هزینه زندگی در کانادا
05 آوریل

هزینه زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در ایالت های مهم کانادا

The cost of living in Canada

بدون شک کسب اطلاعات کامل در مورد هزینه زندگی در کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند امری ضروری به شمار می آید. کانادا دومین کشور پهناور جهان در آمریکای شمالی است و پایتخت این کشور شهر اتاوا می باشد. کانادا از جهات مختلفی نظیر اقتصاد، تحصیل، استانداردهای زندگی، بهداشت، امنیت و رفاه اجتماعی جزء برترین کشورهای جهان است. از این رو هر ساله افراد فراوانی به منظور تجربه یک زندگی بهتر به این کشور جذاب مهاجرت می نمایند.

هزینه های زندگی در ایالت های مهم کانادا

به طور کلی کانادا از ۱۳ ایالت تشکیل گردیده و هر ایالت دارای ویژگی ها و امکانات منحصر به فردی می باشد. هزینه زندگی در کانادا در شهرهای مختلف آن بسته به شرایط و موقعیت ایالت های این کشور بسیار متفاوت خواهد بود، در ادامه با هزینه زندگی در کانادا که درباره ایالت های مختلف آن است، بیشتر آشنا خواهیم شد.

ایالت آلبرتا

استان آلبرتا با مساحتی بالغ بر ۶۶۱٫۸۴۸ هزار کیلومتر مربع پس از ایالت های کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا چهارمین استان وسیع کانادا می باشد. مرکز ایلات آلبرتا ادمونتون و مشهورترین شهر این استان کلگری است. اقتصاد آلبرتا به صورت سنتی متکی به کشاورزی و دامپروری است، البته طی سال های اخیر صنعت و خدمات بخش عمده ای از اقتصاد این استان را در اختیار دارند. هزینه زندگی در شهرهای آلبرتا کانادا متفاوت می باشد.

ایالت آلبرتا

از گذشته های دور تا کنون بخش اعظمی از هزینه های زندگی مربوط به هزینه مسکن بوده و هست، آلبرتا دارای یکی از ارزان قیمت‌ترین بازارهای مسکن در بین شهرهای اصلی کانادا می‌باشد، میانگین قیمت خانه در آلبرتا تقریباً بین ۳۸ تا ۴۸ درصد کمتر از تورنتو و ونکوور است. به‌ طور کلی هزینه‌ای که بابت مسکن از درآمد پرداخت می‌شود، پایین‌تر از میانگین کانادا است و بین ۱۸ تا ۲۸ درصد متغیر بوده که رابطه‌ مستقیم با نوع مسکن دارد.

پرهزینه ترین شهر ایالت آلبرتا

شهر کلگری با جمعیتی بیش از ۱ میلیون نفر بزرگترین شهر ایالت آلبرتا می باشد، هزینه های زندگی در شهر کلگری نسبت به دیگر شهرهای آلبرتا بیشتر است. هزینه زندگی در کانادا در شهر ایالت آلبرتا بسته به سبک زندگی افراد محل زندگی و تعداد نفرات خانواده متفاوت خواهد بود. هزینه های ماهیانه زندگی در آلبرتا برای ۲ نفر به صورت میانگین به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک حمل و نقل هزینه های جانبی
۸۵۰ الی ۱۵۰۰ دلار ۴۰۰ الی ۷۰۰ دلار ۱۲۰ الی ۲۵۰ دلار ۲۵۰ الی ۵۰۰ دلار

کم هزینه ترین شهر ایالت آلبرتا

شهر لتبریج کم هزینه ترین شهر در ایالت آلبرتا است. دانشگاه لتبریج یکی از دانشگاه های برتر ایالت آلبرتا به حساب می آید، از این رو اغلب ساکنان این شهر را دانشجویان تشکیل می دهند. شهر لتبریج تلفیقی از استانداردهای بالای زندگی و هزینه های بسیار منطقی برای زندگی است. هزینه های زندگی ماهیانه ۲ نفر در شهر لتبریج به صورت میانگین به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک حمل و نقل هزینه های جانبی
۶۰۰ الی۹۵۰ دلار ۳۵۰ الی ۶۰۰ دلار ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار ۱۵۰ الی ۳۵۰ دلار

ایالت بریتیش کلمبیا

ایالت بریتیش کلمبیا بعد از انتاریو و کبک سومین ایالت بزرگ کانادا می باشد. مرکز این ایالت شهر ویکتوریا و بزرگترین و مشهورترین شهر بریتیش کلمبیا شهر ونکوور می باشد. ایالت بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا است که بین اقیانوس آرام و رشته کوه های راکی قرار دارد. با توجه به کیفیت بالای زندگی در این استان و کمبود زاد و بلد بیش از یک سوم جمعیت ایالت بریتیش کلمبیا را مهاجران تشکیل می دهند.

