مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

1396/05/28

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمایشگاه ملی کانادا یا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویدادی است که هر سال در نیمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار می‌شود، رویدادی که بیش از دو میلیون بازدید  کننده از سراسر کانادا دارد.

این نمایشگاه که در واقع مجموعه‌ای از فعالیت‌های تفریح، خرید و خوراکی است سابقه‌ای 138 ساله دارد، یعنی از اولین دوره آن در سال 1879 تا به‌حال هرساله برگزار شده و به نمادی از زندگی اجتماعی مردم این شهر تبدیل شده است.

فستیوال CNE فرصتی خوبی است برای اینکه یک روز پرخاطره را بگذرانید، بازی کنید، بخرید و از انواع غذاهایی که ارائه می‌شود لذت ببرید.

برای رفتن به CNE باید بلیت بخرید که تنوع قیمت زیادی دارد ولی به‌عنوان مثال بلیت خانوادگی برای دو بزرگسال و دو کودک ۵9 دلار است.

توصیه می‌کنیم اگر قصد رفتن به نمایشگاه را دارید حتما سایت را چک کنید، هم زمان برنامه‌ها را ببینید و هم از آخرین تغییرات باخبر شوید.

 

The Canadian National Exhibition – CNE | theex.com
August 18 To Sepetember 4, 2017 | 210 Princes’ Blvd, Toronto

برنامه‌های این نمایشگاه آن قدر متنوع است که واقعا نمی‌شود لیستی از آن تهیه  کرد ولی شاید مهم‌ترین آنها اینها نمایش‌های اکروباتیک و اسکیت، نمایش‌های هوایی، هنرنمایی حیوانات، انواع و اقسام بازی‌ها، رقابت بین سرآشپزان برجسته، دستاورهای نوآوران، موزیک، رقص، رژه، ورزش، انواع نمایش‌های ویژه کودکان را نام برد.

نمایشگاه بخش مهمی هم برای غذا دارد، از انواع رستوران‌ها گرفته تا غذاهای سرپایی و دکه‌های غذا فروشی و جشنواره‌های آشپزی.

بخش دیگر این نمایشگاه بازار است که شامل آثار هنری و صنایع دستی کانادایی و بین‌المللی است.

مشاهده‌ی کسوف یا همان خورشیدگرفتگی

 در CNE امسال برنامه‌ای که به‌مناسبت کسوف که همزمان در تورنتو اتفاق می‌افتد برگزار شد. این برنامه را موسسه نجوم و ستاره‌شناسی Dunlap با همکاری دانشگاه تورنتو ترتیب داده بودند و به بازدیدکنندگان یک عینک مخصوص دادند تا بتوانید این کسوف را تماشا کنند.

کسوف ساعت 13:10 شروع شد،‌ در ساعت 14:32 به اوج خود رسید و تا ساعت 14:49 هم ادامه  داشت

منبع : هفته نامه آتش