Canada Visa www.kap services.com10
07 آوریل

ویزای کانادا

آیا مطمئن ترین و سریعترین را ورود به کانادا را می دانید؟ ویزای کانادا در انواع مختلفی به متقاضیان ارائه می شود تا به این ترتیب هر کس با هر هدفی که دارد بتوانید به خاک این کشور وارد شود. ویزای کانادا دارای اعتباری مشخص است و باید دقت داشته باشید تا قبل از این که اعتبار آن به پایان برسد باید خاک کشور کانادا را ترک کنید.ویزای توریستی، تحصیلی، تجاری، کاری و … از انواع ویزاهای کانادا هستند که هر یک زیر شاخه هایی دارند. ویزای الحاق به همسر هم از دیگر ویزاهایی است که برای اخذ آن ها باید اقدام کرد. این ویزا توسط افرادی که همسرشان دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا می باشد قابل اخذ است.

شرایط دریافت ویزای کانادا

Canadian visa requirements

ویزای کانادا مجوزی برای ورود به این کشور می باشد که با توجه به هدف و روش انتخابی، مدت زمان آن تعیین می گردد. فلذا علاقه مندان مهاجرت به کانادا می بایست برای ورود به این کشور از روش هایی همچون توریستی، کار، تحصیلی و سرمایه گذاری در ابتدای امر درخواست ویزای کانادا را به سفارت ارائه دهند.
شرایط دریافت ویزای کانادا به فاکتورهای متعددی از جمله نوع ویزای درخواستی بستگی دارد. از همین رو با بررسی انواع ویزای کانادا می توان با آشنایی کامل برای ویزای مورد نظر اقدام نمود.

ویزای کانادا

ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای اقامت دائم کانادا به معنای این موضوع می باشد که افراد در صورت کسب این نوع ویزای کانادا موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند. در این نوع ویزاها نیازی به تغییر ویزا و تبدیل آن نمی باشد. بسیاری از افراد که ویزای کانادا از جمله تحصیلی را دریافت می نمایند، پس از پیدا کردن کار به ویزای اقامت دائم تبدیل می کنند تا PR به ایشان تعلق بگیرد.

از انواع ویزای اقامت دائم کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ویزای سرمایه گذاری

در قوانین آمده است که در برنامه های سرمایه گذاری، سرمایه فرد متقاضی در اختیار دولت و یا شخص مورد تائید دولت قرار می گیرد. در خصوص کانادا هم دولت کبک تا چندی پیش برنامه سرمایه گذاری را اجرا می نمود که در حال حاضر متوقف شده است.

برنامه سرمایه گذاری کبک بدین صورت بود که افراد دارای ۲ میلیون دلاری را به سفارت نشان می دادند و بخشی از این بودجه را به مدت ۵ سال در اختیار دولت قرار می دادند. در طول این ۵ سال به سرمایه گذاری می پرداختند و پول در مدت تعیین گشته به فرد عودت داده می شد. لازم بذکر است که سود و زیانی به پولی که در اختیار دولت بود تعلق نمی گرفت.

اگر قصد زندگی و دریافت اقامت در کبک می باشید به مقاله مهاجرت به کبک مراجعه نمایید.

ویزای کانادا

ویزای کار

ویزای کار کانادا به عنوان یکی از ویزاهای اقامت دائم تلقی می شود. این نکته بدین معناست که متقاضیان در ابتدای کار می توانند PR کانادا را دریافت نمایند. در برنامه های کاری کانادا روش های متنوعی وجود دارد. معمول ترین ویزای کانادا در مبحث کار به شرح ذیل می باشد.

 1.  نیروی متخصص کبک
 2.  اکسپرس اینتری
 3.  برنامه های استانی

در تمامی روش های ویزای کار کانادا، سیستم امتیاز بندی در نظر گرفته می شود. در این سیستم، فاکتورهای نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار و دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی حائز اهمیت می باشد. افراد پس کسب حداقل امتیازات مورد نظر قادر خواهند بود برای ویزای کانادا اقدام نمایند.

ویزای ازدواج

یکی از ویزای های منتسب به کشور کانادا، ویزای ازدواج می باشد. در این نوع ویزا کانادا افراد از ابتدای کار ویزای اقامت دائم را دریافت می نمایند. در این روش ازدواج باید با یک شهروند کانادایی صورت گیرد. در ابتدا باید ازدواج در یک مکان مورد تائید سفارت کانادا به ثبت گردد و مراحل اخذ ویزا از جانب فرد کانادایی از داخل خاک این کشور طی شود.