بخش اعظمی از اقتصاد ایالت بریتیش کلمبیا متکی به منابع طبیعی می باشد، در طی سال های اخیر اقتصاد این ایالت به سمت جنگلداری، معدن و مخابرات گرایش داشته است. در حال حاضر بریتیش کلمبیا بزرگترین صادر کننده الوار و چوب در کانادا می باشد، گردشگری یکی از منابع اصلی درآمد این استان است. این استان مناظر طبیعی زیبایی از جمله رشته‌کوه راکی، هزاران کیلومتر خط ساحلی و مساحت زیادی از مناطق سرسبز را در بر می‌گیرد.

ایالت بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا دارای بزرگترین صنایع شیلات در کانادا و همچنین زمین‌های کشاورزی و دامداری بسیاری است. همچنین این استان سومین تولیدکننده نیروی برق‌آبی و دومین تولیدکننده گاز طبیعی در کانادا است.

پرهزینه ترین شهر ایالت بریتیش کلمبیا

گران ترین شهر ایالت بریتیش کلمبیا شهر ونکوور است، این شهر در سال ۲۰۱۷ به عنوان گرانترین شهر کانادا شناخته شد و همواره بین ۵ شهر گرانقیمت کانادا قرار دارد. ونکوور با حدود ۵/۲ میلیون نفر جمعیت پرجمعیت ترین شهر ایالت بریتیش کلمبیا است و به دلیلی وسعت زیاد این شهر هزینه های زندگی در نقاط مختلف ونکوور خصوصاً اجاره بهای مسکن بسیار متفاوت خواهد بود. در حال حاضر هزینه های زندگی برای ۲ نفر به صورت میانگین ماهیانه به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک حمل و نقل هزینه های جانبی
۱۵۰۰ الی ۳۵۰۰ دلار ۴۵۰ الی ۷۵۰ دلار ۱۵۰ الی ۳۰۰ دلار ۲۵۰ الی ۵۰۰ دلار

کم هزینه ترین شهر ایالت بریتیش کلمبیا

به طور کلی با وجود هزینه های بسیار بالای زندگی در شهرهای ونکوور و ویکتوریا ایالت بریتیش کلمبیا به عنوان یکی از گران ترین ایالت های کانادا شناخته شده است. در این بین هزینه های زندگی در شهر ابوستفورد به صورت میانگین ۳٫۶ درصد از متوسط هزینه های ملی پایین تر است، از این رو ابوتسفورد ارزانترین شهر ایالت بریتیش کلمبیا می باشد. هزینه های ماهانه زندگی در این شهر به صورت متوسط به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک حمل و نقل هزینه های جانبی
۸۰۰ الی ۱۳۰۰ دلار ۳۵۰ الی ۵۵۰ دلار ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار ۱۵۰ الی۳۰۰ دلار

ایالت کبک

ایالت کبک از لحاظ وسعت بزرگترین و از حیث جمعیت دومین ایالت پرجمعیت کانادا می باشد. کبک تنها استان کانادا با جمعیت غالباً فرانسوی زبان و تنها استان این کشور است که تنها زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی است. مرکز ایالت کبک شهر کبک و مهم ترین و بزرگترین شهر این ایالت مونترال است.

ایالت کبک

ایالت کبک از معادن طبیعی فوق العاده غنی برخوردار است، از این رو در تولید برق و انرژی توسط نیروی آّب و صادرات الوار نرم و منسوجات چوبی از جمله ایالت های پیشرو در کانادا به شمار می آید. از سوی دیگر صنعت و تولیدات کشاورزی بیش از ۲۰ درصد از تولیدات ناخالص این ایالت را تشکیل می دهد.

پرهزینه ترین شهر ایالت کبک

مونترال بعد از فرانسه دومین اجتماع بزرگ فرانسوی زبانان را در جهان تشکیل می دهد. این کلان شهر زیبا و پر زرق و برق جاذبه های فراوانی را در دل خود جای داده است، که هر سلیقه ای را مجذوب خود می نماید. زندگی در مونترال تلفیقی زیبا از فرهنگ، تفریحات شبانه، روابط گسترده تجاری و دوستانه می باشد.

