک کارفرمای بلغاری دارند، این روش می باشد. لازم بذکر است در صورت عدم اخذ پیشنهاد شغلی، سپری کردن دوره تحصیلی در این کشور به عنوان بهترین راه برای افزایش شانس ویزای کار به حساب می آید.

برای بررسی شرایط موجود و کسب اطلاعات جامع تر در خصوص ویزای کار بلغارستان با مشاورین موسسه در ارتباط باشید و از تجارب این عزیزان بهره مند شوید.

 

ارسال دیدگاه