09 مارس

ثبت شرکت در اروپا

شرایط ثبت شرکت در اروپا

Company registration in Europe

کدام کشورها ساده ترین شرایط ثبت شرکت در اروپا را برای اخذ اقامت در نظر گرفته اند؟ آیا ثبت شرکت در کشورهای اروپایی به اقامت منجر می شود؟ چه کشورهایی به عنوان بهترین کشورها برای ثبت شرکت به حساب می آیند؟ این سوالاتی است که در این مقاله به آنها پرداخته می شود.

اقامت و زندگی در یک کشور به عنوان آخرین اقدام و اولین هدف افراد برای مهاجرت تلقی می شود. ثبت شرکت به عنوان یکی از روش های اخذ اقامت کشورهای اروپایی قلمداد می شود. اقدامی منطقی برای ایجاد یک کسب و کار موفق در یک کشور که در برخی کشورها باعث رونق و کاهش میزان بیکاری در سایر کشورها می شود.

بستر فوق العاده عالی برای شروع کار با ثبت شرکت در اروپا مهیا می شود. تعداد زیادی از مردم به دلیل فرصت های بی شماری که در اروپا موجود است، به سمت اروپا می روند تا شرکت خود را راه اندازی کنند. ثبت شرکت اروپا به هیچ وجه یک روند پیچیده نیست و با راهنمایی مناسب می توان به راحتی صورت گیرد.

شرایط ثبت شرکت در اروپا

قوانین ثبت شرکت در اروپا بدین صورت می باشد که کسب و کاری را در کشور مورد نظر احداث نمایند. این کسب و کار متناسب با کشور مقصد متفاوت می باشد. در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا، شریک تجاری در اولویت قرار می گیرد. افراد برای کسب اقامت می بایست با یک فرد مقیم کشور به صورت مشترک شرکتی را ثبت نمایند. به طور مثال در کشورهایی مثل لهستان، لیتوانی و بلغارستان، افراد قادر خواهند بود به تنهایی کسب و کاری را ایجاد نمایند و یا در کشورهایی همچون آلمان و سوئیس این اقدام با شریک تجاری صورت می گیرد.

مراحل ثبت شرکت در اروپا

مراحل ثبت شرکت در کشورهای اروپایی متناسب با کشور مورد نظر تغییر می کند. به طور مثال برای ثبت شرکت در کشور سوئیس، تائیدات و مجوزهای احداث شرکت توسط بانک صادر می گردد. در بسیاری از کشورهای شرق اروپا داشتن شریک تجاری اجباری نمی باشد و افراد قادر خواهند بود به تنهایی برای ثبت شرکت اقدام نمایند. مراحل ثبت شرکت به صورت کلی به شرح زیر می باشد.

 1. پیدا کردن یک شریک تجاری
 2. نوشتن طرح توجیهی
 3. تامین میزان سرمایه برای ثبت شرکت
 4. وقت سفارت
 5. ارائه مدارک مالی و طرح توجیهی به سفارت
 6. اخذ اقامت کوتاه مدت در کشورهای اروپایی
 7. اجاره دفتر کار
 8. اخذ تاییدات لازمه برای دریافت ویزای یک ساله

بهترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت

با توجه به تغییر قوانین صورت گرفته در بسیاری از کشورهای اروپایی، به طور مثال کشور انگلستان که تا پیش از این افراد می توانستند با ۲۰۰ هزار پوند در این کشور کسب و کاری را راه اندازی نمایند. بررسی شرایط ثبت شرکت در اروپا در اولویت امور قرار می گیرد. در این بخش به بهترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت اشاره می شود.

ثبت شرکت در لیتوانی

لیتوانی به عنوان یکی از برترین کشورهای شرق اروپا برای ثبت شرکت در اروپا به شمار می رود. افراد قادر خواهند بود با حداقل میزان سرمایه در این کشور، کسب و کاری را راه اندازی نمایند. قوانین ثبت شرکت در لیتوانی بدین منوال می باشد که افراد می توانند به صورت مجزا برای ثبت شرکنت و کسب اقامت در این کشور اقدام نمایند. با توجه به میزان سرمایه بسیار پایین برای احداث شرکت و عدم لزوم یک شریک تجاری، کشور لیتوانی مقصدی ایده آل برای افراد می باشد تا با اقدام برای ثبت شرکت، موفق به دریافت اقامت این کشور شوند.

