Problems with buying property in Bulgaria kap services.com
03 آوریل

خرید ملک در بلغارستان

اقامت دائم در بلغارستان

Buy property in Bulgaria

کشور بلغارستان یکی از جوانترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دارای یک فرهنگ غنی و متنوع، آب و هوای معتدل و موقعیت ایده آل در جنوب شرقی اروپا می باشد. این کشور به طور رسمی به عنوان جمهوری بلغارستان شناخته شده است و دارای جمعیتی حدود ۶٫۹ میلیون نفر می باشد. کل مساحت بلغارستان ۱۱۰٫۸۷۹ کیلومتر مربع و پایتخت این کشور شهر صوفیه می باشد. دریافت اقامت بلغارستان امروزه مورد توجه طیف عظیمی از افراد، بخصوص از کشورهای خاور میانه گشته است. رشد مهاجر پذیری در کشور بلغارستان ۲۳ در صد و یکی از کشورهای پر طرفدار اروپایی برای درخواست ویزای توریستی می باشد.

اقامت دائم در بلغارستان

در این مقاله می خواهیم درباره اخذ اقامت از طریق خرید ملک در بلغارستان را بررسی کنیم. با آریان پارس همراه باشید:

شرایط اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

یکی از بهترین تجارت ها و سرمایه گذاری ها، سرمای گذاری در زمینه املاک و مستغلات و به صورت کلی خرید ملک می باشد. در کشور های اروپایی شرایط جدیدی بوجود آمده است که افراد قادر خواهند بود که راحت تر و با دغدغه کمتری نسبت به قبل، در این کشور ها ملکی را خریداری کنند و اقامت دائم اروپا را دریافت نمایند. یکی از راه های اخذ اقامت دائم در بلغارستان خرید ملک می باشد. برای دریافت اقامت دائم بلغارستان فرد متقاضی میبایست ۲٫۵ سال از ۵ سال را در این کشور حضور داشته باشد و سپس قادر خواهد بود اقامت دائم اروپا را دریافت نماید.

شرایط اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

یکی از دلایل محبوب بودن بلغارستان جهت دریافت اقامت دائم اروپا، مدت زمان پروسه کاری می باشد که بین ۳ الی ۶ ماه به طول می انجامد. دلیل دیگر انتخاب این کشور جهت اقامت، پایین بودن نرخ هزینه های زندگی، تحصیل فرزندان و مالیات در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا تعیین شده است.

قوانین خرید ملک برای اخذ اقامت بلغارستان

قانون دولت بلغارستان به اشخاص خارجی این اجازه را می دهد که در این کشور ملکی را خریداری نمایند و ازاین طریق اقامت دائم این کشور را دریافت کنند البته لازم به ذکر است که در این روش محدودیت هایی وجود دارد. پس از خرید ملک در بلغارستان فرد متقاضی می بایست سالیانه مالیات پرداخت نمایند. به طور معمول مالیات بر دو نوع می باشد. مالیات بر دارایی و جمع آوری زباله ها که در شهرداری محلی پرداخت می گردد. افراد قادر خواهند بود ملک خریداری شده را به شهروندان یا گردشگران اجاره دهند و از این طریق کسب درآمد نمایند.

افراد قادر خواهند بود با مبلغ ۱۵۰٫۰۰۰ یورو صاحب یک خانه در یکی از شهرهای ساحلی بلغارستان گردند. برای خرید خانه های مدرن، بزرگ و جدید، حداقل مبلغی حدود ۲۵۰٫۰۰۰ یورو می بایست پرداخت نمایند. افراد با دریافت اقامت بلغارستان امکان برخورداری از حقوق شهروندی بلغارستان به جز حق رأی دادن را کسب خواهند نمود.

قوانین خرید ملک برای اخذ اقامت بلغارستان

شما همچنین قادر خواهید بود تا هر بار که مایل باشید بدون ویزا وارد کشور گردید و یا کشور را ترک نمایید. اولین مرحله برای اخذ اقامت دائم بلغارستان این می باشد که مجوز اقامت بلند مدت به فرد متقاضی اعطا می گردد که برای یک سال اعتبار خواهد داشت و هر ساله به مدت ۵ سال می بایست تمدید شود. مجوز اقامت بلند مدت به خارجی هایی که دارای ویزای نوع D هستند و با داشتن برخی شرایط لازم اعطا می گردد.

