ویزای توریستی بلغارستان
31 مارس

ویزای توریستی بلغارستان

شرایط اخذ ویزای توریستی بلغارستان

جاذبه های تاریخی بلغارستان سبب شده است که تعداد زیادی از علاقه مندان برای دریافت ویزای توریستی بلغارستان اقدام نمایند. این کشور به دلیل تنوع مناظر بسیار چشمگیر است. کوه های ناهموار آن و استراحتگاه های آرامش بخش دریای سیاه بازدید کننده های زیادی را به خود جلب می کند.

بلغارستان کشوری که بخش شرقی شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا را اشغال می کند. بلغارستان با تأسیس در قرن هفتم یکی از قدیمی ترین کشورها در قاره اروپا است. شهر صوفیه، پایتخت و یکی از برترین شهرهای بلغارستان است.

شرایط اخذ ویزای توریستی بلغارستان

بهترین زمان برای دریافت ویزای توریستی بلغارستان و سفر به این کشور فصل تابستان می باشد. دمای هوا و دریا در این فصل به بهترین شرایط خود می رسد. همچنین در تابستان، پروازهای مستقیم به بلغارستان وجود دارد.

انواع ویزای توریستی بلغارستان

ماهیت ویزای توریستی، حضور در یک کشور به منظور و هدف مشخص در یک مدت زمان معین می باشد. از همین رو افراد برای دریافت ویزای توریستی بلغارستان می بایست ادله ای را به سفارت ارائه دهند که بیانگر بازگشت به کشور مبدا می باشد.

در این بخش به دلایل سفر به بلغارستان که همان انواع ویزای توریستی بلغارستان است، اشاره می شود. این مبحث یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار برای دریافت ویزای توریستی بلغارستان می باشد. از انواع ویزای توریستی می توان به گردشگری، بازدید از اقوام و تجاری اشاره کرد.

گردشگری

یکی از انواع ویزای توریستی بلغارستان منتسب به گردشگری می شود. در این نوع ویزا، افراد برای تفریح و گشت و گذار وارد این کشور می شوند. بلغارستان با جاذبه های تفریحی و تاریخی بسیار زیاد خود از جمله هفت دریاچه که یک گروه از دریاچه های یخی در کوه های ریلا است، شهر ملنیک که به عنوان کوچکترین شهر بلغارستان شناخته می شود، ولیکوترنوو پایتخت تاریخی امپراطوری بلغارستان دوم، شهر نسبار با قدمتی از دوران باستان و سوزوپول یکی از قدیمی ترین شهرها در خط ساحلی دریای سیاه بلغارستان است، خواستگاه علاقه مندان به تاریخ می باشد.

انواع ویزای توریستی بلغارستان

بازدید از اقوام

برای دریافت ویزای توریستی بلغارستان به هدف بازدید از افراد خانواده با دریافت دعوتنامه قادر خواهید بود با ارائه آن به سفارت اقدام نمایید. این دعوت نامه زمانی به رسمیت شناخته می شود که از جانب یکی از اقوام درجه یک برای بازدید صادر گشته باشد.

افراد در صورت اخذ دعوت نامه، از شانس بیشتری برای دریافت ویزای توریستی بلغارستان برخوردار خواهند بود. لازم بذکر است دعوتنامه از جانب دوستان از اعتبار کمتری برخوردار است.

تجاری

ویزای تجاری به منظور اهداف تجاری و بلند مدت صادر می گردد. کشور بلغارستان این نوع ویزای را برای داوطلبان ویزاهای سرمایه گذاری در نظر گرفته است که در ابتدا از ویزای تجاری بهره مند شوند و در صورت احراز شرایط مورد نظر اقامت به این دسته از افراد اعطا شود. به طور مثال، افراد برای ویزای کارآفرینی کشور بلغارستان در ابتدا ویزای تجاری دریافت می نمایند و پس از اثبات ادعای خود موفق به دریافت اقامت دائم بلغارستان می شوند.

مراحل درخواست ویزای توریستی بلغارستان

افراد برای درخواست ویزای توریستی بلغارستان می بایست مدارک مورد نیاز را فراهم آورده و به صورت تلفنی از سفارت وقت گرفته می شود. متقاضیان ۱۰ روز قبل از تاریخ مورد نظر برای مراجعه به سفارت می بایست هماهنگی های لازمه را صورت دهند. بازه های زمانی جوابگویی سفارت برای درخواست ویزای توریستی بلغارستان به صورت میانگین بین ۸ تا ۱۲ روز به طول می انجامد.