ثبت شرکت در آلمان

کشور آلمان با اقتصادی پویا و شرایط زندگی ایده آل، کشوری مناسب برای ایجاد کسب و کار می باشد. افراد در صورت ثبت شرکت در آلمان قادر خواهند بود از امکانات و نیروی متخصص این کشور بهره مند شوند. کشور آلمان شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند که با حداقل میزان سرمایه برای ثبت شرکت در اروپا اقدام نمایند. تنها چالش موجود برای ثبت شرکت، پیدا کردن یک شریک در کشور آلمان است. افراد در صورت حل این چالش می توانند برای این پروسه مهاجرتی اقدام نمایند.

ثبت شرکت در بلغارستان

بلغارستان بهترین شرایط ثبت شرکت در اروپا را برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است. افراد می توانند با کمترین میزان سرمایه برای ثبت شرکت در این کشور اقدام نمایند. در حال حاضر از دو طریق امکان ثبت شرکت در کشور بلغارستان میسر می باشد.

ثبت شرکت در بلغارستان

 1. ثبت شرکت در کشور بلغارستان: در این روش کارآفرینان می توانند با ثبت شرکت در بلغارستان و استخدام حداقل ۱۰ نیروی کار بلغاری برای اقامت بلغارستان اقدام نمایند.
 2. در خواست نمایندگی شرکت در کشور بلغارستان: در این روش سرمایه گذاران که دارای سابقه تجاری در کشور خود هستند، قادر خواهند بود با ثبت نمایندگی تجاری خود در بلغارستان موفق به اخذ اقامت بلغارستان شوند.

در روش دوم که به عنوان ساده ترین راه برای دریافت اقامت بلغارستان شناخته می شود، متقاضیان بدون پرداخت هزینه های هنگفت قادر خواهند بود تا اقامت بلغارستان را دریافت نمایند. در این روش یک شرکت در ایران، فرد متقاضی را به عنوان نماینده خود در کشور بلغارستان معرفی می کند. از همین رو ویزا به مدت ۱ سال برای فرد صادر می گردد. فرد متقاضی موظف به ثبت شرکت، استخدام نیروی متخصص و یا پرداخت مالیات نمی باشد.


اگر شرایط ثبت شرکت در بلغارستان شما را جذب کرده و  تصمیمتان برای ثبت شرکت در بلغارستان جدی است، بد نیست درباره شرایط اقامت در بلغارستان هم اطلاعاتی داشته باشید: اقامت در بلغارستان


هزینه های ثبت شرکت در اروپا

هزینه های ثبت شرکت در اروپا را می توان به چندین بخش دسته بندی کرد. معمول ترین هزینه های ثبت شرکت در اروپا به هزینه های سفارت و تائید مدارک اختصاص پیدا می کند. به صورت میانگین هزینه های وقت سفارت برای کشورهای اروپایی بین ۶۰ تا ۱۰۰ یورو تخمین زده می شود. از دیگر هزینه های ثبت شرکت در اروپا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • هزینه های زندگی: ماهانه حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه
 • هزینه اجاره دفتر کار: ماهانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو
 • هزینه های اداری: به صورت معمول بین ۱۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو
 • میزان سرمایه: بین ۱ تا ۲۵۰۰۰ یورو

هزینه های ثبت شرکت در اروپا

ارزان ترین کشور برای ثبت شرکت

سرمایه گذاران قادر خواهند بود با کم ترین هزینه ممکن برای ثبت شرکت و یا از طریق شریک تجاری برای کشور بلغارستان اقدام نمایند. کشور بلغارستان کمترین میزان مالیات بر درآمد را در کشورهای اتحادیه اروپا به خود اختصاص داده است. میزان مالیات کشور بلغارستان بین ۷ تا ۱۰ درصد تخمین زده شده است. از دیگر مزایای این کشور می توان به حقوق پایین نیروی کار در این کشور اشاره کرد. حقوق یک نیروی ماهر برای کار در بلغارستان بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه در نظر گرفته می شود.

