شرایط مهاجرت به کانادا

 • صفحه اصلی
 • مهاجرت به کانادا در چند سال اخیر بیشترین میزان سرچ و جستجو را در اینترنت به خود اختصاص داده است. به ...
شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا


Methods of Immigration to Canada

مهاجرت به کانادا در چند سال اخیر بیشترین میزان سرچ و جستجو را در اینترنت به خود اختصاص داده است. به واسطه مهاجر پذیر بودن و ارائه روش های گوناگون برای کسب اقامت و شرایط ایده آل زندگی، کانادا در صدر لیست افراد برای مهاجرت می باشد.

راه های مهاجرت به کانادا تا حد زیادی به سه عامل بستگی دارد: شرایط شخصی، کاری که قصد دارید در آنجا انجام دهید و جایی که می خواهید در کانادا بروید. شما دانش آموز یا دانشجو هستید؟ کارگر ماهر یا سرمایه گذار؟ آیا قصد تحصیل، کار یا شروع به کار در کانادا را دارید؟ یا آیا شما فقط می خواهید با خانواده خود برای ویزای توریستی وارد کانادا شوید؟

دولت های فدرال و استانهای کانادا دائماً برنامه های خود را به روز می کنند تا از موفقیت مهاجرت به کانادا برای افراد تازه وارد و نیز برای کانادا، اطمینان حاصل شود. در حال حاضر بیش از ۸۰ برنامه برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به همین دلیل، مسیر برای مهاجرت کانادا بسیار است.

بسیاری از مردم به دلیل ثبات سیاسی، استاندارد زندگی، وضعیت اقتصادی، ایمنی و امنیت، چشم انداز مهاجرت به کانادا را سر می پروراند. مهاجرت از طریق ازدواج، تحصیل، کاری و سرمایه گذاری از معمول ترین روش های ورود به کشور کانادا می باشد.

در بسیاری از روش های مهاجرت به کانادا ، افراد در ابتدای کار موفق به اخذ اقامت دائم کانادا می شوند. در سایر روش های ورود به کشور کانادا، در صورت فراهم آوردن مدارک می توان برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمود. این نکته به عنوان یکی از برترین مزایای مهاجرت به کشور کانادا قلمداد می شود.

لازم به ذکر است دانشجویان مقطع دکتری در کانادا از این قانون مستثنی می باشند و با تحصیل قادر به اخذ اقامت کانادا می باشند. روند اخذ اقامت دانشجویان دوره دکتری به صورت اختصاصی می باشد و به سوابق کاری و مدرک زبان در سطح ایده آل نیاز نمی باشد.

روش های مهاجرت به کاناداروش های مهاجرت به کانادامدارس کانادادانشجویان کانادامهاجرت کاری به کانادااکسپرس اینتریروش مهاجرت استانیمهاجرت به کانادا از طریق ازدواجمهاجرت به کانادا از طریق استارت آپخرید ملک در کانادامهاجرت به کبک کانادا,ویزای کار کاناداوکیل مهاجرتی به کانادا
 


مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

با بیش از ۱۳۰،۰۰۰ دانشجو خارجی که هر سال برای ویزای دانشجویی به کانادا اقدام می نمایتد، کانادا یک جامعه دانشجویی بین المللی متنوع را ارائه می دهد. تحصیل در کانادا یا هر کشور خارجی دیگر یک ماجراجویی و چالشی است و باید توجه داشته باشید که می خواهید در کانادا کجا تحصیل کنید تا اطمینان حاصل کنید که این یک تجربه مثبت است. یکی از مزایای تحصیل در کانادا این است که برخی استان ها نوعی بیمه درمانی را به صورت رایگان به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

یکی از معمول ترین روش های ورود به کشور کانادا، اقدام برای تحصیل در مراکز آموزشی این کشور می باشد. افراد در صورت تحصیل در کانادا قادر خواهند بود برای اقامت این کشور اقدام نمایند. ذکر این مطلب بدین معناست که تحصیل به تنهایی به اقامت ختم نمی شود ولی در سیستم امتیازبندی که دولت برای متقاضیان در نظر گرفته است، تاثیر بسزایی دارد و امتیازات به خصوصی به این دسته از دانشجویان اختصاص داده می شود.

