نكات اصلي براي اجاره آپارتمان در شهر صوفيه، بلغارستان

نكات اصلي براي اجاره آپارتمان در شهر صوفيه، بلغارستان

1396/09/20

نكات اصلي براي اجاره آپارتمان در شهر صوفيه، بلغارستان

 

 

جستجوی خانه ی جدید می تواند در بهترین حالت تنش زا باشد، جستجوی آن در شهر یا کشوری که در مورد آن اطلاعات کمی دارید بدون راهنمایی تقریبا غیر ممکن است!شهرصوفیه درکشور بلغارستان، در حال حاضر یکی ازپر رونق ترین مراکز اروپا در زمینه ی شرکت های صنعتی است. از این رو با توجه به افزایش تقاضا برای استخدام کارکنان ماهر، کشور این شرایط را برای متقاضیان سراسر دنیا فراهم کرده است و آنها را در شهر صوفیه استقرار می دهد. با این حال، برای بسیاری از مردم ایده کار در بلغارستان بسیار دلهره آور است زیرا اکثر مردم این تصور را دارند که بلغارستان کشوری با پیشرفت کم است. اما حقیقت این است که شهر صوفیه پایتخت بلغارستان، کاملا مغایر با این صحبت است. درست است که صوفیه یک شهر بزرگ با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر نیست، اما مکانی شلوغ و جالب با فضای بسیار منحصر به فرد است.همانطور که در اطراف شهر رانندگی می کنید بلوک های قدیمی، راکد و غیر جذاب به سبک کمونیست را مشاهده خواهید کرد، اما در کنار آن شما ساختمان های فوق العاده زیبا خانه های لوکس، آپارتمان های مدرن با طراحی داخلی شگفت انگیز را نیز خواهید دید. از میراث جهانی یونسکو مانند کلیساهای خیره کننده ی بوایانا و الکساندر نوسکی در این شهر به چشم می خورند.اکثر مردم شگفت زده می شوند که صوفیه هر دو ساختمان های تاریخی و مدرن را در خود جای داده است . سخت ترین قسمت جستجوی یک آپارتمان برای اجاره در صوفیه، یافتن ملک مناسب و مهمتر از همه یافتن صاحب ملک قابل اطمینان است.


بسیاری از وب سایت هایی که در بخش اجاره ی خانه ها فعالیت می کنند، عکس های شگفت انگیز و قیمت های عالی را به نمایش می گذارند، اما وقتی شما از نزدیک آپارتمان ها را مشاهده می کنید، اغلب آنها چیزی شبیه به آنچه در عکس ها دیده بودید نیستند. این یک ترفند است که توسط مشاورین املاک در سراسر جهان استفاده می شود و به دلیل کوتاهی زمان برای پیدا کردن یک خانه در واقع چاره ی دیگری نیز وجود نخواهد داشت .


اولین کاری که باید برای جستجوی خانه انجام داد، یافتن یک آژانس معتبر و صاحب ملک قابل اعتماد است. شهر صوفیه  وسعت زیادی ندارد، بنابراین شما می توانید از افرادی که قبلا معامله کردند در این مورد اطلاعات کسب کنید. همچنین در صورتی که می خواهید قرارداد خانه جدید خود را امضاء کنید توجه داشته باشید که تحت فشار و با عجله این کار را انجام ندهید. اکثر صاحبان ملک در صوفیه مدت قرارداد حداقل یک ساله دارند، بنابراین باید از درستی قرارداد اطمینان حاصل کنید.


ثانیا،  Google Mapsابزار خوبی است تا ببینید که در کجا استقرار خواهید داشت و دسترسی های آن را مورد بررسی قرار دهید. اگر وسیله ی نقلیه در اختیار دارید باید به خاطر داشته باشید که شما نیازمند به جای پارک در نزدیکی محل کار و یا زندگی خود خواهید بود. بررسی کنید که آیا مکان انتخابی شما با حمل و نقل عمومی به خوبی ارتباط دارد یا خیر.هنگامی که پس از تحقیقات صورت گرفته شما آپارتمانی که دوست دارید در صوفیه پیدا کردید، اطمینان از تمامی هزینه های شارژ حاصل کنید. بسیاری از آپارتمان ها هزینه ماهانه برای تمیز کردن مشاعات دارند، لازم به ذکر است که بعضی برای پارکینگ نیز هزینه اضافی اخذ می کنند. شما همچنین باید از شرایط آپارتمانی که قصد نقل مکان به آن را دارید اطمینان حاصل کنید. نکته ی آخر اینکه برای اطمینان از درستی انتخاب آپارتمان حتما در شب و روز از آن جا بازدید کنید. مهم است که در هر دو زمان موقعیت ساختمان را ببینید تا درک درستی از جایی که زندگی می کنید، داشته باشید. در مقایسه با بسیاری از شهرها، صوفیه به طور کلی یک مکان بسیار امن است.