ویزای بلغارستان
03 آوریل

ویزای بلغارستان

آیا می دانید از طریق دریافت ویزای بلغارستان می توانید اقامت اروپا را برای خود به همراه خانواده دریافت نمایید؟ بلغارستان از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی است که در جنوب شرق قاره سبز قرار دارد و پایتخت این کشور، صوفیه، نیز از جمله قدیمی‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. بلغارستان علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و طبیعی از نظر اقتصادی نیز مقصدی ارزان و مقرون به صرفه محسوب می‌شود.

بلغارستان که اقتصاد آن مبتنی بر کشاورزی است، بزرگ‌ترین صادرکننده اسانس گل رز در جهان محسوب می‌شود و تأمین‌کننده هفتاد درصد عطر رز در بازارهای بین‌المللی است. علاوه بر این در نیمه اول ژوئن، جشن رزها در دره گل سرخ در نزدیکی شهرهای کازانلوک و کارلوود برگزار می‌شود که شامل یک گردهمایی بزرگ برای رزچینی همگانی است. این کشور که دین سنتی آن مسیحیت کاتولیک است، جمعیتی متشکل از اکثریت بلغاری‌تبار و اقلیت ترک و کولی دارد.

ویزای بلغارستان

شرایط اخذ ویزای بلغارستان

Visa Bulgaria

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی قاره اروپا می باشد که در شبه جزیره بالکان واقع شده است. این کشور با کشورهایی همچون صربستان، ترکیه و رومانی همسایه می باشد. شهر صوفیا به عنوان پایتخت کشور بلغارستان شناخته شده است و یکی از بزرگترین شهرهای این کشور به شمار می رود. بلغارستان از جمعیتی بالغ بر ۷٫۳۶۴٫۵۷۰ نفر تشکیل شده است. زبان رسمی در این کشور بلغاری می باشد ولی بخش عظیمی از جمعیت این کشور به زبان انگلیسی تسط دارند و به این زبان صحبت می نمایند.

کشور بلغارستان به واسطه قرارگیری در اتحادیه اروپا و همچنین پیروی از قوانین اتحادیه هر ساله میزبان افراد بی شماری از سراسر دنیا می باشد از این جهت افراد برای ورود به خاک این کشور ملزم به اخذ ویزای بلغارستان می باشند. افراد با دریافت ویزای بلغارستان قادر خواهند بود به مدت ۹۰ تا ۱۸۰ روز در خاک این کشور حضور داشته باشند. ویزای بلغارستان داری انواع متفاوتی است که در ادامه این مقاله به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای بلغارستان

 

انواع ویزاهای بلغارستان

کشور بلغارستان دارای انواع متفاوتی از ویزا می باشد که بر اساس مدت زمان حضور فرد متقاضی در این کشور و هدف وی متغیر است. ویزاهای بلغارستان به ۳ نوع A، C و D دسته بندی می گردند که در ادامه به شرح هر یک از این ویزاها می پردازیم.

ویزای نوع A

ویزای نوع A ویزای حمل و نقل فرودگاهی یا ویزای ترانزیت می باشد. این دسته از ویزا به افرادی تعلق می گیرد که قصد مسافرت به کشوری غیر از کشور بلغارستان را دارند و فقط توقف کوتاه مدتی در این کشور خواهند داشت. ویزای نوع A به مدت ۳ ماه اعتبار دارد و در دسته ویزای کوتاه مدت قرار می گیرد. اخذ این نوع از ویزا ملزم به ارائه سند مسافرتی مانند بلیط سفر فرد متقاضی می باشد. افرادی که ویزای ترانزیت بلغارستان را دریافت می کنند، اجازه خروج از سالن ترانزیت و ورود به بلغارستان را ندارند.

ویزای بلغارستان

ویزای نوع C

ویزای نوع C در دسته ویزاهای کوتاه مدت قرار دارد. کلیه افرادی که با هر هدفی (توریستی، تجاری، دیدار خانواده و …) قصد سفر به کشور بلغارستان را برای حداکثر ۹۰ روز دارند، باید برای دریافت ویزای کوتاه مدت بلغارستان اقدام نمایند. ویزای کوتاه مدت نوع C به فرد اجازه می دهد برای حداکثر ۹۰ روز در مدت ۱۸۰ روز در بلغارستان اقامت داشته باشد.

ویزای بلغارستان

ویزای کوتاه مدت برای یک، دو یا چند بار ورود و با حداکثر یک سال اعتبار صادر می گردد. مزایای ویزای بلغارستان نوع C به شرح ذیل است:

 •  این نوع ویزا می تواند بیشتر از ۳ ماه اعتبار داشته باشد.
 •  بدون اخذ ویزای توریستی امکان پذیر می باشد.