هزینه های زندگی در مونترال کانادا بسته به منطقه مورد نظر و سبک زندگی افراد بسیار متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال زندگی در محله های مانند فلات مونت، رویال و وست مونت از سایر نقاط جزیره مونترال گران تر است. به صورت میانگین هزینه های ماهانه زندگی در مونترال به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک حمل و نقل هزینه های جانبی
۸۰۰ الی ۱۸۰۰ دلار ۴۰۰ الی ۷۰۰ دلار ۱۲۰ الی ۲۰۰ دلار ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار

کم هزینه ترین شهر ایالت کبک

وست ‌مونت یک شهر جالب و دیدنی کوچک، در مرکز جزیره مونترئال بوده و دارای جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفر می‌باشد. اغلب ساکنان این شهر از وضعیت مالی مناسبی برخوردار می باشند. شهر وست ‌مونت نه ‌تنها توسط معماری ممتاز خود، بلکه به خاطر طبیعت زیبایش که از جنگل‌های دست ‌نخورده تشکیل شده است، تعریف می‌شود. اگرچه نرخ بیکاری این شهر به‌ اندازه ۷٫۵ درصد است، ولی درآمد میانگین جمعیت آن در بین بالاترین درآمدها در کبک بوده و به میزان میانگین ۲۴۰,۲۰۵ دلار می‌باشد.

کم هزینه ترین شهر ایالت کبک

هزینه اجراه بهای مسکن و خدمات اجتماعی در شهر وست مونت به مراتب کمتر از مونترال و کبک سیتی می باشد، با توجه به میزان درآمد افراد و هزینه زندگی در کانادا در شهر وست موند را می توان به عنوان مقرون به صرفه ترین شهر ایالت کبک معرفی نمود. هزینه های ماهیانه زندگی در وست موند به صورت متوسط به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک حمل و نقل هزینه های جانبی
۷۰۰ الی ۱۲۰۰ دلار ۳۰۰ الی ۵۰۰ دلار ۹۰ الی ۱۵۰ دلار ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار

برای آگاهی درباره شرایط زندگی در کانادا می توانید، مقاله زندگی در کانادا را در وب سایت موسسه کارسازان آریان پارس مطالعه نمایید.

ایالت انتاریو

ایالت انتاریو قطب اقتصادی کانادا و پر جمعیت ترین ایالت این کشور می باشد. مرکز ایالت انتاریو شهر تورنتو است و پایتخت کانادا شهر اتاوا نیز در این ایالت قرار دارد. از لحاظ جغرافیایی ایالت انتاریو در شرق کانادا بین ۲ ایالت کبک و مانیتوبا قرار دارد.

ایالت انتاریو بزرگترین مرکز تجاری و اقتصادی در کانادا می باشد، به طوری که بیش از ۵۲ درصد تولیدات ناخالص داخلی کانادا به این ایالت تعلق دارد. علاوه بر منابع طبیعی فراوان اقتصاد انتاریو به صنایع مختلفی نظیر خودرو سازی، معدن، ماشین آلات کشاورزی و … اتکا دارد.

پرهزینه ترین شهر ایالت انتاریو

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و بدون شک نه تنها گرانترین شهر این کشور بلکه جزء ۱۵ شهر گرانقیمت جهان نیز می باشد. برآورد هزینه های زندگی در تورنتو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، از لحاظ کیفیت و استانداردهای زندگی تورنتو همواره در بین ۱۰ شهر برتر جهان قرار دارد. امکانات فوق العاده به همراه زرق و برق اغوا کننده این کلان شهر مثال زدنی و حیرت انگیز است.

پرهزینه ترین شهر ایالت انتاریو

تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. بازار بورس تورنتو هفتمین بازار بورس بزرگ دنیا از حیث ارزش بازار است. در تورنتو بیش از هر شهر دیگری در کانادا شرکت‌های بزرگ حضور دارند، همچنین این شهر مقر پنج بانک بزرگ کانادا است.

تورنتو توسعه‌ دهنده بخش‌های اقتصادی شامل امور مالی، خدمات تجاری، ارتباطات، هوافضا، حمل و نقل، رسانه، هنر، فیلم، ساخت برنامه‌های تلویزیونی، انتشارات، تولید نرم‌افزار، تحقیقات پزشکی، آموزش، گردشگری، مهندسی و صنایع ورزشی است. از این رو درآمد افراد در تورنتو نسبت به شهرهای دیگر بالا تر خواهد بود. در حال حاضر هزینه های ماهانه زندگی در تورنتو به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک حمل و نقل هزینه های جانبی
۱۶۰۰ الی ۳۵۰۰ دلار ۴۵۰ الی ۷۵۰ دلار ۱۵۰ الی ۳۵۰ دلار ۳۵۰ الی ۶۰۰ دلار

