روش های اخذ اقامت فرانسه

 
در بین مقاصد مد نظر دانشجویان برای اخذ ویزاهای تحصیلی، کشورهای اروپایی با استقبال بیشتری در مقایسه با سایر کشورها رو به رو هستند. این امر مرهون شرایط ایده آل زندگی در اروپا و سطح علمی بالا در دانشگاه‌های آن است. در این میان کشور فرانسه بعنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که در عین حال از قدرت اقتصادی بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل مورد توجه بسیاری از دانشجویان ایرانی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که امکان اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه با استفاده از اخذ پذیرش از کالج های معتبر آموزشی و دانشگاههای معتبر این کشور میسر می باشد اما باید توجه داشت این مسیر در خصوص کالج های آموزشی بخصوص کالج های آموزش زبان انگلیسی به جهت عدم نیاز به داشتن دانش زبان به مراتب هموارتر از مسیر اخذ پذیرش از دانشگاهها می باشد.

تحقق خواسته اخذ اقامت کشور فرانسه توسط موسسه کارسازان آریان پارس از طریق ویزای تحصیلی ، اقامت سرمایه گذاری و همچنین ویزای جستجوی کار میسر می باشد که اختصاراً به آنها اشاره خواهد شد.

1)ویزای تحصیلی


دولت فرانسه برای متقاضیانی که قصد فراگیری علوم تخصصی و یا زبان فرانسه را دارند امکان حضور در کشور فرانسه و صدور ویزای تحصیلی را فراهم نموده است. موسسه کارسازان آریان پارس توانسه است با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های خود اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاهها و کالج های معتبر آموزشی نموده و با ارائه راهکارهای تخصصی و مشاوره های کاربردی مسیر نیل به این مقصود را برای متقاضیان هموارتر نماید. کلیه متقاضیان تحصیل در فرانسه می توانند در مدت اعتبار ویزای تحصیلی و پس از آن چنانچه ادامه تحصیل و یا حضور در دوره آموزشی بلامانع نباشد به حضور خود در این کشور استمرار بخشند. بدیهی است این قابلیت با توجه به هزینه های بالای تحصیلو اقامت و همچنین هزینه های زندگی در فرانسه مقرون به صرفه نمی باشد و بهتر است متقاضیان به گونه ای برنامه ریزی نمایند تا درمدت مقرر به تحصیل خود خاتمه دهند.
لازم به یادآوری است دانشجویان می توانند در خلال مدت تحصیل و اعتبار ویزای تحصیلی بصورت پاره وقت مشغول به کار شوند که با توجه به مقطع تحصیلی امکان کار پاره وقت بصورت حداکثر 20 ساعت در هفته وجود دارد.


2)ویزای جستجوی کار


ازدیگر روش های اخذ ویزای موقت برای متقضیان ، اخذ ویزای جستجوی کار موقت از اداره مهاجرت کشور فرانسه می باشد.
این ویزا بصورت موقت و حداکثر برای مدت 6 ماه تا یکسال و تنها برای یکبار برای متقاضی صادر می گردد و در این مدت به متقاضی فرصت داده می شود نسبت به جستجو و انتخاب شغل مناسب با رعایت الزامات قانونی مرتبط اقدام نماید. بدیهی است در صورت انقضای مدت ویزا و عدم موفقیت متقاضی در انتخاب شغل مناسب ، ناگزیر از بازگشت به کشور متبوع خود می باشد.


3)اقامت کارآفرینی


کارآفرینی یکی دیگر از روش های اخذ اقامت کشور فرانسه می باشد. متقاضیان اخذ اقامت از این طریق نیازمند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و یا کارآفرینی در کشور فرانسه می باند که این امر متضمن داشتن بنیه مالی قدرتمند می باشد . با این وصف پس از راه اندازی یک واحد فعال اقتصادی امکان اخذ ویزای اقامتی یکساله و تمدید آن به مدت پنج سال و پس از انقضای آن امکان تبدیل به وزای ده ساله و اخذ اقامت دائم میسر می باشد.