ثبت شرکت در بلغارستان
05 آوریل

ثبت شرکت در بلغارستان

شرایط ثبت شرکت در بلغارستان

Company registration in Bulgaria

ثبت شرکت در بلغارستان یکی از روش های ایده ال برای مهاجرت به این کشور است، بلغارستان در جنوب شرقی قاره اروپا قرار دارد. موقعیت جغرافیایی بلغارستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، در واقع این کشور دروازه ورود به اتحادیه اروپا و همچنین پلی بین آسیا و اروپا است. بلغارستان از سال ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوست، این موضوع امکان دسترسی به بازارهای مالی اروپا و آسیا را برای تجار و شرکت های بین المللی به راحتی فراهم نموده است.

شرایط ثبت شرکت در بلغارستان

علاوه بر این اخذ پایین ترین میزان مالیات در اتحادیه اروپا (۱۰ درصد از کل درآمد سالانه) از سوی دولت بلغارستان به همراه قوانین این کشور در راستای حمایت از سرمایه گذاری و اشتغال زایی باعث گردیده بلغارستان به مقصد نهایی تعداد کثیری از شرکت های بین المللی تبدیل گردد.

قوانین ثبت شرکت در بلغارستان

بر اساس قوانین بلغارستان نوع شرکت و ساختار آن قبل از اقدام برای تشکیل شرکت می بایست مشخص گردد، متقاضیان ثبت شرکت در بلغارستان با ارائه طرح و برنامه اقتصادی (بیزینس پلان) نوع فعالیت شرکت خود را اعلام می نمایند، برای ثبت شرکت در بلغارستان افتتاح حساب بانکی در این کشور الزامی خواهد بود. معمولاً ثبت شرکت در بلغارستان به ۲ روش قابل اجرا خواهد بود.

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود که می تواند با مالکیت فردی (EOOD) و یا چندین سهامدار(OOD) اداره گردد.
 • ثبت شرکت سهامی که می تواند با مالکیت فردی (EAD) و یا چندین سهامدار (AD) اداره گردد.

قوانین ثبت شرکت در بلغارستانثبت شرکت با مسئولیت محدود

اولین قدم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بلغارستان ارائه مدارک هویتی و مشارکتی مالکین شرکت مورد نظر خواهد بود. اساسنامه شرکت می بایست توسط کلیه سهامداران امضا و ارائه گردد. یک نفر به عنوان مدیر عامل شرکت مورد نظر از سوی سهامداران و هیئت مدیره شرکت می بایست معرفی گردد، مدیر عامل شرکت می تواند در بلغارستان اقامت نداشته باشد.

لازم به ذکر است مالک یا مالکین شرکت مورد نظر می بایست تمکن مالی کافی جهت پرداخت کلیه هزینه های مربوط به ثبت و افتتاح شرکت در بلغارستان را داشته باشند. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بلغارستان با هر میزان سرمایه ای امکان پذیر خواهد بود.

ثبت یک شرکت سهامی

شرکت سهامی می بایست دارای یک هیئت مدیره با حداقل ۳ عضوء باشد، معمولاً شرکت های سهامی فعالیت های تجاری گسترده تری نسبت به شرکت های مسئولیت محدود دارند، از این رو سهام این شرکت ها به راحتی قابل واگذاری به غیر می باشد، گردش مالی شرکت های سهامی سالانه مورد حسابرسی قرار خواهد گرفت. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت و راه اندازی شرکت سهامی ۲۵ هزار یورو می باشد.

مراحل اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در بلغارستان یکی از سریعترین روش های اخذ اقامت دائم این کشور می باشد. متقاضیان ثبت شرکت در بلغارستان در صورت ارائه مدارک مورد نیاز در ابتدا ویزای موقت دریافت خواهند کرد، پس از انجام امور مربوط به ثبت شرکت و شروع فعالیت بعد از گذشت ۳ سال در صورتی که شرکت مورد نظر بدهی مالیاتی نداشته باشد امکان اخذ اقامت دائم برای فرد متقاضی و خانواده وی فراهم خواهد بود. همچنین ۵ سال بعد از دریافت اقامت دائم بلغارستان، اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور امکان پذیر می باشد.

