در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

1396/08/21

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

به نقل از بلمومبرگ، در سالهای آینده مشتریان بانکی در کشور کانادا خواهان بیت‌کوین هستند، گرک فیلر یک مدیر ارشد مالی کانادا در گفتگویی تلفنی به بلومبرگ گفت: در درجه اول ما برای نسل بعد، یک تجربه بانکی دیجیتال را فراهم می کنیم وما می خواهیم یک حساب کاربری رمزنگاری شده را به حساب کاربریِ Mogo  وارد کنیم.

بلومبرگ خاطرنشان کرد،  Mogo Finance Technology Inc یک وام دهنده کانادایی بوده که خدمات آن شامل دسترسی به وام های شخصی، کارت های اعتباری و ارائه وام مسکن از طریق برنامه های گوشی و یا کامپیوتر است. گام بعدی Mogo ادغام نمودن یک کیف پول دیجیتالی برای رمزارزها با پلتفرم خود می باشد.

در حال حاضر Mogo با داشتن نزدیک به نیم میلیون نفر مشتری، دارای یک مزیت دائمی به عنوان یک برند تثبیت شده در کانادا می باشد.

فیلر در ادامه می گوید: اکنون ما به دلیل ایجاد حساب کاربری دیجیتال، به سرعت قادر به افزودن محصولات جدید و نوآورانه هستیم و این مسئله توجه سرمایه گذاران را نیز جلب کرده است.

او همچنین توضیح داد: همچنان که ما به تولید محصولات جدیدی نظیر کیف پول بیت‌کوین ادامه می دهیم، مردم پی می برند که به راستی این پلتفرم چیست و این آشکارا چیزی است که قدردان آن در این بازار خواهند شد.

بر اساس جزئیات ارائه شده توسط  Bloomberg Technology  سرمایه گذاران نیز متوجه این امر شده اند که، ارزش سهام Mogo به میزان 35 درصد بیشتر از زمان عرضه عمومی اولیه آن افزایش یافته است.

طی یک نشت مطبوعاتی Mogo گفت این شرکت، Wayne Chen را  که پیشتر در N Trust مشغول به کار بود را به عنوان مدیر ارشد محصول خود معرفی کرده است و اظهار داشت: ما از اضافه شدن او به تیم خوشحالیم و به او خوش آمد می گوییم و با حضور او همچنان به گسترش قابلیت هایمان در این حوزه ادامه خواهیم داد. آقای Chen در ایجاد کیف پول و محصولات مبادله N Trust نقش داشت.

فیلر اینگونه به صحبت های خود خاتمه داد: کانادایی ها و به ویژه افراد مسلط به فناوری، خواستار یک راه امن، قابل اطمینان و آسان برای خود و در نهایت استفاده از بیت‌کوین و سایر رمزارزها هستند. او گفت که Mogo قصد دارد تا از قدرت پلتفرم فناوریمان، درجهت کاهش هزینه های معامله، و برای دسترسی کانادایی های بیشتری به این محصولات استفاده کند.

بیت‌کوین چیست؟

بیت‌کوین یک نوآوری اینترنتی با کارکردهای مشابه «پول بی‌پشتوانه» یا پول حکومتی است. نوآوری بودن بیتکوین به این معناست که خالقان آن توانسته‌اند آنرا در مدت کوتاهی از یک ایده به یک واقعیت اثرگذار بر دنیای اقتصاد و مراکز سیاست پژوهی مبدل کنند. زیرا در چندسال گذشته ارزش بیت‌کوین در بازارهای جهانی از چند صدم دلار به چندهزار دلار افزایش یافته‌است.

 اما پول بودن یک جایگاه حقوقی است و پول بودن بیت‌کوین منوط به پذیرش جایگاه حقوقی آن از سوی دولت‌ها است. تا کنون هیچ دولتی بیت‌کوین را به رسمیت نشناخته است.

البته از لحاظ فنی و کارکردی این عبارت صحیح است که بیت‌کوین نوعی پول دیجیتال بر پایه شبکه همتا به همتا، امضای دیجیتال و اثبات دانایی صفر است و به کاربران امکان می‌دهد که بدون هیچ واسطه‌ای، انتقال پول غیرقابل بازگشت انجام دهند. گره‌های شبکه هر معامله را در شبکه اعلام می‌کنند که پس از تأیید در یک سیستم اثبات کار، در یک تاریخچه عمومی به نام Blockchain ذخیره می‌شود.

بیت‌کوین امکان پرداخت‌های بسیار کم هزینه را فراهم می‌کند. شبکه بیت‌کوین سیستم کنترل کننده متمرکز ندارد و توسط هیچ سازمان، مؤسسه یا نهاد دولتی اداره نمی‌شود. زمان متوسط تأیید هر انتقال بیت‌کوین، تقریباً ده دقیقه است. انتقال پول از یک نقطه به نقطه دیگر در تمام شبکه اطلاع‌رسانی شده و تمام نقاط از آن آگاه خواهند شد.

قبل از ابداع بیت‌کوین ، سیستم‌های مالی آنلاین برای امنیت به یک سیستم کنترل کننده مرکزی احتیاج داشتند. ساتوشی ناکاموتو با ابداع یک شیوه اثبات کار در شبکه همتا به همتا، راهی جایگزین پیشنهاد کرد. بیت‌کوین پروژه‌ای نسبتاً جدید و شدیداً تحت توسعه است. به همین دلیل توسعه دهندگان آن به کاربران توصیه می‌کنند که به آن به عنوان یک نرم‌افزار آزمایشی نگاه کنند.

 

 

 

به نقل از رسانه ی هدهد