بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

1396/09/22

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

 

19 روز دیگر تا پایان سال 2017  باقی مانده است  و در حال حاضر رکورد بیشترین مأموریت های نجات از کوه های زیبای بلغارستان به ثبت رسیده است. نیروهای نجات کوهستانی کشور تا کنون 2.457 مرتبه و یا به طور متوسط حدود 8 بار در روز برای کمک به مردم درخواست شده اند، احتمالا این تعداد تا قبل ازپایان سال 2017 بیش تر هم خواهد شد.

این نیروها عمدتا ماموریت نجات جان افراد را در کوهستان ها را دارند. هنگامی که کوهنوردان مجروح می شوند ویا نمی توانند به پیاده روی یا کوهنوردی خود را ادامه دهند، یا هنگامی که کوهنوردان یا مسافرین در طبیعت وحشی راه خود را گم می کنند از این افراد درخواست کمک می کنند. اما بسته به اتفاقی که پیش آمده ، نیرو های صلیب سرخ بلغارستان نیز به کمک مردم می شتابند. بیشترین افرادی که به کمک نیاز دارند اغلب اسکی بازان هستند.

بر اساس گزارش تلویزیون ملی بلغارستان (BNT)، در کوه های بلغارستان علاقه مندان به ورزش های زمستانی درجه ی هوا را دست کم می گیرند و توانایی های خود را بیش از حد ارزیابی می کنند. به ویژه اسکی بازانی که مایل به انجام اقدامات پر مخاطره هستند، "مشتریان" این ناجیان هستند.

امیل نشوف مدیر امداد رسانی در بلغارستان، نقل کرد که  برف مصنوعی می تواند به دلیل ساختار آن بسیار آسیب رسان باشد.

او از تمام کوهنوردان و علاقه مندان به ورزش های زمستانی می خواهد که ازبرنامه های کاربردی تلفن همراه خود استفاده می کند؛ زیرا دسترسی به مختصات کاربر را نیز شامل می شود. به این ترتیب، نیرو های نجات کوهستانی  محلی که مشکل پیش آمده را سریع پیدا می کنند.

یکی دیگر از توصیه های نشوف به کسی که قصد رفتن به کوه ها را دارد این است که بیمه کوهستانی  دریافت کنند. هزینه ی بیمه هر سال با پرداخت 30 یا 40 لوا می باشد که عملیات نجات را نیز شامل می شود.                                                                                                                                                                                                                                                         فصل اسکی در Bansko و سایر تفریح گاههای بلغارستان رسما از یک هفته ی دیگر آغاز می شود. در این مرحله مشخص نیست که آیا از ابتدا به اندازه کافی برف  برای اسکی وجود دارد یا در ابتدا بایستی ازبرف مصنوعی استفاده شود.

در مصاحبه ی رسانه ی صوفیا گلوب با یک متخصص کوهستانی او گفت "بسیاری ازمراجعین برای اسکی،  شاغلین در اردارات هستند که تمام روز را مشغول کار هستند، اما لحظه بعد، آنها می خواهند قهرمانان فوق العاده ای در کوه ها باشند که این غیر ممکن است.مردم می خواهند از واقعیت فرار کنند. آنها معتقدند که کوه ها چیزی شبیه یک بازی پلی استیشن است ، اما در واقع، کوه ها بخشی از واقعیت هستند.