مراحل اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

برای سرمایه گذاری در بلغارستان، مقاله جامع سرمایه گذاری در بلغارستان را در وب سایت موسسه کارسازان آریان پارس مطالعه نمایید.

مزایای ثبت شرکت در بلغارستان

بدون شک ثبت شرکت در بلغارستان مزایای بسیاری در بر خواهد داشت، خصوصاً از زمانی که بلغارستان به کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیوست. ثبت شرکت در بلغارستان علاوه بر این که یکی از کم هزینه ترین و سریعترین روش های مهاجرت به بلغارستان و اخذ اقامت دائم این کشور است مزایای فراوان دیگری نیز دارد که شامل موارد ذیل می باشد:

 1. امکان اخذ تابعیت و پاسپورت بلغارستان برای فرد متقاضی و خانواده وی
 2. کمترین میزان مالیات دریافتی بین کلیه کشورهای اتحادیه اروپا
 3. امکان جذب نیروی کار تحصیل کرده و مجرب با پرداخت کم ترین دستمزد
 4. دسترسی راحت به یکی از مهم ترین مناطق اقتصادی جهان یعنی اتحادیه اروپا
 5. امکان کار، تحصیل و زندگی در کلیه ۲۸ کشور اتحادیه اروپا
 6. استفاده از خدمات آموزشی و درمانی فوق العاده
 7. دریافت پاسپورت معتبر و امکان سفر به بیش از ۱۴۲ کشور جهان بدون ویزا
 8. مهاجرت و دریافت تابعیت بدون نیاز به مدرک زبان
 9. نرخ تورم بسیار پایین
 10. هزینه بسیار پایین زندگی

مزایای ثبت شرکت در بلغارستان

مشکلات ثبت شرکت در بلغارستان

ثبت شرکت در بلغارستان علاوه بر مزایای بی شماری که در بر دارد با چالش هایی نیز همراه خواهد بود. کسب اطلاعات مفید در مورد چالش های موجود جهت مهاجرت به بلغارستان از طریق ثبت شرکت برای افرادی که قصد انجام این امر را دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. متاسفانه سرانه درآمد فردی در بلغارستان نسبت به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا پایین تر است.

در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد مردم بلغارستان جزو قشر کم درآمد جامعه می باشند، این شرایط تاثیر منفی محسوسی روی قدرت خرید افراد در این کشور گذاشته است، از این رو بازار داخلی بلغارستان بسیار محدود می باشد و از رونق و کشش قابل توجهی برخوردار نیست. قطعاً برای شرکت های نوپا موفقیت در چنین شرایطی امری دشوار به شمار می آید و به هیچ وجه تضمین شده نخواهد بود.

امکان ثبت شرکت در بلغارستان ۲۰۲۰

با توجه به مزایای بی شمار دریافت اقامت دائم بلغارستان طی سال های اخیر افرادی بسیاری برای مهاجرت به این کشور اقدام نموده اند. از این رو روند مهاجرت به بلغارستان به شکل فزاینده ای در حال افزایش است. یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت افراد به بلغارستان شانس بالای دریافت ویزای این کشور و سرعت در انجام فرآیند مهاجرتی بلغارستان می باشد.

البته با توجه به افزایش درخواست مهاجران قوانین بلغارستان برای اعطای اقامت دائم و تابعیت کمس سخت تر از گذشته شده است. ولی در حال حاضر ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت یکی از سریعترین و راحت ترین روش های مهاجرت به بلغارستان می باشد.

به شما پیشنهاد می شود برای مهاجرت به بلغارستان درباره دیگر روش های مهاجرت به این کشور، مقاله راهکارهای مهاجرت به بلغارستان را در وب سایت موسسه کارسازان آریان پارس مطالعه نمایید.

امکان ثبت شرکت در بلغارستان 2020

برند آریان پارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

برچسب:

ارسال دیدگاه