اگر تمایل دارید به این کشور جذاب و دیدنی سفری داشته یاشید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این کشور مقاله ویزای توریستی بلغارستان را مطالعه نمایید.

ویزای نوع D

ویزای نوع D ویزای بلند مدت یا دائمی می باشد. افرادی که قصد اقامت دائم در کشور بلغارستان را دارند ملزم به دریافت ویزای نوع D هستند. این ویزا به مدت ۶ ماه تا یکسال اعتبار دارد و در صورتی که فرد متقاضی در این مدت در کشور بلغارستان سوء پیشینه نداشته باشد قادر خواهد بود ویزای خود را تمدید نماید. همچنین این نوع از ویزای اقامتی توسط یک کارفرمای خارجی برای اجرای وظایف خاص، تحصیل و یا سرمایه گذاری صادر می گردد.

ویزای مولتیپل یا چندگانه بلغارستان

این نوع از ویزای بلغارستان به افرادی تعلق می گیرد که به عنوان بازدید کننده از کشور بلغارستان جهت راه اندازی کسب و کار وارد این کشور می گردند. ویزای مولتیپل بلغارستان به مدت ۳ ماه معتبر می باشد.

ویزای تحصیلی بلغارستان

ویزای تحصیلی بلغارستان به افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند اعطا می گردد. ویزای تحصیلی بلغارستان به صورت موقت می باشد و مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی به طول دوره تحصیلی فرد دانشجو بستگی خواهد داشت. تحصیل در بلغارستان در مقاطع پیش از دانشگاه، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است.

ویزای بلغارستان

افراد با در اختیار داشتن این ویزا قادر به انجام کارهای دانشجویی می باشند که بر حسب مقطع تحصیلی می تواند ۱۰، ۲۰ و۳۰ ساعت در هفته را شامل گردد. ویزای تحصیلی بلغارستان از نوع ویزای D است که به مدت ۶ ماه اعتبار دارد و برای دانشجویان قابل تمدید می باشد.

ویزای کاری بلغارستان

افرادی که موفق به اخذ کار در کشور بلغارستان شدند جهت فعالیت در این کشور می بایست ویزای کاری بلغارستان را دریافت نمایند. افراد با در اختیار داشتن دعوتنامه کاری از سوی کارفرمای بلغاری خود قادر می باشند که جهت اخذ ویزای کاری اقدام نمایند.

ویزای درمانی بلغارستان

ویزای درمانی بلغارستان برای افرادی که هدف درمان در این کشور را دارند صادر می گردد. ویزای درمانی بلغارستان از نوع C می باشد و افراد قادر خواهند بود به مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند. در صورتی که دوره درمان از ۹۰ روز بیشتر گردد افراد می توانند ویزای خود را ب مدت ۹۰ روز دیگر تمدید نمایند.

ویزای تجاری بلغارستان

افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار و یا ثبت نمایندگی تجاری در بلغارستان را دارند می بایست ویزای تجاری بلغارستان را دریافت کنند که این ویزا در دسته ویزاهای نوع D قرار می گیرد. ویزای تجاری بلغارستان به مدت ۶ الی ۱۲ ماه معتبر می باشد که پس از آن افراد قادر خواهند بود با مراجعه به سفارت ویزای خود را تمدید نمایند.

ویزای بلغارستان

راه های افزایش شانس اخذ ویزای بلغارستان

بر طبق آماری که در سال ۲۰۱۹ توسط اداره مهاجرت بلغارستان ارائه شد درصد بیشتر افرادی که پرونده آنها با عدم موفقیت مواجه گشت به علت ارائه مدارک به صورت ناقص بوده است که پس از بررسی های مجددا موفق به اخذ ویزای بلغارستان شدند. از این رو افراد با تهیه و تنظیم مدارک به صورت کامل قادر خواهند بود شانس خود را برای اخذ ویزای بلغارستان افزایش دهند.

هزینه های اخذ ویزای بلغارستان

اخذ ویزای بلغارستان مستلزم پرداخت هزینه هایی می باشد که با توجه به نوع ویزای درخواستی فرد متقاضی هزینه ها متغیر است. به صورت کلی هزینه های اخذ ویزای بلغارستان شامل هزینه های تعیین وقت سفارت و تمکن مالی فرد می باشد که در ادامه به شرح هزینه های اخذ ویزای بلغارستان خواهیم پرداخت.