لازم به ذکر است دانشجویان مقطع دکتری در کانادا از این قانون مستثنی می باشند و با تحصیل قادر به اخذ اقامت کانادا می باشند. روند اخذ اقامت دانشجویان دوره دکتری به صورت اختصاصی می باشد و به سوابق کاری و مدرک زبان در سطح ایده آل نیاز نمی باشد.

 

روش های مهاجرت به کانادا


مدارس کانادا

دانش آموزان

مدارس کانادا دارای سیستم آموزشی بسیار پیشرفته ای می باشند، این کشور در تمام مقاطع آموزشی از مهدکودک تا دانشگاه، دانش آموز می پذیرد. امکانات رفاهی، آموزشی و توجه به شرایط تحصیل و زندگی دانش آموزان بین المللی باعث گردیده دانش آموزان بسیاری سالانه جذب مدارس کانادا شوند.

از نکات حائز اهمیت، توجه ویژه دولت کانادا به جذب دانش آموزان برای تحصیل در کانادا می باشد. دانش آموزان به صورت معمول می توانند از سن ۷ سالگی برای تحصیل در کشور کانادا اقدام نمایند. از برترین مزایای تحصیل دانش آموزان در کانادا می توان به حق همراه اشاره کرد. این نکته بدین معناست که در صورت تحصیل دانش آموزان، یکی از والدین از حق همراهی برخوردار است.

به طور میانگین هزینه های تحصیل در مدارس دولتی ۱۵ تا ۱۷ هزار دلار و در مدارس خصوصی بین 20 تا 25 هزار دلار تخمین زده می شود. هزینه های زندگی در کشور کانادا به ازای هر ماه بین 900 تا 1200 دلار تخمین زده می شود.

مدارس کانادا


دانشجو

به واسطه حضور برترین دانشگاه های دنیا در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان تحصیل در این کشور را در اولویت خود قرار می دهند. از برترین دانشگاه های کشور کانادا می توان به دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، بریتیش کلمبیا و دانشگاه مک مستر اشاره کرد. لازم بذکر است که دانشجویان قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در کالج ها هم اقدام نمایند. کالج ها، دانشجویان را از حیث عملی و آشنایی برای ورود به بازار کار تقویت می نمایند.

تحصیلات در دانشگاه های کشور کانادا مستلزم پرداخت هزینه می باشد و دانشجویان بین الملی برای اخذ پذیرش متناسب با انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظر متفاوت می باشد. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار، دوره های کارشناسی ارشد بین ۱۲ تا ۱۸ هزار دلار و دوره های دکتری در حدود سالی ۱۸ هزار دلار در نظر گرفته می شود.

دانشجویان متاهل در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا قادر خواهند بود همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. از برترین مزایای تحصیل در کانادا، حق همراه در تمامی دوره های تحصیلی این کشور می باشد.

 


مقاطع دانشگاه های کانادا

طول دوره های تحصیلی در کشور کانادا همانند سایر کشورهای برتر دنیا می باشد. دوره های کارشناسی کانادا ۳ تا ۴ سال، دوره های کارشناسی ارشد ۲ سال و دوره های دکتری به طور میانگین ۴ سال به طول می انجامد. لازم بذکر است که امکان کاهش و یا افزایش بازه های عنوان شده وجود دارد.

سوابق تحصیلی، مدرک زبان، توصیه نامه و استادی پلان از مهم ترین مدارک برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا می باشد. از همین رو دانشجویان برای اطلاع دقیق از شرایط می توانند به سایت رسمی دانشگاه های کانادا مراجعه فرمایند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار

کانادا دومین کشور پهناور جهان است که از ذخایر عظیم انرژی و منابع طبیعی برخوردار می باشد. با توجه به پتانسیل بالای کانادا در زمینه تولید ناخالص داخلی و اجرای سیاست های مالی دقیق در راستای ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت های تجاری گسترده در سطح بین المللی طی سال های اخیر کانادا به پیشرفت های اقتصادی بسیار چشمگیری دست یافت، تا جایی که هم اکنون کانادا در بین ۱۰ کشور ثروتمند جهان جای دارد.

طی سالهای اخیر به طور میانگین سالیانه بیش از ۳۰۰ هزار شغل تمام وقت در کانادا ایجاد شده است، این موضوع نرخ بیکاری در کانادا را به پایین ترین حد خود رسانده است. به طور کلی ویزای کار کانادا به دو صورت موقت و دائم ارائه می گردد. برای دریافت ویزای کار کانادا روش های مختلفی وجود دارد که شامل موارد ذیل می گردد:

 • اکسپرس اینتری
 • اسکیلد ورکر (نیروی متخصص)
 • روش استانی
 • جاب آفر (پیشنهاد شغلی)


مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری (برنامه ورود سریع) جدیدترین روش اخذ اقامت کانادا می باشد که ۱ ژانویه ۲۰۱۵ توسط دولت کانادا اجرایی گشته و جایگزین روش های مهاجرتی گذشته گردیده است. درواقع کانادا به واسطه برنامه اکسپرس اینتری، نیروی متخصص و مورد نیاز خود را جهت به کار گیری در صنایع و مشاغل گوناگون جذب نموده و نرخ رشد اقتصاد خود را همواره حفظ می نماید.

روش اکسپرس اینتری بر اساس سیستم امتیازبندی بنا گردیده است. در این روش افراد متقاضی ابتدا در سیستم اکسپرس اینتری درخواست خود را ثبت می نمایند و امتیازات متناسب با مدارک و شرایط افراد که شامل سن، مدرک و رشته تحصیلی، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، مدرک زبان و موارد دیگر می باشد، در سیستم رتبه بندی جامع CRS محاسبه می گردد.

چنانچه امتیاز کافی جهت ورود به سیستم اکسپرس اینتری به دست آید، فرد متقاضی وارد محیطی به نام استخر (Pool) شده و منتظر می ماند. سپس اداره مهاجرت کانادا نیروهای مورد نیاز خود را از میان افراد واجد شرایط موجود در سیستم که شرایط بهتر و امتیازات بالاتری برخوردارند انتخاب می نماید. لازم به ذکر است اطلاعات افراد متقاضی به مدت یک سال در سیستم اکسپرس اینتری ثبت می گردد، پس از گذشت این زمان افراد متقاضی که موفق به دریافت دعوتنامه نگردیده اند باید مجدداً اطلاعات خود را در سیستم ثبت نمایند.

 


اسکیلد ورکر (نیروی متخصص)

به طور کلی مهاجرت کاری به کانادا از طریق اسکیلد ورکر (نیروی متخصص) به ۲ روش ارائه می گردد، روش اول اسکیلد ورکر فدرال می باشد این برنامه برای افراد دارای تجربه کاری مشخص است که قصد دارند در هر استان یا قلمرو خارج از استان کبک اقامت داشته باشند. روش دوم اسکیلد ورکر کبک می باشد این برنامه مهاجرانی نیز برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به استان کبک را دارند اتخاذ گردیده است. در ادامه به این مطلب با شرایط اسکیلد ورکر فدرال بیشتر آشنا خواهیم شد.

متقاضیان دریافت ویزای کار کانادا از طریق اسکیلد ورکر فدرال در ابتدا می بایست حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز موجود را کسب نمایند، سپس وارد لیست انتظار می شوند و در صورت کسب امتیازات تکمیلی و دارا بودن شرایط مورد نیاز می توانند از ویزای کار کانادا بهره مند گردند. لازم به ذکر است متقاضیان اسکیلد ورکر کانادا اجازه اقامت در ایالت کبک را نخواهند داشت.

افراد واجد صلاحیت برای دریافت ویزای کار کانادا از طریق اسکیلد ورکر فدرال می بایست دارای شرایط ذیل باشند:

حداقل سابقه کار تمام وقت به مدت ۱ سال در ۱۰ سال اخیر مرتبط با رشته تحصیلی
آشنایی با زبان انگلیسی
تمکن مالی برای تامین هزینه های فرد متقاضی و خانواده وی در کانادا
مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
سن زیر ۴۰ سال


مهاجرت به کانادا از طریق روش استانی

مهاجرت کاری به کانادا از طریق روش استانی یکی از روش های پرطرفدار مهاجرت به این کشور است. بر اساس نیازهای شغلی مورد نیاز کانادا اغلب ایالت های این کشور سالیانه ۱ الی ۲ بار لیست مشاغل مورد نیاز خود را انتشار می دهند و در صورتی که زمینه شغلی افراد متقاضی در این لیست وجود داشته باشد و از شرایط مورد نیاز برخوردار باشند می توانند برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق استان مورد نظر اقدام نمایند.

متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا از طریق روش استانی در قدم نخست اطلاعات فردی خود نظیر مدرک و رشته تحصیلی، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، مدرک زبان و شرایط سنی خود را وارد سیستم مربوطه می نمایند. سپس وارد لیست انتظار (Pool) می شوند و در صورت نیاز ایالت های کانادا و تایید مدارک و شرایط فرد متقاضی دعوتنامه کاری برای وی صادر می گردد.


به طور مثال ایالت ساسکاچوان برنامه مهاجرتی را برای جذب نیروی کار متخصص در نظر گرفته است. در این برنامه افراد در صورت کسب حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن قادر خواهند برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. افراد در صورت کسب امتیاز هم از روش OID و هم از روش ساسکاچوان اکسپرس اینتری می توانند به این مهم دست پیدا کنند.

 


مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر (پیشنهاد شغلی)

روش دیگر اخذ ویزای کار کانادا دریافت جاب آفر (پیشنهاد کاری) از کارفرمایان کانادایی می باشد. معمولاً اخذ جاب آفر امر نسبتاً دشواری به شمار می آید، کارفرمایان خارجی برای ارائه جاب آفر به افراد خارجی می بایست ثابت نمایند که موفق به جذب نیروی کار مورد نیاز خود در ایالت مربوطه نشده اند، از این رو اغلب جاب آفرها مربوط به مشاغل تخصصی و خاص می باشد.

افرادی که موفق به دریافت جاب آفر از هریک از ایالت های کانادا شوند شانس بسیار بالایی برای دریافت ویزای کار این کشور خواهند داشت، در حال حاضر استان های شمالی کانادا به دلیل جمعیت کمتر و هوای سردتر درخواست نیروی کار بیشتری ارائه می نمایند.

در برنامه اکسپرس اینتری، در صورتی که فرد متقاضی یک دعوت نامه شغلی از یک کارفرمای کانادایی داشته باشد، بین ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز دریافت می کند. از همین رو شانس بسیار بالایی برای مهاجرت به کانادا برای ایشان در نظر گرفته می شود.

 

در صورتی که می خواهید از طریق کار و تخصصی که دارید، به کانادا مهاجرت نمایید می توانید بطور جامع و اختصاصی مقاله نیروی متخصص فدرال کانادا آریان پارس را مطالعه نمایید

کاریابی های بین المللی
متقاضیان اخذ جاب آفر (پیشنهاد کاری) در کانادا قادر خواهند بود از خدمات گسترده سایت های کاریابی بین المللی که در زمینه ارائه پیشنهاد کار به متقاضیان فعالیت دارند استفاده نمایند. درواقع سایت های کاریابی بین المللی پل ارتباطی کارفرمایان و متقاضیان جاب آفر می باشند که خدمات متنوعی در این زمینه ارائه می نمایند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه آریان پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

تصمیم به ازدواج یک تصمیم هیجان انگیز برای یک زوج است. دولت کانادا قوانینی را برای ازدواج در نظر گرفته است، از مهم ترین شروط آن می توان به حداقل سن ۱۸ سال، قوانین چند همسری و شرط سلامت اشاره کرد. شما باید شواهد و مدارکی را نشان دهید که رابطه و ازدواج واقعی است و فقط برای دریافت اقامت دائم در کانادا وارد نشده اید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج


به عنوان مثال، ممکن است شما نیاز به اثبات دارایی های مشترک، مسافرت ها، ارتباطات، ملاقات با خانواده یکدیگر، یک ماه عسل و غیره داشته باشید. اینها و عوامل دیگر به اثبات این که ازدواج واقعی است کمک می کند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی می توان به دو روش که به آنها اشاره می نماییم، اقدام کرد.

در صورت حضور در کشور کانادا:

در صورت حضور در کشور کانادا به واسطه تحصیل و یا کار در این کشور، مراحل در داخل خاک کشور کانادا سپری می شود. این نکته بدین معناست که نیازی به خروج و ترک خاک نمی باشد. فرد اصلی در صورت ارائه مدارک قانونی به معنای ثبت ازدواج قادر خواهد بود از این روش اقدام نماید. پروسه های اخذ اقامت کانادا از روش ازدواج به طور معمول بین ۱ تا ۳ سال در نظر گرفته می شود.

در صورت عدم حضور در کشور کانادا:

در ابتدای کار ازدواج باید در یک مرکز مورد قبول سفارت، صورت بگیرد. در این بخش معمولا خود سفارت به عنوان بهترین گزینه شناخته می شود. پس از انجام کارهای قانونی و اخذ گواهی ازدواج، فرد داخل کشور کانادا با ارائه سوابق مالی که نشان دهند بودجه کافی برای هر دو نفر می باشد، قادر خواهد بود برای همسر خود اقدام نماید.

ثبت ازدواج می تواند در کشور کانادا و یا در سفارت کانادا در کشورهای دیگر صورت گیرد. پس از اتمام مراحل قانونی، به طور معمول بازه زمانی ۳ تا ۶ ماه برای ورود همسر به کشور کانادا در نظر گرفته می شود.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

روش سرمایه گذاری در کشور کانادا بسیار گسترده می باشد، از مهم ترین روش های سرمایه گذاری می توان به استار آپ، کارآفرینی، خود اشتغالی و خرید ملک اشاره کرد. متقاضیان در صورت سرمایه گذاری در کشور کانادا قادر خواهند بود که به این کشور مهاجرت کرده و به اقامت کانادا نائل شوند.

روش سرمایه گذاری به آن دسته از متقاضیان پیشنهاد می شود که یا ایده مناسبی برای راه اندازی کار در کشور کانادا را داشته می باشند و یا خواهان انتقال سرمایه به این کشور می باشند. در ادامه به مطرح ترین روش های مهاجرت به کانادا می پردازیم.

استارت آپ
برنامه ویزای استارت آپ کانادا با هدف کسب و کار موفق و کارآفرینانی است که قصد دارند در کانادا تجارت یا به عنوان یک مالک کامل یا صاحب بخشی را راه اندازی کنند. حداکثر پنج نفر می توانند برای این ویزا مشترکاً اقدام نمایند، اما هر متقاضی باید حداقل ۱۰٪ از حق رأی درونی کسب و کار را در اختیار داشته باشد و سهم مشترک متقاضیان از تجارت باید از ۵۰٪ بیشتر باشد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

کشور کانادا به آن دسته از متقاضیانی که ایده نو و خلاقی را در کشور مبدا به ثبت و یا در حال انجام کار می باشند، مجوز ورود به روش استارت آپ را می دهد. از همین رو در صورت اثبات ایده تجاری مناسب توسط یکی از سازمان های شتاب دهنده داخل کشور کانادا، دانش زبان در سطح CLB۵ و تمکن مالی برای ۶ ماه زندگی در کانادا قادر خواهید بود از این روش به کشور کانادا مهاجرت کنید.

برای برنامه استارت آپ متقاضی باید چندین شرط را داشته باشد تا واجد شرایط این ویزا باشد:

برنامه تجارت باید توسط یکی از چندین صندوق سرمایه گذاری واجد شرایط، گروه های سرمایه گذاری در کشور کانادا پشتیبانی شود. متقاضیان باید درخواست ویزای خود را از طرف یکی از این سازمانها ارائه دهند.

بین ۱ تا ۵ نفر به عنوان صاحبان همان مشاغل می توانند برای این ویزا مشترکاً درخواست کنند. برای واجد شرایط بودن متقاضیان باید:

هرکدام حداقل ۱۰٪ از حق رأی داخلی مشاغل را دارند
مشترکاً (همراه با سازمان تعیین شده) حداقل ۵۱٪ از حق رای رای مشاغل داشته باشید.

کارآفرینی
برنامه کارآفرینی برای صاحبان مشاغل با تجربه و مدیران ارشد که مایلند یک بیزینس و یا کسب و کار در هر استان را راه اندازی کنند که به اقتصاد منطقه کمک کند، طراحی شده است. تعداد محدودی از استان های کشور کانادا، برنامه کارآفرینی را برای متقاضیان در نظر گرفته اند. در برنامه های کارآفرینی که توسط یک استان ارائه می شود، متقاضیان ملزم به کسب حداقل امتیازات برای ورود به کشور کانادا می باشند. سن، تحصیلات، مدرک زبان، سرمایه و سابقه مدیریتی از فاکتورهای تاثیرگذار برای برنامه کارآفرینی است.

در برنامه های کارآفرینی به صورت معمول حداقل امتیازاتی در نظر گرفته می شود به طور مثال استان نیوبرانزویک حداقل ۶۵ امتیاز را اعلام کرده است. از همین رو کارآفرینان در صورت کسب حداقل ۶۵ امتیاز قادر خواهند برای اقامت کانادا اقدام نمایند.