کم هزینه ترین شهر ایالت انتاریو

شهر سنت کاترینز بزرگترین شهر در منطقه مشهور نیاگارای کانادا است. هزینه ها مناسب زندگی در این شهر با نرخ متوسط ۰٫۵ درصد پایین تر از میانگین ملی سنت کاینز را به ارزانترین شهر ایالت انتاریو تبدیل نموده است. شهر سنت کاترینز به لطف هزار هکتار از باغ ها، پارک ها و مسیر های پیاده روی به عنوان شهر باغ شناخته می شود. این شهر تنها در فاصله ۲۰ دقیقه از آبشار های نیاگارا قرار دارد. هزینه های ماهانه زندگی در سنت کاترینز به صورت میانگین به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک حمل و نقل هزینه های جانبی
۷۰۰ الی ۱۲۰۰ دلار ۲۵۰ الی ۵۰۰ دلار ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار ۲۰۰ الی ۴۵۰ دلار

برای آگاهی درباره شرایط سفر به کانادا می توانید، مقاله سفر به کانادا را در وب سایت موسسه کارسازان آریان پارس مطالعه نمایید.

کلیه هزینه زندگی در کانادا

همانگونه که پیش تر در این مطلب ذکر گردید، هزینه زندگی در کانادا در ایالات و شهرهای مخلف آن بسیار متفاوت خواهد بود. همچنین تعداد نفرات خانواده و سبک زندگی افراد نیز تاثیر بسزایی در هزینه های زندگی خواهد داشت. توجه داشته باشید هزینه زندگی در کانادا برای افرادی که دارای تابعیت این کشور هستند و افرادی که به این کشور مهاجرت نموده اند ولی هنوز اقامت دائم یا تابعیت کانادا را دریافت نکرده اند بسیار متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال تحصیل فرزندان افرادی که دارای تابعیت کانادا هستند رایگان خواهد بود و همچنین دریافت خدمات درمانی برای فردی که تبعه کانادا است رایگان می باشد، این در حالی است که افرادی که تابعین کانادا را ندارند برای دریافت خدمات ذکر شده هزینه های سنگینی را می بایست پرداخت نمایند.

کلیه هزینه زندگی در کانادا

در ادامه این بخش از مطلب به معرفی هزینه زندگی در کانادا بصورت کلی برای افرادی که تابعیت کانادا را ندارند خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است هزینه زندگی در کانادا در جدول زیر به صورت ماهانه و به دلار کانادا محاسبه گردیده است.

عنوان هزینه ۱ نفر ۲ نفر ۳ نفر ۴ نفر
اجاره بهای مسکن ۶۵۰ الی ۱۲۰۰ ۸۰۰ الی ۲۰۰۰ ۱۱۰۰ الی ۳۰۰۰ ۱۷۰۰ الی ۳۵۰۰
خورد و خوراک ۱۲۰ الی ۲۰۰ ۲۲۰ الی ۳۰۰ ۳۰۰ الی ۴۰۰ ۴۰۰ الی ۶۵۰
خدمات درمانی ۱۲۰ الی ۶۰۰ ۲۴۰ الی ۱۲۰۰ ۳۶۰ الی ۲۴۰۰ ۴۸۰ الی ۴۴۰۰
تحصیل در مدارس ۱۱۰۰۰ الی ۲۵۰۰۰ ۲۲۰۰۰ الی ۵۰۰۰۰ ۳۳۰۰۰ الی ۷۵۰۰۰ ۴۴۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰۰
حمل و نقل ۹۵ الی ۱۵۰ ۱۳۰ الی ۲۳۰ ۲۰۰ الی ۳۵۰ ۲۸۰ الی ۴۰۰
پوشاک ۱۵۰ الی ۳۰۰ ۲۵۰ الی ۴۵۰ ۳۵۰ الی ۶۰۰ ۴۵۰ الی ۸۰۰
رستوران ۲۲ الی ۵۵ ۴۵ الی ۷۵ ۶۵ الی ۱۱۰ ۹۵ الی ۲۰۰
تفریح و سرگرمی ۱۰۰ الی ۲۵۰ ۲۰۰ الی ۵۰۰ ۳۰۰ الی ۶۰۰ ۴۰۰ الی ۸۰۰
قبوض منزل ۲۵ الی ۱۰۰ ۳۵ الی ۱۰۰ ۴۰ الی ۱۰۰ ۵۰ الی ۱۵۰
سوخت خودرو به ازای هر لیتر ۱٫۰۸ الی ۱٫۴۲ دلار کانادا
اجاره اتومبیل بسته به نوع و مدل خودرو به ازای هر روز ۳۰ الی ۱۴۰ دلار کانادا

 

برند آریان پارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریان پارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

برچسب:

ارسال دیدگاه