جهاني ديگر به نام ژاپن

جهاني ديگر به نام ژاپن

1397/07/16

جهاني ديگر به نام ژاپن

 
 
ژاپن از دیرباز دارای فرهنگی یگانه است. این کشور از نگاه جهانگردان متفاوت ترین کشور با دیگر کشورهاست نه تنها در زبان بلکه در فرهنگ ، تاریخ ، تولیدات و اقلام مصرفی خوراکی و تولیدات صنعتی جدا از دیگر کشورهای جهان است.
هوش و نوآوری مردم ژاپن جهان را بارها متحول کرده است اما آنها در داخل ژاپن تولیداتی دارند که کمی عجیب و مخصوص این کشور است. در این مقاله بازار بین المللی کار به مواردی می پردازد که نشان میدهد کشــــــور ژاپن خاص ترین کشور جهان است.
1- چترهای بزرگ . در فصول بارانی در مردم ژاپن به جز چتر های معمولی چترهایی دارند از سر تا پایین پاهایشان را می پوشاند و بی رنگ است تا فرد بتواند اطراف را ببیند. همچنین در اکثر فروشگاهها و اماکن سرپوشیده عمومی دستگاههای وکیوم کردن چتر وجود دارد تا چتر های خیس را در آن بسته بندی شوند تا زمین خیس نگردد. 
2- زبان بریل بر روی همه سطوح . حتی بر روی قوطی های نوشابه ، کف زمین در پله ها ، ایستگاههای قطار و کف تمامی خیابانها 
3- پاکیزگی مدارس. در مدارس ژاپن مسئول پاکیزگی خود دانش آموزان هستند و این جزو مبانی انضباطی آنهاست. همچنین با تمیز کردن سرویس های بهداشتی و دیگر جاهای مدرسه همکاری در جامعه از پایین ترین سطح را آغاز میکنند. 
4- پارکینگهای عمودی عجیب. کشور ژاپن با مساحتی بسیار کم دارای 126 میلیون جمعیت است و 9 میلیون از آنها ساکن توکیو هستند. برجهایی در شهر های بزرگ ساخته شده که ویژه ی نگه داری از اتومبیلها است و بطور هوشمند اتومبیل را از صاحب آن گرفته و تحویل میدهد. پارکینگ های مسطح در مرکزشهرهای بزرگ بسیار کم اند. 
5- غذای بیمارستان. در تمام جهان شاید بدترین مزه غذا مزه ی غذاهای بیمارستان باشد. بی رنگ و بی مزه و آبکی اما در ژاپن سالمترین و بهترین غذا ها در بیمارستانها سرو میشود. نحوه سرو و تزیین غذای بیمار الزامیست. غذایی که مادران پس از به دنیا آوردن فرزند خود در بیمارستان میل میکنند از 50درصد از رستورانهای ژاپن زیبا تر و سالمتر است. 
6- اسباب بازیهای گرم کننده. ژاپن سیستم گرمایی مرکزی ندارد و در فصلهای زمستان بسیار سرد است. اسباب بازی هایی ویژه گرمادهی سریع در این کشور برای گرم کردن کودکان وجود دارد که با قرار گرفتن در مایکروویو گرم می شوند و گرما را تا مدتی زیاد نگاه میدارند. این اسباب بازی ها که با گل اسطقدوس پرمیشوند را گرم میکنند و کودکان با آغوش گرفتن آنها خیلی سریع گرم شده و با رایحه ای بینظیر و آرام بخش به خواب میروند. 
7- درپوشهای فاضل آب بسیار هنرمندانه طراحی میشوند و شاید زیبا ترین در جهان باشند. در این کشور درپوشهای فاضل آب به زیبایی یک اثر هنری در کف زمین نظرها را بخود جلب میکند. 
8- فروشگاه های خودکار . در بسیاری کشورها فروشگاههای خودکار به فروش چیپس و کیک و نوشابه خلاصه شده اند اما در ژاپن میتوان لوازم بهداشتی ، شخصی ، غذا و بسیاری دیگر را از این دستگاهها تهیه کرد. جالب است بدانید نزدیک به 6 میلیون دستگاه فروش خودکار در ژاپن وجود دارد. برخی از آنها از شما سلفی میگیرند برخی سن و جنسیت حدس میزنند و بعضی از آنها وضعیت آب و هوا و خدماتی از این قبیل ارائه میکنند. 
9- آدامس های ژاپنی،کاغذی مخصوص برای چسباندن و دور انداختن پس از مصرف دارند و در این کشور شما هرگز شاهد چسبیدن آدامس جویده شده به جایی نخواهید بود.  
10- در آخر میتواند ژاپن را تنها کشوری دانست که عکس تبلیغات دقیقا شبیه به اصل محصول است. اگر غذایی را در تبلیغ یا منوی رستوران می بینید سفارش شما دقیقا شبیه به همان عکس به شما تحویل داده خواهد شد.