ویزای بلغارستان

 • تمکن مالی حداقل ۴۵۰۰ یورو
 • تعیین وقت سفارت ۱۰۰ یورو
 • تایید مدارک فرد متقاضی ۱۵ یورو

مزایای اخذ ویزای بلغارستان

کشور بلغارستان به واسطه قرارگیری در اتحادیه اروپا همواره می تواند برای افراد مزیت های بی شماری به همراه آورد که در آینده افراد متقاضی تاثیر به سزایی داشته باشد. مزایای اصلی اخذ ویزای بلغارستان به شرح ذیل می باشد:

ویزای بلغارستان

 1.  افراد قادر خواهند بود بدون ویزا به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن سفر نمایند.
 2.  امکان استفاده از بهترین امکانات پزشکی در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن.
 3.  امکان تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های اروپا و شرایط ایده آل پس از تحصیل برای افراد تحصیل کرده در این کشور.
 4.  اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال سن.
 5.  هزینه های زندگی در سطح پایینی نسبت به سایر کشورهای اروپایی قرار دارد.

معایب اخذ ویزای بلغارستان

مهاجرت به هر کشوری می تواند برای افراد چالش برانگیز باشد. افراد در صورت آگاهی از این شرایط قادر خواهند بود مشکلات را پیش بینی نمایند و راه حل مناسبی را اتخاذ کنند. در ادامه به برخی از معایب اخذ ویزای بلغارستان خواهیم پرداخت.

 1.  افراد جهت کار و زندگی در کشور بلغارستان می بایست به زبان بلغاری تسلط داشته باشند. و این امر به نوبه خود می تواند برای افراد تازه وارد چالش ایجاد نماید. نا گفته نماند قشر عظیمی از جمعیت این کشور به خصوص جوانان به زبان انگلیسی مسلط می باشند و به این زبان صحبت می کنند. از این رو افراد قادر خواهند بود با تسلط داشتن به زبان انگلیسی به تحصیل و انجام کارهای روزانه بپردازند و در این مدت به یادگیری زبان بلغاری مشغول گردند.ویزای بلغارستان
 2. بعد از فروپاشی کمونیسم در کشور بلغارستان نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافت. در نتیجه این کشور از نظر صنعتی و اقتصادی دچار رکود گشت و این موضوع به نوبه خود سبب کاهش موقعیت های شغلی و درآمد در بلغارستان شده است.

بهترین ویزای صادر شده بلغارستان برای ایرانیان چه می باشد؟

در حال حاضر دولت بلغارستان درصدد توسعه زیر ساخت های اقتصادی و صنعتی می باشد. از این جهت از افراد تحصیل کرده و سرمایه گذار در این کشور حمایت شایانی را به عمل می آورد. در بین ویزاهای ذکر شده اخذ ویزای تجاری بلغارستان از طریق ثبت نمایندگی تجاری در این کشور یکی از بهترین ویزاهایی می باشد که به ایرانیان اعطا می گردد.

visa bulgaria www.kap services.com4

 

این ویزا در مدت زمان کوتاهی بین ۳ الی ۵ ماه برای افراد صادر می شود. این ویزا در دسته ویزای نوع D و شامل اقامت بلند مدت می باشد. همچنین ایرانیان قادر خواهند بود در مدت زمان کوتاه و بدون ارائه مدرک زبان جهت ادامه تحصیل در کشور بلغارستان ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند.

مدت زمان صدور ویزای بلغارستان

زمان صدور ویزای بلغارستان حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری پس از تحویل مدارک به صورت کامل و انجام انگشت نگاری می باشد. توجه داشته باشید که برای دریافت جواب ویزای بلغارستان خود شخص متقاضی باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسنایی معتبر به سفارت بلغارستان در تهران مراجعه نماید.

نتیجه گیری

کشور بلغارستان عضو اتحادیه اروپا است، به این معنی که تمام شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین چند ملیت دیگر می توانند بدون داشتن ویزا برای مدت زمان ۹۰ روز در خاک کشور بلغارستان حضور داشته باشند. درست است که این کشور جز اتحادیه اروپا است ولی جز توافق نامه های منطقه شنگن نمی باشد با این حال چک های مرزی روزانه در این کشور اتفاق می افتد و در صورتی که شما یک ویزای معتبر شنگن داشته باشید، می توانید در بازه های زمانی ۱۸۰ روزه تا ۹۰ روز در خاک این کشور حضور داشته باشید. اگر شما نیاز به دریافت ویزای بلغارستان دارید، باید از سفارتخانه کشوری که زندگی می کنید، اقدام نمایید.

برچسب:

ارسال دیدگاه