ویزای تایپ D دارای دو نوع می باشد:

 1. ویزای اقامت بلند مدت با اعتبار ۶ ماه و اجازه اقامت تا ۱۸۰ روز که برای افراد خارجی که مایل به اقامت بلند مدت یا دائم در جمهوری بلغارستان می باشند صادر می گردد.
 2. ویزای اقامت بلند مدت که دارای ۱ سال اعتبار می باشد و اجازه اقامت تا ۳۶۰ روز که برای خارجی هایی که مشغول انجام تحقیقات علمی هستند و یا دانشجویان تحت دوره های تحصیلی یک ساله، دانشمندان و یا کارآموزان، خارجی هایی که در سفرهای کاری به نمایندگی از یک کارفرمای خارجی برای انجام وظایف خاص مربوط به کنترل و هماهنگی اجرای قراردادهای توریستی می باشند و همچنین افرادی که در سفرهای کاری از طرف یک کارفرمای خارجی برای انجام سرمایه گذاری و اخذ مجوز مطابق با دستورالعمل قانون توسعه سرمایه گذاری عمل می نمایند، صادر می گردد.

مراحل اخذ اقامت برای خرید ملک در بلغارستان

همانطور که پیشتر نیز بیان شد، شهروندان اتحادیه اروپا جهت خرید ملک به همراه باغ یا یک قطعه زمین به نام خودشان مشکلی نخواهند داشت. اما شهروندان غیر اروپایی چنین کاری را می بایست از طریق ثبت شرکت بلغاری انجام دهند. هزینه ثبت شرکت در بلغارستان در حدود €۳۰۰ (یورو) می باشد. اما مراحل خرید ملک در کشور بلغارستان بدین صورت است.

 • انتخاب ملک و پرداخت ودیعه

پس از انتخاب ملک قانونی، خریدار می بایست ودیعه ای به مبلغ ۲۰۰۰ یورو پرداخت نماید. تنها در این صورت است که ملک مذکور در لیست مشاور املاک به عنوان رزرو شده ثبت می گردد و دیگر برای فروش در دسترس افراد قرار نمی گیرد.

تعیین شرایط اصلی در قولنامه

پس از پرداخت ودیعه قول نامه ای با مالک در عرض ۳۰ روز امضا می گردد و شرایط اولیه که بعدها عینا در سند ذکر می شود قید خواهد شد. این شرایط عبارتند از: شرح ملک، قیمت، شرایط پرداخت و همچنین ویژگی های غیر برنامه برای تمامی اموال.

 • تنظیم و ثبت قباله در دفترخانه یا سازمان ثبت و پرداخت مابقی هزینه ملک

سند در حضور طرفین در دفترخانه اسناد رسمی محلی تنظیم و در سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت رسمی می گردد.

 • دریافت شماره شناسایی و شماره مالیاتی خاص

پس از گذشت یک هفته، وکیل مشاور باید جزئیات خریدار ملک را در سامانه موسسه آمار ملی بلغارستان وارد کند و مالک نیز نسبت به دریافت شماره شناسایی ملک و شماره مالیاتی اقدام نماید.

مراحل اخذ اقامت برای خرید ملک در بلغارستان

مزایای اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

کشور بلغارستان در اتحادیه اروپا واقع شده است و با توجه به این نکته اخذ اقامت بلغارستان همواره می تواند مزایای بی شماری را برای فرد متقاضی و خانواده وی به همراه آورد. در ادامه به برخی از مزایای اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک خواهیم پرداخت:

 • شما توسط قانون شهروندی تحت حفاظت دولت بلغارستان می باشید.
 • دسترسی سریع به ۱۶۹ کشور بدون ویزا
 • روند سریع اقامت بین ۶ تا ۹ ماه.
 • بدون نیاز به مدرک زبان برای اقامت.
 • کمترین نرخ مالیات و محیط تجارت آزاد در اتحادیه اروپا با ثبات مالی و اقتصادی.
 • دسترسی به نظام آموزشی عالی با سیستم اروپایی و هم چنین نظام پزشکی مجرب.
 • معافیت مالیاتی در درآمد جهانی.
 • امکان دریافت شهروندی و پاسپورت بلغارستان.

