7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

1395/12/10

7 دليل براي تحصيل در سوئد

 

شما احتمالا میل زیادی به سیاست پیشرفت دهنده و سیستم رفاهی سوئد دارید. یا احتمالا عکس های وسوسه کننده از سواحل و کوه های آن را در اینستاگرام دارید. اما آیا می دانستید که سوئد میزبان بعضی از معتبرترین دانشگاه های دنیا است؟ اگر تاکنون به تحصیل در سوئد فکر نکرده اید، این هفت دلیل شما را متقاعد به آن خواهد کرد:

1.     طرد همیشگی یادگیری طوطی وار

اگر نسبت به یادگیری طوطی وار حس خوبی ندارید، باید بدانید که سوئد (خانه GPS، جایزه نوبل و شکلات دیم) نسبت به ذره ای آموزش مخرب وارد عمل می شود. در تلاشی برای آموزش رهبران و حلالان مشکلات آینده جهان، مدارس و دانشگاه های سوئد دانش آموزان را در کلاس های غیررسمی و بدون سلسله مراتب به تفکر خلاقانه در مورد موضوعات رسانه ها با تاکید زیاد بر تفکر کل نگر و پایدار تشویق می کنند.

اگر می خواهید بدانید این روش چگونه به شهرت جهانی رسیده است، جواب بسیار ساده است. سوئد در رتبه بندی سیستم تحصیلات تکمیلی QS در مکان چهاردهم قرار دارد و هشت دانشگاه سوئدی در تازه ترین رده بندی QS دانشگاه های جهان در بین 300 دانشگاه برتر قرار دارند.

2.     حفاظت از محیط زیست و دفاع از پایداری

پایدارترین کشور در دنیا با بیشترین میزان انرژی تجدید پذیر در اروپا، سوئد مقصد تحصیلی جالبی برای دانش آموزانی است که به انرژی پایدار و حفاظت از محیط زیست علاقه دارند. پایداری قلب آداب و رسوم و ارزش های سوئد واقعیتی که با صحنه های طبیعی آن تطابق خوبی دارد- از جمله کوه ها، سواحل، ذخایر طبیعی و پارک ها است.

3.     حضور در یک دانشگاه فوق العاده، با یک بورس تحصیلی

موسسات سوئدی و بعضی از دانشگاه های رده بالای سوئدی، به منظور جذب و حمایت از دانش آموزان با استعداد در سراسر دنیا، بورس تحصیلی به دانش آموزان بین المللی بر اساس ملیت، شایستگی و پس زمینه های اقتصادی ارائه می کنند.

 

4.     خودتان باشید

آمارها دروغ نمی گویند. سوئدی ها مردمانی جوان، شهری و چند فرهنگه هستند. از جمعیت 9/9 میلیونی کشور، 85 درصد در شهرهای بزرگ بین المللی (همانند استکهلم، گوتنبرگ، مالمو، اوپسالا و لوند) و حدود 2 میلیون از آنها زیر 18 سال هستند.

سوئد که به روایت تجارت داخلی عادل ترین کشور دنیا است و برای جلو بودن از آمار در سرویس های اجتماعی معروف است، برای تعهدش به گوناگونی معروف است. حدود 15 درصد از جمعیت سوئد، مهاجران نسل اولیه هستند و از میان هر پنج نفر، یک نفر اقوامی از کشوری دیگر دارد.

این به چه معنی است؟ اگر شما در سوئد تحصیل کنید، از محیطی چند فرهنگه و حس دوست داشته شدن به همان شکلی که هستید، سود خواهید برد.

5.     یادگیری سوئدی

گرچه برای تحصیل در سوئد مجبور به یادگیری سوئدی روان نیستید، اما ممکن است بخواهید از این فرصت استفاده کرده و زبانی جدید را بیاموزید و احتمال استخدام خود را افزایش دهید.

در حالی که اکثر افراد قبل از داشتن توانایی دیدن فیلم ها بدون زیرنویس، تلاش زیادی می کنند، تحصیل در سوئد می تواند کمک کننده باشد. بسیاری از دانشگاه های سوئدی به دانشجویان بین المللی شانس پیگیری دوره های زبان سوئدی را در حین تحصیل اعطا می کنند، شما حتی می توانید به صورت آنلاین یا ثبت نام در کلاس های تابستانه زودتر اقدام کنید.

6.     پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیلی

تعدادی از شرکت های چند ملیتی در سوئد وجود دارند، و فرص های زیادی برای فارغ التحصیلان بلند همت وجود دارد- خصوصا اگر می خواهید مهندس، توسعه دهنده نرم افزار، معمار، و یا صاحب هر یک از شغل های با تقاضای بالا لیست شده توسط اداره مهاجرت سوئد شوید.

IKEA، Spotify، و اریکسون همه سوئدی بوده و این جای تعجب نیست. خلاقیت ویژگی خاص سوئدی ها است، همان طور که در رتبه بندی ها از جمله شاخص خلاقیت جهانی مشخص است. سرمایه گذاری دولت در تکنولوژی، تحقیق در مورد تغییر اقلیم و دارو و بیو تکنولوژی باعث ایجاد رشد، خروجی پژوهش و فرصت های شغلی شده است.

7.     تجربه مدل سوئدی مورد بحث (و تحسین شده)

سیستم رفاهی سوئد باور نکردنی است. مزایای کار در سوئد عبارتند از خدمات بهداشتی رایگان، مرخصی استعلاجی، مراقبت از کودکان و آموزش، یارانه های دولتی در زمینه های گوناگون به منظور ارزان و لذت بخش کردن زندگی، و همچنین 18 ماه مرخصی با حقوق والدین برای هر کودک. همچنین خواهید فهمید که کارگران در سوئد از طریق حمایت قوی اتحادیه و سازمان محیط کار سوئد به خوبی محافظت می شوند.