خوداشتغالی
متخصصان در زمینه همچون نقاشی، صنایع دستی، طراحان داخلی، موسیقی دانان و نویسندگان در صورت اثبات مهارت خود قادر خواهند بود از روش خوداشتغالی برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. حداقل امتیاز برای برنامه خود اشتغالی ۳۵ امتیاز در نظر گرفته شده است. در این امتیازبندی تحصیلات، سن، تجربه کاری، مدرک زبان و انطباق پذیری حائز اهمیت می باشد. لازم به ذکر است فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی باید توانمندی راه اندازی در کشور کانادا را داشته باشد.

پروسه زمانی خوداشتغالی کانادا بین ۲ تا ۳ سال تعیین گشته است. از همین رو با آگاهی کامل برای این روش اقدام نمایید.

خرید ملک
یکی از روش های اخذ اقامت کانادا، خرید ملک در این کشور می باشد. مهاجران در صورت خرید ملک در کشور کانادا می توانند از مزیت هایی همچون وام مسکن و وام تجاری بهره مند شوند. در ابتدا باید خانه مورد نظر از طریق بنگاه های املاک و آگهی پیدا شود. پس از انجام توافقات مورد نیاز، قراردادی بین فرد و مالک تنظیم می گردد. در صورت خرید ملک، افراد قادر خواهند بود با همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به عنوان همراه وارد کشور کانادا شوند. لازم به ذکر است مهاجران با خرید ملک موفق به دریافت اقامت نمی شوند و فقط به عنوان راهی برای ورود به این کشور در نظر گرفته می شود.

خرید ملک در کانادا


در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارید، می توانید بطور جامع و اختصاصی مقاله سرمایه گذاری در کانادا آریان پارس را مطالعه نمایید

 

مهاجرت به کبک کانادا

کبک به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین استان های کانادا، از روش های تحصیل، کار و خود اشتغالی به جذب افراد می پردازد. با توجه به اختیارات در نظر گرفته شده برای دولت کبک، این استان با توجه به نیازهای خود قادر خواهد برای جذب مهاجر اقدام نماید.

اقتصاد پویا، هزینه های پایین زندگی و شرایط سهل اقامتی از مهم ترین دلایل مهاجرت به کبک می باشد و سالیانه افراد بیشماری بدنبال ورود به این ایالت می باشند. اقتصاد کبک به عنوان دومین اقتصاد برتر کانادا به شمار می رود که در حوزه اصلی آن در بخش صنعت می باشد.

زبان فرانسوی به عنوان زبان رسمی ایالت کبک شناخته می شود. این نکته بدین معناست که در حدود ۸۵ درصد از مردم به این زبان صحبت می کنند. در صورت دانش زبان فرانسوی، این ایالت یکی از بهترین گزینه های مهاجرتی می باشد.

 

تحصیل در کبک

دانشگاه های مک گیل و کونکوریا از برترین مراکز آموزشی در ایالت کبک می باشد که سالیانه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی می باشد. این دو دانشگاه، طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را ارائه می دهند، از همین رو دانشجویان برای تحصیل در کبک، قادر خواهند با توجه به رشته تحصیلی خود برای آنها اقدام نمایند.

دروس در ایالت کبک به زبان هایی فرانسوی و انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان برای اخذ پذیرش موظف به ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان می باشند. سطح B۲ به عنوان سطح مناسب برای تحصیل در ایالت کبک تعیین گشته است.

از برترین مزایای تحصیل در کبک می توان به برنامه PEQ اشاره کرد. در این برنامه، دانشجویان در صورت تحصیل به زبان فرانسوی به مدت ۲ سال، قادر خواهند بود اقامت کانادا را دریافت نمایند. این نکته دانشجویان بین المللی بیشماری را روانه این ایالت می کند. در برنامه آریما، متقاضیان در صورت کسب حداقل امتیاز مورد نظر، می توانند برای اقامت کانادا اقدام نمایند. در صورت تائید دولت کبک برای ورود از طریق نیروی متخصص، از ابتدا اقامت کانادا به ایشان تعلق می گیرد.

 


ویزای کار کانادا

برای مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی متخصص کبک باید از طریق سیستم آریما ARIMA اقدام نمایید. این سیستم از سال ۲۰۱۸ جایگزین سیستم قبلی ورود به استان کبک شد. در سیستم امتیازبندی آریما حداقل امتیاز مورد نیاز برای افراد مجرد ۵۰ و برای افراد متاهل ۵۹ امتیاز است.