ویزای کارآفرینی

کارآفرینی به معنای ارائه یک طرح اقتصادی مناسب به همراه تامین هزینه های لازمه برای پیاده سازی آن می باشد. ایالت های کانادا با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی خود، برنامه های کارآفرینی را با حداقل میزان سرمایه اعلام و ارائه می نمایند. افراد برای اخذ ویزای کانادا می بایست حداقل امتیازات مورد نیاز هر استان را کسب نمایند. در صورت کسب امتیازات مورد نظر که شامل تمکن مالی، میزان سرمایه، سوابق مدیریتی و تحصیلات می باشد، ویزای اقامت دائم صادر می گردد.

ویزای کانادا

کارآفرینی یکی از ویزای اقامت دائم کانادا است که به صورت مستقل به اقامت دائم منتهی می شود. کارآفرینان پس از ۶ ماه حضور در کشور کانادا موفق به دریافت PR می شوند.

پناهندگی

پناهندگی به خودی خود روشی برای ورود به کشور کانادا نمی باشد ولی منجر به اقامت دائم این کشور می شود. پناهندگان از روش های مختلف تصمیم به ورود به کانادا می نمایند و پس از آن از طریق نهادهای مختلف اعلام پناهندگی را ارائه می دهند. در صورت موافقت با پرونده امکان اقامت دائم کانادا میسر می شود.
لازم بذکر است که پناهندگی از روش هایی می باشد که توصیه مشاورین موسسه نمی باشد و همیشه برای افراد راه برای ورود به کشور کانادا وجود خواهد داشت.

ویزای اقامت موقت کانادا

ویزای اقامت موقت به صورت مستقل به اقامت دائم تبدیل نمی شود. این نوع ویزا برای صرف کار به خصوصی اعم از گردشگری یا تحصیل در کانادا برای مدت زمان مشخصی صادر می گردد. در این نوع ویزای کانادا ارائه ادله لازم برای بازگشت به کشور مبدا الزامی می باشد.

ویزای تحصیلی

 

با توجه به سطح کیفی بالای آموزش در کانادا، حضور برترین دانشگاه های دنیا و مهاجرپذیر بودن این کشور، سالانه تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل روانه این کشور می شوند. از سن ۶ سالگی می توان برای تحصیل در کانادا تحت پوشش ویزای دانش آموزی اقدام نمود. گام نخست اخذ پذیرش از یک مرکز آموزش اعم از مدرسه، کالج و یا دانشگاه های کانادا می باشد. متقاضیان در صورت فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود به این مهم دست یابند. پس از اخذ پذیرش، روند ویزای تحصیلی کانادا طی می شود.

ویزای کانادا

ویزای تحصیلی به عنوان ویزای اقامت موقت قلمداد می شود و دانشجویان پس از تحصیل ملزم به تبدیل ویزا برای کسب اقامت می باشند. لازم بذکر است که دانشجویان مقطع دکترا از این قانون مستثنی می باشند و این دسته از دانشجویان با تحصیل در کانادا قادر خواهند بود تا اقامت این کشور را دریافت نمایند.

ویزای توریستی

ویزای توریستی برای مدت زمان و هدف مشخصی صادر می گردد. از همین رو داوطلبان سفر به کانادا موظف به ارائه مدارکی برای بازگشت به کشور می باشند. ویزای توریستی یکی از پرطرفدارترین ویزاهای کانادا به شمار می رود. با توجه به استقبال بینظیر از ویزای توریستی کشور کانادا، ویزای پنج ساله به متقاضیان اعطا می گردد. در حال حاضر این ویزا با نام های ویزای مالتی پل و ویزای بلند مدت شناخته می شود. دارندگان ویزای کانادا قادر خواهند بود به مدت ۵ سال در این کشور حضور داشته باشند و فقط به ازای هر ۶ ماه حضور مداوم در خاک کانادا، یک بار این کشور را ترک نمایند.

ویزای کانادا

در قوانین برای دارندگان ویزای توریستی کانادا، حق کار و یا تحصیل در نظر نگرفته شده است. این دسته از متقاضیان می توانند در دوره های زبان و یا کالج های کمتر از ۶ ماه شرکت نمایند.