پروسه دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت

با توجه به قوانین یکسان در میان کشورهای اروپاییف افراد در صورت احراز شرایط موجود در بازه زمانی ۳ تا ۵ سال موفق به دریافت اقامت کشورهای اروپایی می شوند. روند قانونی بدین صورت می باشد که در ابتدای کار ویزای ۱ ساله برای سرمایه گذاران صادر می گردد و سال به سال تمدید می شود.

پروسه ثبت شرکت در اروپا

شرایط اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق ثبت شرکت را می توان در موارد زیر مشاهده کرد.

 • حضور مستمر در کشور
 • عدم سوابق کیفری
 • پرداخت مالیات
 • سود آور بودن شرکت ثبت گردیده
 • استخدام ۱ یا ۲ نیروی کار محلی

مزایای ثبت شرکت در اروپا

با توجه به این نکته که محدودیتی برای ثبت شرکت در اروپا تعیین نگشته است، هم افراد با توجه به میزان سرمایه مورد نظر قادر خواهند بود برای ثبت شرکت در اروپا اقدام نمایند. این نکته به عنوان برترین مزایای ثبت شرکت قلمداد می شود. یکی از مزیت های دیرینه افتتاح یک شرکت در اروپا دسترسی به مسیرهای تجاری است که قرن ها وجود داشته است . بسیاری از مزیت های شخصی و شرکتی دیگری برای افتتاح یک شرکت در اروپا وجود دارد، در ادامه به چندین نکته اشاره شده است.

اخذ پاسپورت کشورهای اروپایی

ثبت شرکت در اروپا یکی از مطمئن ترین روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی است. همانگونه که اشاره گردید افرادی که اقدام به ثبت شرکت می نمایند، قادر خواهند بود پس از گذشت ۳ الی ۵ سال اقامت دائم خود را دریافت نمایند و از مزایایی شهروندی نظیر تحصیل رایگان، دریافت خدمات درمانی رایگان و … بهره مند گردند. در عین حال پس از گذشت ۳ از اخذ اقامت دائم امکان دریافت پاسپورت نیز وجود خواهد داشت.

حق همراه در کشورهای اروپایی

پس از ثبت شرکت در اروپا قادر خواهید بود اعضای خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه داشته باشید و فرزندان اجازه کار و تحصیل در این کشور را خواهند داشت و همچنین با داشتن اقامت این کشور فرزندان شما قادر به ادامه تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی خواهند بود.

واحد پولی یکسان

سود اصلی تجارت در اتحادیه اروپا بازار واحد در اروپا می باشد. این بزرگترین بازار بین المللی واحد در جهان است که منجر به:

 1. رقابت بیشتر در خدمات که برای مشاغل و مصرف کنندگان مناسب است.
 2. رفع موانع تجاری
 3. کاهش هزینه های تجاری
 4. بهره وری بیشتر در تجارت
 5. حذف شیوه های ضد رقابتی: مانند انحصارها و کارتل ها

نتیجه گیری

با توجه به مزایا و شرایط عنوان شده برای ثبت شرکت در اروپا، افراد در صورت قرار گیری در لیست زیر قادر خواهند بود از این روش برای کسب اقامت کشور مورد نظر اقدام نمایند.

 1. افرادی که به دنبال ایجاد کسب و کار می باشند.
 2. اقرادی که به واسطه محدودیت های سنی از روش های دیگر نمی توانند اقدام نمایند.
 3. افرادی که قصد مهاجرت بدون مدرک زبان را در دستور کار خود قرار داده اند.
 4. افرادی که یک شریک تجاری در کشورهای اروپایی دارند.
 5. افرادی که ایده جدیدی را در ذهن خود می پرورانند.

ارسال دیدگاه