فاکتورهایی همانند سن، تحصیلات، مدرک زبان، سوابق کاری، تمکن مالی و حضور خویشاوندان در ایالت کبک در امتیاز بندی نیروی متخصص کبک تاثیرگذار می باشد. امتیاز همسر در فاکتورهای سن، تحصیلات و زبان تاثیرگذار می باشد و شانس افراد را برای مهاجرت به کانادا افزایش می دهد. بهترین شرایط برای کسب امتیاز به شرح زیر می باشد.

 1. تحصیلات: کارشناسی ارشد یا دکترا
 2. سابقه کار: بیشتر از ۴ سال
 3. مدرک زبان فرانسوی: C۱ یا C۲
 4. مدرک زبان انگلیسی: نمره ۹ در معیار CLB
 5. سن: از ۱۸ تا ۳۶ سال

لازم به ذکر است از ابتدای ژانویه ۲۰۲۰ مهاجرت به کبک قبل از دریافت گواهینامه CSQ باید آزمون ارزیابی کبک را بگذرانند. این آزمون به صورت آنلاین و شامل ۲۰ سوال است. اخذ حداقل نمره ۱۵ برای قبولی در آن الزامی می باشد.

 


برنامه خود اشتغالی کبک

در برنامه خوداشتغالی کبک، کسب حداقل ۴۴ امتیاز برای افراد مجرد و ۵۱ امتیاز برای افراد متاهل الزامی می باشد. در سیستم امتیازبندی کبک، فاکتورهایی همچون تحصیلات، سابقه کار، سن، زبان، دارایی و توان مالی، اقوام در کبک و سازگاری با محیط کبک تاثیرگذار می باشد.

در ابتدای راه، باید مبلغی بالغ بر ۲۵ هزار دلار برای سایر شهرها و ۵۰ هزار دلار برای شهر مونترال (MMC) برای یک موسسه مالی واقع در منطقه مورد نظر واریز کنید. لازم به ذکر است حداقل دو سال تجربه به عنوان خوداشتغالی در این حرفه یا تجارت مه قصد دارید در کبک انجام دهید، داشته باشید.

وکیل مهاجرت به کانادا

مهاجرت یک قانون پویا و در حال تغییر است. وکلای مهاجرت تلاش می کنند تا در صدر آخرین تحولات و تغییر قوانین قرار بگیرند. مشتریان وکلا را متعهد می کنند تا از طریق قوانین پیچیده و اقدامات لازم که برای رسیدگی به موضوع تجارت یا امور مربوط به مهاجرت شخصی انجام می شود، به آنها کمک کنند.

هر کشوری قوانین خاص مهاجرتی به خصوصی دارد، از همین رو وکیل مهاجرت برای بهبود و تسهیل روند مهاجرت به کانادا وارد پرونده می شود. بهره مندی از یک وکیل مهاجرتی کمک شایانی به متقاضیان برای مهاجرت به کانادا می کند، همچنین استفاده از وکیل مهاجرتی بسیاری از معضلات و مشکلات حقوقی را نیز کاهش می دهد.

وکیل مهاجرتی به کانادا
بدون شک امضای هر قراردادی تعهداتی را برای طرفین ایجاد می نماید، قرارداد مهاجرتی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. به طور کلی وکلای مهاجرتی در زمینه های گوناگون نظیر مشاوره و اخذ ویزا، اخذ شهروندی و تابعیت، قبول پرونده های مربوط به پناهندگان، اخذ ویزای افراد خانواده و … فعالیت دارند.

از این رو با توجه به نوع قرارداد تعهدات اصلی اجرای کار بر دوش وکیل مهاجرتی خواهد بود، معمولاً تنها تعهد طرف دوم قرارداد (فرد متقاضی مهاجرت) مربوط به پرداخت مبلغ مورد توافق در قرارداد در زمان مشخص شده است. در واقع تعهد اصلی وکلای مهاجرت برآورده ساختن انتظارات منطقی موکل می باشد، برای انجام این امر دانش و تجربه وکلای مهاجرتی نقش اصلی را ایفا می نماید.

0 نظر :

نظر خود را بیان کنید

نشانی پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد..
لطفاً تمامی فیلدها را تکمیل نمایید *