مراحل درخواست ویزای توریستی بلغارستان

اطلاعات زیر کمک شایانی به درخواست کنندگان ویزای توریستی بلغارستان می کند تا برای مراجعه و یا تماس برای وقت سفارت از این اطلاعات بهره مند شوند.

 • آدرس: تهران – خیابان ولیعصر -خیابان توانیر – خیابان نظامی گنجوی – شماره ۴۰
 • شماره تماس: ۸۸۷۷۵۶۶۲ – ۸۸۷۷۵۰۳۷
 • ایمیل: Embassy.Tehran@mfa.bg
 • سایت سفارت بلغارستان

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی بلغارستان

دومین فاکتور برای دریافت ویزای توریستی بلغارستان ارائه ادله کافی برای بازگشت به کشور مبدا می باشد. افراد در صورت ارائه مدارک کامل می توانند با شانس بالاتری برای ویزای توریستی بلغارستان اقدام نمایند. مهم ترین مدارک برای درخواست ویزای توریستی عبارتند از:

 1. مدارک هویتی: مدارک هویتی شامل کارت ملی و شناسنامه می شود.
 2. پاسپورت: مدت اعتبار پاسپورت حتما باید ۶ ماه باشد.
 3. عکس: دو قطعه عکس پشت سفید
  گواهی اشتغال به کار: افراد در صورت اشتغال به کار، برای ویزای توریستی بلغارستان می بایست مدرکی را از کارفرمای خود دریافت نمایند.
 4. گردش مالی: گردش مالی ۳ ماهه که بر موضوع سابقه کار صحه می گذارد.
 5. گواهی اشتغال به تحصیل: دانشجویان در حال تحصیل برای دریافت ویزای توریستی بلغارستان موظف به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل می باشند.
 6. تمکن مالی: نامه ای که بیانگر تمکن مالی شما در مدت زمان اقامت در بلغارستان می باشد.
 7. سند مالکیت: سند مالکیت به عنوان یکی از مدارکی حائز اهمیت قلمداد می شود و در صورت ارائه آن، شانس افراد برای دریافت ویزا افزایش می یابد.
 8. بیمه مسافرتی: به مدت زمان درخواست ویزای توریستی بلغارستان می بایست بیمه مسافرتی تهیه شود.
 9. مدارک اقامتی: این مدارک شامل واچر هتل و یا اجاره مسکن برای مدت زمان تعیین گشته است.
  رزرو بلیط رفت و برگشت
 10. سند ازدواج: در صورت متاهل بودن، ارائه سند ازدواج و مدارک همسر الزامی می باشد.

در صورتی که قصد سفر به بلغارستان را دارید، بد نیست مقاله جامع سفر به بلغارستان را در وب سایت موسسه کارسازان آریان پارس مطالعه نمایید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی بلغارستان

هزینه های اخذ ویزای توریستی بلغارستان

یکی از دغدغه های اساسی افراد برای سفر به بلغارستان، مبحث هزینه می باشد. هزینه های اخذ ویزای توریستی بلغارستان را می توان به سه بخش اساسی دسته بندی کرد. هزینه های اجرایی، هزینه های اقامتی و هزینه های پرواز که در این بخش به اختصار این هزینه های را مورد بررسی قرار می دهیم.

هزینه های اجرایی

هزینه های وقت سفارت به عنوان تنها هزینه اجرایی برای ویزای توریستی بلغارستان به حساب می آید. هزینه وقت سفارت برای افراد ۱۲ تا ۷۰ سال ۶۰ یورو می باشد. کوکان بین ۶ تا ۱۱ سال، ۳۵ یورو پرداخت می نمایند.

هزینه های اقامت

هزینه های اقامتی در کشور بلغارستان شامل هزینه های مسکن، خوراک و رفت و آمد می شود. بسیاری از مسافران برای مدت زمان اقامت در کشور بلغارستان، هتل را به عنوان بهترین محل اقامت انتخاب می نمایند. هزینه های هتل که به همراه صبحانه روزی ۴۰ یورو تا ۱۰۰ یورو تخمین زده می شود.

هزینه های پرواز

شرایط پروازی به کشور بلغارستان از سه صورت امکان پذیر می باشد و افراد پس از دریافت ویزای توریستی بلغارستان قادر خواهند بود برای سفر به این کشور اقدام نمایند.

روش سفر زمان هزینه
پرواز های مستقیم با قشم ایر و ماهان فقط در فصل تابستان ۲٫۵ تا ۳٫۵ میلیون تومان
پرواز های ترکیش و قطر ایرلاین  بقیه فصل ها  ۶ تا ۸ میلیون تومان
زمینی از کشور ترکیه به بلغارستان در تمام روزهای سال ۳۵۰ لیر

 

هزینه های اخذ ویزای توریستی بلغارستان

مدت زمان صدور ویزای توریستی بلغارستان

بازه زمانی تعیین وقت سفارت بلغارستان به صورت معمول بین ۵ تا ۱۰ روز زمان می برد. سفارت در صورت درخواست ویزای توریستی بلغارستان در مدت زمان ۲۰ روز جواب نهایی را اعلام می کند. ویزای صار شده ۲۰تا ۳۰ روز می باشد. در صورت درخواست ویزای تجاری و یا بلند مدت و فراهم آوردن مدارک مورد نیاز، ویزای یکساله به متقاضیان اعطا می شود.

بهترین شهرهای توریستی بلغارستان

افراد در صورت اخذ ویزای توریستی بلغارستان قادر خواهند بود از بهترین شهرهای این کشور دیدن فرمایند. از بهترین شهرهای توریستی بلغارستان می توان به شهرهای صوفیه، وارنا و پلودیو اشاره کرد. مسافران این سه شهر را به عنوان هدف نهایی خود انتخاب می نمایند.

جهت آشنایی جامع و کاملتر با شهرهای بلغارستان، مقاله شهرهای بلغارستان را در وب سایت موسسه کارسازان آریان پارس مطالعه نمایید.

شهر صوفیه

صوفیه به عنوان اولین شهر ورودی توریست ها به بلغارستان می باشد. این شهر بزرگترین و پایتخت کشور بلغارستان است که از لحاظ وسعت دوازدهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا به شمار می رود. از جاذبه های توریستی شهر صوفیه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کلیسای جامع الکساندر نوسکی: دومین کلیسای بزرگ ناحیه بالکان
 • سنت جورج روتوندا: ساختمانی که قدمت بالایی دارد و در دهه ۳۰۰ ساخته شده است.
 • موزه ملی باستان شناسی
 • کوه ویتوشا
 • پل عشق صوفیه

شهر صوفیه

شهر وارنا

وارنا به عنوان دیگر شهر برتر توریستی بلغارستان شناخته می شود که افراد از این شهر هم دیدن می نمایند. آب و هوای مناسب شهر وارنا یکی از جاذبه های توریست به این شهر می باشد و بهترین زمان از لحاظ آب و هوایی ماه های جولای و آگوست می باشد. در ادامه جاذبه های توریستی وارنا را معرفی می نماییم.

 • جزیره نسبر: این جزیره در منطقه وارنا واقع شده است. چندین دیدنی این جزیره در یونسکو ثبت شده است.
 • حمام رومی: حمام رومی از بازمانده های امپراطوری رومیان است.
 • کلیسای جامع
 • دلفیناریوم
 • باغ دریایی و پارک مارتین

شهر وارنا

شهر پلودیو

شهر پلودیو به عنوان دومین شهر بزرگ کشور بلغارستان شناخته می شود. مهاجران برای سفر به بلغارستان می بایست سفر به این شهر را در دستور کار خود قرار دهند. با توجه به قدمت طولانی شهر پلودیو، این شهر دارای نقاط دیدنی و تاریخی بیشماری است. از محله های قدیمی شهر گرفته تا موزه ها نشان دهند این موضوع می باشد. همچنین معماری منحصر به فرد این شهر به خوبی حفظ شده است.

 • تئاتر رومی پلودیو: تئاترها و نمایش های مختلفی در این مکان برگزار می شود.
 • موزه باستان شناسی پلودیو
 • مسجد بزرگ پلودیو

شهر پلودیو

برچسب:

ارسال دیدگاه