ویزای همراه

ویزای همراه در کشور کانادا را می توان از چند منظر مورد بررسی قرار داد. همراه والدین، همراه فرد دانشجو و حتی فرزندان هم به عنوان همراهان به حساب می آیند. جدول زیر تمام حالت های ویزای همراه را در بر می گیرد.

همراه نوع ویزا   توضیحات
همراه دانش آموز Temporary Resident Visa در این ویزا   یکی از والدین می تواند فرزند زیر ۱۸ سال خود را در کشور کانادا همراهی نماید.
همسر دانشجو Open Work Permit  همسر دانشجو در کشور کانادا اجازه کار تمام وقت دارد.
فرزندان دانشجو  Visitor Visa به فرزندان ویزای توریستی کانادا تعلق می گیرد.

راه های افزایش شانس اخذ ویزای کانادا

برای افزایش شانس ویزای کانادا در ابتدا می بایست نوع ویزا انتخابی تعیین گردد. شرایط ارتقا شانس ویزا به نوع ویزا بستگی دارد. از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در افزایش شانس ویزای کانادا می توان به هدف سفر، دلایل بازگشت و ارتقا امتیازات مورد نیاز اشاره کرد.

هدف سفر

در ویزاهای اقامت موقت کانادا، هدف سفر از مهم ترین موارد برای اخذ ویزا می باشد. به طور مثال متقاضیان ویزای توریستی کانادا می بایست هدف سفر خود را اعم از گردشگری، بازدید اقوام و یا شرکت در سمینار بازگو نمایند. این اهداف اگر با سند و مدرک همراه باشد، شانس افراد افزایش می یابد. به صورت کلی اطلاع از اهداف سفر در ویزاهای اقامت دائم نیز حائز اهمیت می باشد. به طور مثال در ویزای کارآفرینی، ارائه طرح توجیهی و برنامه کاری که در کشور کانادا به دنبال آن می باشید، برای اخذ ویزا تاثیرگذار می باشد.

ویزای کانادا

دلایل بازگشت

در تمامی ویزاهای اقامت موقت کانادا، فرد می بایست دلایلی برای بازگشت به کشور مبدا ارائه دهد. در اینصورت امکان دریافت ویزا میسر می شود. در صورتی که آفیسر ویزا مجاب به بازگشت شما به کشور مبدا نشود، ویزا به فرد درخواست دهنده تعلق نمی گیرد. لازم بذکر است که دلایل بازگشت فقط مختص به ویزاهای اقامت موقت می باشد.

ارتقا امتیازات

در ویزاهای کار، کارآفرینی، استارت آپ و برنامه های استانی کشور کانادا، فاکتورهایی نظیر سن، تحصیلات، زبان و سابقه کار حائز اهمیت می باشد. در همین راستا افراد در صورت کسب نمره زبان بهتر می توانند برای ویزاهای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. فاکتورهایی مثل سن و سابقه کار و تحصیلات با هم مرتبط می باشد و در صورت ارتقا هر یک، امتیاز دیگری کاهش پیدا می کند.

هزینه های اخذ ویزای کانادا

هزینه های اخذ ویزای کانادا متناسب با نوع ویزا متفاوت می باشد. از همین رو باید تمام ویزاهای عنوان شده را مورد بررسی قرار دهیم. به تمام هزینه های عنوان شده هزینه انگشت نگاری معادل ۸۵ دلار اضافه می شود.

نوع ویزا ویزا هزینه
ویزای توریستی Visitor visa   ۱۰۰ دلار
ویزای تحصیلی Study permit   ۱۵۰ دلار
ویزای اجازه کار Work permit   ۱۵۵ دلار
برنامه تجاری کبک، خود اشتغالی و استارت آپ Business immigration  ۱۵۴۰ دلار
اکسپرس اینتری Economic immigration including Express Entry   ۱۰۴۰ دلار

مزایا و معایب اخذ ویزای کانادا

متناسب با ویزای انتخابی می توان مزایا و معایب ویزای کانادا را مورد بررسی قرار داد. به طور کلی ماهیت ویزا با معایبی همراه نیست ولی می توان چالش های پیش رو اخذ ویزا را بررسی نمود.

