ويزای تحصيلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه کشوری است واقع در اروپای غربی. پایتخت این کشور پاریس و زبان رسمی آن فرانسوی است. جمعیت کشور فرانسه ۶۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است.این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد.

کشور فرانسه پهناورترین کشور اروپای غربی است ( تقریباً یک پنجم مساحت کل اتحادیه اروپا را در بر می گیرد) و سطحی گسترده از آن را دریا اشغال می کند. این کشور ۵۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد.

تحصیل در فرانسه

نظام آموزشی این کشور کاملا رایگان است و دوره لیسانس سه سال ، دوره کارشناسی ارشد یک تا دو سال و دوره دکترا حداقل تا سه سال به طول می انجامد. دوره کارشناسی ارشد( Master) به دو گروه تقسیم می شود :

Master recherche:

این دوره خاص اشخاصی می باشد که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند.

Master professionel:

این دوره خاص اشخاصی می باشد که قصد دارند وارد بازار کار شوندولی امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا نخواهند داشت.

 دوره Doctorat:

 برای اخذ پذیرش در این مقطع، هر دانشجو می بایست یک پروژه تحصیلی در حدود ده صفحه ارایه دهد و پذیرش از سوی استادی که این پروژه را تایید می کند صادر می گردد.

 زبان تحصیل               

زبان آموزش مراکز آموزشی زبان فرانسه می باشد و هر دانشجو برای اخذ پذیرش مستلزم داشتن مدرک زبان فرانسه (TCF, DELF/DALF) می باشد. بعلاوه نمره مد نظر دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسته به رشته متغیر است.

 

هزینه تحصیل و زندگی

تحصیل کاملا رایگان بوده و برخی از دانشگاهها بسته به هزینه تشکیل پرونده، بیمه و ….مبلغی جزیی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ یورو در سال دریافت می کنند.

هزینه زندگی در پاریس بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو ودر شهرستانها بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو متغیر است. در واقع اجاره ماهیانه خوابگاه بین ۴۰۰ یورودر شهرستانها و ۶۰۰ یورو در پاریس می باشد. بعلاوه هزینه تغذیه ۲۰۰ یورو ، هزینه ایاب ذهاب با مترو و سایل نقلیه ۴۵ یورو در ماه می باشد. لازم به ذکر است که ۴۰% تا ۵۰ % هزینه مسکن توسط یکی از صندوقهای دانشجویی بصورت بلا عوض پرداخت خواهد شد که این مبلغ نیز از هزینه زندگی در سال کسر می شود.

کار دانشجویی در فرانسه

هر دانشجو اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته (۸۰ ساعت در ماه ) دارد و از ساعتی ۱۰ یورو به بالا حقوق دریافت خواهد نمود.

برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اول از همه باید از یکی از دانشگاه های این کشور نامه پذیرش داشته باشید سپس با در دست داشتن پذیرش و تکمیل مدارک مورد نیاز ویزا به سفارت فرانسه مراجعه کرده و پس از دو هفته تا ۷۰ روز منتظر ویزای دانشجویی خود باشید. مدت زمان این ویزا سه ماهه بوده و قابل تمدید به مدت یکسال می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *