تغییرات مجدد در شرایط اخذ اقامت کاری کشور کانادا

بررسی پرونده و جذب نیروی کار متخصص این ایالت را به عنوان لایحه در مجلس پیشنهاد میکند.
این بار شعار، انتخاب بر اساس نیاز بازار کار و کارفرمای کبکی است.
یکی از مهم ترین مفاد این لایحه حذف نمودن پرونده های معلق و بدون تصمیم نهایی و بازپرداخت هزینه های قانونی متقاضیان است. از سوی دیگر تشویق متقاضیان با امتیاز و سطح بالای زبان برای ثبت نام در سیستم ARIMA است.
این پیشنهاد بیشتر شبیه به پاک کردن صورت مسئله است و تنها دلیل آن ناکامی در بررسی پرونده های بسیار از سوی اداره مهاجرت کبک است. این سازمان با سروصدای بسیار خود را جدا از کانادا میداند و در جذب نیرو مستقل عمل میکند اما اکنون به این نتیجه رسیده است که با بازپرداخت ۱۸ میلیون دلار هزینه قانونی بدون توجه به خسارت های روحی متقاضیان جان خود را آزاد کند.
این لایحه هنوز به تایید و تصویب مجلس کبک نرسیده است اما وجود حداکثری نمایندگان حذب CAQ در مجلس احتمال تصویب این لایحه را بسیار تقویت میکند.
در جلسه دیروز در دفاع از این طرح نماینده دولت طرح جدید را بسیار کارآمد خواند و آنرا به سایت دوست یابی که بین نیروی کار و کارفرما عمل میکند شبیه دانست، در سوی دیگر برخی نماینده ها، دولت را به عمل نمودن به سیستم پیشین و صرف ۱۸میلیون دلار هزینه های قانونی را در بهبود سیستم و بررسی پرونده ها پیشنهاد کردند.
از تمامی متقاضیانی که از روش های سابق اقدام برای اخذ اقامت کاری از ایالت کبک کرده اند درخواست می گردد که با حفظ آرامش ، انتقاد خود از این لایحه را به زبانهای انگلیسی و فرانسه و در نهایت ادب و احترام در شبکه های مجازی به اشتراک گذاشته تا شاید با حجم بالای انتقادات، از تصویب این لایحه جلوگیری گردد.
لازم به ذکر است موسسه KAP با بررسی و مطالعه اخبار و منابع طبق روال از انتشار سریع اخبار مهاجرتی تا بررسی کامل منبع پرهیز مینماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *