دستمزد مهاجران در كانادا در حال افزايش است.

دستمزد مهاجران در كانادا در حال افزايش است.

1396/09/08

دستمزد مهاجران در كانادا در حال افزايش است.

آمار جدید نشان می دهد که اکثر مهاجران تازه وارد کانادا درآمدهای بیشتری کسب می کنند. در سال 2014، مهاجرانی که یک سال را در کانادا گذراندند به طور متوسط ​​ 24 هزار دلاردرآمد داشتند که این مقدار نسبت به سال 1981 افزایش داشت.

این افزایش تا حدی  مربوط به تجربه  مهاجران کانادایی  است و به سرعت اقامت دائم برای تازه واردین که قبلا تجربه کار در کانادا را داشتند بر می گردد.

Scott McLeish تحلیلگر ارشد StatsCan می گوید: "اکثر مهاجران از طریق تجربه ی کاری قبلی درکانادا وارد این کشور می شوند، و به دلیل اینکه تجربه ی  کار در کانادا را در مهارت های بالا تجربه کرده اند آنها از نقطه ای  متفاوت از سایر مهاجران شروع به فعالیت می کنند."

 StatsCan با بررسی بازپرداخت مالیات در سال 2015 از مهاجران به این ارقام دست پیدا کرده است.

بنا به آمار  21.9 : statscam درصد از کانادایی ها مهاجران هستند، که این مقدار بالاترین سهم در 85 سال اخیر است.

نکات کلیدی از آخرین انتشار آمار سرشماری سال 2016

افزایش دستمزد مداوم خبر خوبی است. اما هنوز هم درآمد مهاجران در کانادا به میزان قابل توجهی کمتر از افرادی است که در کانادا زندگی می کنند. در حالی که غیر مهاجران به طور متوسط  36 هزار و 300​​  دلار به دست آورده اند، طبق سرشماری سال 2016 مهاجران 29 هزار و 770 دلاردرآمد دارند.

 

دستمزد مهاجران در استانهای  مختلف متفاوت است .در سرزمین های شمال غربی و سردسیر مهاجران به طور متوسط ​​درآمد بیشتری نسبت به کانادایی های بومی  دارند.

 

 

 

منبع خبر CBC کانادا