راهکارهای مهاجرت بلغارستان

اخذ اقامت بلغارستان از طریق کار و سرمایه‌گذاری

مهاجرت به بلغارستان را بدون نیاز به خرید ملک ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت تنها در درمدت ۶ ماه بصورت کاملا تضمینی از موسسه K.A.P بخواهید . با داشتن پاسپورت بلغارستان به راحتی به تمام کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید و در آن ها زندگی و کار کنید. همراه ما باشید.

مهاجرت به بلغارستان از طریق کار و سرمایه گذاری

امروزه حتی با بالا رفتن قیمت‌های ارز و سخت شدن فرایند مهاجرت و اقامت به کشور های اروپایی، همچنان کشور بلغارستان یکی از مناسب‌ترین و مقرون به صرفه ترین مکان برای اقامت و مهاجرت می‌باشد. اقامت به بلغارستان از طریق کار یکی از مواردی است که بسیاری از ایرانیان از این طریق به کشور بلغارستان اقامت می کنند. اقامت در بلغارستان از طریق سرمایه‌گذاری نیز یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت بلغارستان می‌باشد. در این مقاله به  بررسی کشور بلغارستان و فرایند لازم جهت اخذ اقامت از طریق کار و سرمایه گذاری در این کشور می‌پردازیم.

امروزه به دلیل وضعیت زندگی مناسب، شرایط کاری مطلوب، عضویت این کشور در کشورهای منطقه ی شنگن در آینده ای نه چندان دور، مناسب بودن فرایند اخذ اقامت به بلغارستان و دیگر موارد از دلایل علاقه ی افراد غیر اروپایی به اقامت در بلغارستان می باشد. در آینده ای نزدیک کشور بلغارستان به یکی از اعضای اتحادیه ی اروپا و منطقه ی شنگن خواهد شد. این بدین معنی است که شهروندان بلغارستان به راحتی می توانند در کشور های اروپایی سفر کنند.

مهاجرت بلغارستان از طریق کار و سرمایه‌گذاری

مهاجرت به بلغارستان از طریق کار:

اگر قصد مهاجرت به بلغارستان از طریق کار را دارید پس بهتر است قبل از آن فرایند و ملزومات لازم جهت اخذ اقامت بلغارستان از طریق کار را توسط کنسول گری و یا سفارت کشور بلغارستان در کشور خود اقدام کنید. کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا، منطقه ی اقتصادی اروپا و سوییس برای کار در بلغارستان به ویزا یا اخذ اقامت احتیاجی ندارند این درحالی است که سایر کشورها همانند ایران برای مهاجرت به بلغارستان از طریق کار باید جهت اخذ ویزا و اقامت این کشور اقدام کنند. افراد خارجی ای که قصد مهاجرت به بلغارستان از طریق کار را دارند و از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا، منطقه ی اقتصادی اروپا و سوییس نیستند، برای کار کردن در این کشور باید اجازه ی کار را از آژانس ملی کار(وزارت کار) در بلغارستان داشته باشند و از طرف کارفرما در کشور بلغارستان پیشنهاد کاری داشته باشند. این نکته را فراموش نکنید که اجازه ی کار به افراد خارجی ای که تمام شرایط آن ها مورد پذیرش قرار گرفته باشد، داده می شود. اجازه ی کار و اقامت در بلغارستان برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را ازطریق کار را دارند به مدت یک سال معتبر است و تنها می توانید در این مدت برای یک کمپانی کار کنید( کمپانی که به شما پیشنهاد کار داده است). برای دریافت اقامت کشور بلغارستان، برای همه ی افراد بدون توجه به ملیت آن ها یک امری حیاتی است. اخذ اقامت بلغارستان به محض ورود فرد خارجی تا به مدت ۹۰ روز زمان دارد تا بتواند اقامت بلغارستان را اخذ کند. دو نوع اقامت در بلغارستان وجود دارد: اقامت بلند مدت و اقامت دائمی.

کار در بلغارستان

مدت اعتبار اقامت بلند مدت برای یک فرد اروپایی به مدت پنج سال است در صورتی که این مدت برای یک فرد غیر اروپایی چیزی بیش از یک سال نیست. مدت اقامت دایمی کشور بلغارستان همانطور که از اسم آن مشخص است مدت زمان نامحدودی را برای اقامت شامل می شود. محل درخواست اقامت بلند مدت کشور بلغارستان باید در اداره ی مهاجرتی صوفیا بلغارستان و یا در نزدیک ترین دپارتمان پلیس مهاجرتی محل زندگی خود رجوع کنید. فرایند اخذ اقامت دایم بلغارستان نیز توسط اداره ی مهاجرت بلغارستان و یا نهاد ها و افراد مربوطه انجام و پیگیری می شود. صرف نظر از نوع اقامتی که در بلغارستان دارید، نیازمند افتتاح حساب بانکی می باشید.

مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری:

همانطور که پیش تر ذکر شد، این کشور به دلیل فرهنگ های مختلف در خود، آب و هوای مطلوب، مناسب بودن شرایط مهاجرت به کشور بلغارستان از طریق سرمایه گذاری و دیگر موارد از دلایل انتخاب کشور بلغارستان برای سرمایه گذاری می باشد. برنامه ی سرمایه گذاری در کشور بلغارستان می تواند نسبت به دیگر روش های مهاجرت و اخذ اقامت در بلغارستان راحت تر و سریع تر باشد. از ویژگی های مهاجرت به بلغارستان را میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقامت به بلغارستان را ظرف شش تا نه ماه به دست خواهید آورد.
 • مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری باعث تسریع در فرایند اخذ شهروندی کشور در طی دو سال می گردد.
 • سرعت مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان نسبت به اخذ اقامت به طور معمول و فیزیکی سریع تر خواهد بود.
 • دولت بلغارستان به این روش اقامتی توجه ویژه ای می کند و آن را در فرایند های مالی و بانکی خود لحاظ می کند.
 • در صورت اخذ اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری نیازمند تسلط زبان این کشور نخواهید بود.
 • در مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری نیاز به تسلیم ملیت اصلی کشور خود نیستید.
 • در این نوع اقامت در بلغارستان پایین ترین میزان مالیاتی را پرداخت می کنید و به صورت آزاد می توانید با کشور های عضو اتحادیه ی اروپا داد و ستد کنید.
 • این موارد دلایل محکم علاقه ی مهاجرین برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور بلغارستان را نشان می دهد.

این موارد دلایل محکم علاقه ی مهاجرین برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور بلغارستان را نشان می دهد.

سرمایه‌گذاری در بلغارستان

شرایط اخذ اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری:

همانطور که گفته شد، اقامت بلغارستان از طریق سرمایه‌گذاری یکی از بهترین وسریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت این کشور می‌باشد. جهت مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • شهروند غیر اروپایی باشید.
 • دارا بودن پاسپورت دارای اعتبار الزامی است.
 • مدارک مورد نظر در مورد مبلغ سرمایه گذاری را در اختیار داشته باشید.
 • هیچ گونه سوسابقه ی جنایی یا کیفری نداشته باشید.
 • جهت مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری حداقل سفرهای قانونی به این کشور را انجام داده باشید.
 • بر قدرت وکالت و انعقاد قرارداد های سرمایه گذاری تسلط کامل را داشته باشید.

این موارد جزو مسایل بسیار کلیدی جهت مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری می باشد و طبیعتا دارا بودن شرایط بالا و رعایت نکات مورد نظر شما را به اقامت به بلغارستان نزدیک تر خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *