تحصیل در بلغارستان

تحصیل در بلغارستان

کشور بلغارستان از نظر جذب دانشجویان بین المللی و گردشگری شهرت قابل توجهی دارد. بسیاری از در آمدهای این کشور از محل دانشجویان کشورهای همسایه نظیر ترکیه، یونان و مقدونیه تامین می گردد و دانشجویان بسیاری از دیگر کشورها نظیر نیجریه، آلمان، ایتالیا، انگلستان، غنا، فلسطین ، آفریقای جنوبی و هند جهت تحصیل به این کشور مراجعه می نمایند.

دانشجویان بین المللی به دلیل وجود سطح آموزش عالی، سیستم های آموزشی پیشرفته، مدارک بین المللی و به رسمیت شناخته شده، مبلغ شهریه منطقی، هزینه زندگی پایین، امنیت بسیار بالا و زندگی در محیطی دوستانه ، بلغارستان را برای تحصیل انتخاب می کنند

دانشگاه های بلغارستان


پنجاه و یک دانشگاه بلغارستان از لحاظ بین المللی به رسمیت شناخته شده اند. در دانشگاههای بلغارستان به زبان های بلغاری، انگلیسی، فرانسه یا آلمانی تدریس می شود و بعضی از دانشگاه ها نیز به صورت مشترک با دیگر دانشگاه های بین المللی اقدام به تدوین برنامه های متنوع تحصیلی می نمایند.

دانشگاه صوفیا در رتبه ۳۰۰ ام برترین دانشگاه های اروپا است


دانشگاه صوفیا سنت کلیمنت اوریدسکی رتبه ۷۰۰ را در میان دانشگاه های برتر دنیا و ۳۰۰ را در میان دانشگاه های برتر اروپا دارد. دانشگاه سوفیا در سال ۱۸۸۸ تاسیس شده است و در حال حاضر بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه بلغارستان محسوب می‌شود و طیف گسترده‌ای از رشته‌ها مانند علوم انسانی، علوم، حقوق، فناوری اطلاعات، پزشکی و اقتصاد را ارائه می‌دهد.

امکان تحصیل در بلغارستان همراه خانواده


تحصیل در دانشگاه های مورد تایید اتحادیه اروپا در کشور بلغارستان این امکان را برای شما فراهم میکند که همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه در زمان تحصیل به این کشور آورده تا در کنار خانواده با خیالی آسوده تر به تحصیل مشغول شوید.