مزایای اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

جهت آشنایی جامع و کاملتر با شرایط سفر به بلغارستان به شما پیشنهاد می شود مقاله سفر به بلغارستان را نیز در وب سایت موسسه کارسازان آریان پارس مطالعه نمایید.

هزینه های خرید ملک در بلغارستان

خرید آپارتمان در کشور بلغارستان به سبب ارزان بودن هزینه خرید و نیز شرایط آسان اخذ اقامت و تابعیت این کشور همواره مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی در سراسر جهان می باشد. از دلایل دیگر جذابیت برنامه سرمایه گذاری در بخش املاک بلغارستان به سبب اخذ اقامت سریع در عرض ۶ الی ۹ ماه می باشد.

روش کار نیز چنین است که ابتدا شما با ویزای اقامت کوتاه مدت (اقامت نوع C) وارد کشور بلغارستان می گردید و بعد از خرید ملک و عقد قرارداد به کشور خود بازمی گردید و در آنجا درخواست ویزای اقامت بلند مدت (اقامت نوع D) را به سفارت بلغارستان ارسال می نمایید.

هزینه های خرید ملک در بلغارستان

اما قیمت املاک در شهرهای مختلف این کشور بسته به موقعیت و مساحت و نیز امکانات آن متفاوت است. مثلا قیمت آپارتمان تک خواب در منطقه کیتن شهر بورگاس بین €۵۵,۰۰۰ الی €۸۰,۰۰۰ (یورو) متغیر می باشد. آپارتمان ۳ خواب در شهر وارنا با مساحت ۱۰۵ متر مربع در حدود €۹۵,۰۰۰ (یورو) تعیین شده است. قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر صوفیا حدود €۱,۵۹۶ (یورو) و در حومه شهر در حدود €۱,۰۴۹ (یورو) می باشد.

مشکلات ناشی از خرید ملک در بلغارستان

خرید ملک در بلغارستان علاوه بر مزایای بیشماری که دارد می تواند با دشواری هایی رو به رو باشد. افراد قادر خواهند بود با آگاهی از این شرایط مشکلات را پیشبینی نمایند و راه حل مناسبی را برای اخذ اقامت دائم بلغارستان از طریق خرید ملک ارائه نمایند.

از مشکلات خرید ملک در بلغارستان می توان به عدم حضور جهت انتخاب و خرید ملک اشاره نمود. برای پیشگیری از این مشکلات پیشنهاد می گردد افراد از طریق ویزای توریستی چند روزه قادر خواهند بود در این کشور حضور پیدا نمایند و از نزدیک ملک را مورد بررسی دهند و سپس اقدام به خرید نمایند.

مشکلات ناشی از خرید ملک در بلغارستان

از مشکلات دیگر می توان به هزینه های خرید ملک در بلغارستان اشاره نمود. همواره خرید ملک در هر کشوری و تامین مسکن می تواند هزینه های سنگینی را برای فرد متقاضی به همراه داشته باشد و خرید ملک در بلغارستان از این قاعده مستثنی نیست.

همچنین شما می توانید برای مهاجرت به بلغارستان درباره دیگر روش های مهاجرت به این کشور، مقاله راهکارهای مهاجرت به بلغارستان را در وب سایت موسسه کارسازان آریان پارس مطالعه نمایید.

امکان اخذ اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

کشور بلغارستان همواره در حال پیشرفت و توسعه در زمینه های اقتصادی و صنعتی می باشد از این رو مهاجران بی شماری از سراسر دنیا جهت اخذ اقامت اروپا به این کشور مهاجرت می نمایند. در آغاز سال ۲۰۱۹ درهای بلغارستان به سوی مهاجران ایرانی گشوده شده است.

امکان اخذ اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

شواهد نشان می دهد که در سال ۲۰۲۰ کشور بلغارستان به عنوان هدف اصلی بسیاری از مهاجران برای دریافت اقامت دائم اروپا قرار گرفته است. با توجه به درخواست های بیشمار مهاجران جهت اخذ اقامت دائم اروپا دولت بلغارستان سختگیرانه تر از قبل به بررسی پرونده ها می پردازد. از این رو توصیه ما به افراد متقاضی این می باشد که فرصت را غنیمت بشمارند و با تهیه و تنظیم مدارک به صورت کامل شانس خود را برای دریافت اقامت دائم بلغارستان لز طریق ملک افزایش دهند.

برچسب:

ارسال دیدگاه