ویزای کانادا

مزایا

به طور قطع تمامی افرادی که برای ویزای کانادا درخواست می دهند، بدنبال جواب مثبت از جانب آفیسر می باشند. از همین رو همه افراد در خواست دهنده تمامی مدارک را به صورت کامل ارائه می دهند تا موفق به دریافت ویزای کانادا شوند. از برترین مزایای اخذ ویزای کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1.  حق حضور در کانادا
 2.  حق زندگی در کشور کانادا
 3.  امکان کسب اقامت پس از روندهای اجرایی لازمه
 4.  اجازه همراهی خانواده در صورت اخذ ویزای کانادا

معایب

روند دریافت ویزای کانادا با پیچیدگی هایی همراه است. از همین رو متناسب با نوع ویزای انتخابی، روند اجرایی متفاوت می باشد. در زیر به برخی از چالش های ویزای کانادا اشاره شده است.

Canada Visa www.kap services.com8

 1.  عدم حضور سفارت کانادا در ایران
 2.  نداشتن مصاحبه حضوری
 3.  هزینه های سفارت بالاتر نسبت به سایر کشورها
 4.  سختگیری صدور ویزا از سوی آفیسر

بهترین ویزاهای صادر شده برای ایرانیان

در سال های گذشته، ویزاهای توریستی و تحصیلی کانادا به عنوان پر تقاضا ترین ویزاهای صادر شده توسط دولت کانادا برای ایرانیان به حساب می آیند. تعداد در خواست های ویزای توریستی و ویزای تحصیلی در کشور کانادا نسبت به سایر ویزاهای کانادا بیشتر می باشد.

به واسطه بازه های زمانی طولانی ویزاهای اقامت دائم، بسیاری از متقاضیان از روش هایی مثل تحصیل که بازه اقدام کوتاه تری را دارد، اقدام می نمایند و پس از حضور در این کشور از قوانین تبدیل ویزا برای کسب اقامت دائم بهره می گیرند. این روش به عنوان یکی از معمول ترین روش های کسب اقامت کانادا قلمداد می شود.

مدت زمان صدور انواع ویزا

پروسه های زمانی اقدام ویزای کانادا در هر یک از بخش های موجود اعم از ویزای اقامت موقت و ویزای اقامت دائم متفاوت می باشد. بازه های زمانی جوابگویی سفارت کانادا برای صدور انواع ویزاهای کانادا بین ۲ تا ۱۰ هفته در نظر گرفته می شود. متناسب با ویزای درخواستی، مدت پاسخگویی بین بازه اعلام شده، تغییر می کند.
در همین راستا در ابتدا برای انتخاب روش ورود به کشور کانادا با مشاورین مجرب آریاناپارس در ارتباط باشید و در صورت انتخاب ویزای مورد نظر، اطلاعات کافی و جامع را دریافت نمایید.

Canada Visa www.kap services.com9

آریاناپارس به عنوان تنها برند دارای دو مجوز از وزارت کار و وزارت علوم برای اعزام دانشجو به خارج از کشور و یافتن فرصت های شغلی برای کارجویان گرامی به شما دوستان عزیز توصیه می نماید برای انجام هر گونه برنامه مهاجرتی با وکلای مجرب مهاجرتی مشورت های لازم را انجام دهید.

نتیجه گیری

از چند سال گذشته تاکنون، افراد بسیاری در سراسر دنیا قصد مهاجرت به این کشور را دارند و هر روز به تعداد آنها افزوده می‌شود. اما بیشتر مردم نمی‌دانند چگونه باید برای سفر یا مهاجرت به کانادا اقدام کنند تا تقاضایشان پذیرفته گردد. فرایند دریافت ویزای کانادا به دلیل بررسی‌های متعدد و تشریفات اداری، بسیار پیچیده است.

با این حال اگر بدانید مقامات کانادایی از متقاضیان سفر به این کشور چه می‌خواهند، می‌توانید مسیر درستی برای گرفتن ویزای کانادا انتخاب کنید.  با توجه به اهداف و شرایط شخصی، روش‌های متعددی برای دریافت ویزای کانادا وجود دارد از جمله ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای سرمایه گذاری و … که در بین این روش ها در حال حاضر دریافت ویزای تجصیلی و توریستی از شانس بالاتری برخوردار می باشند. هزینه دریافت هریک از ویزاهای ذکر شده با توجه به روش درخواست متفاوت می باشد.

ارسال دیدگاه